רוסיה החלה לרכז כוחות צבאיים מול אוקראינה. כוחות צבא ששמרו על אולימפיאדת סוצ'י מועברים דרך הים והאוויר לחצי האי קרים

מיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: רוסיה החל ביום ב' 24.2, ברכבת אווירית וימית המעבירה חלק מהכוחות המיוחדים הרוסיים ששמרו בשבועות האחרונים על אולימפיאדת החורף בסוצ'י, לבסיסים הרוסיים בחצי האי קרים, בעיקר לסבסטופול Sevastopol.
כמו כן נמסר, כי טייסות של מטוסי תובלה רוסיים  החונים בבסיס האוויר הענק הרוסי רוסטוב און דון Rostov on-Don, הנמצא מזרחית לעיר האוקראינית דונטסק Donetsk, שהיא אחד ממרכזי הכוח של האוכלוסייה האוקראינית הפרו-רוסית בדרום-מזרח אוקראינה, הועמדו בכוננות. בבסיס נמצאות גם יחידות של כוחות מעורבות מהירה רוסיים, שהועמדו אף הן בכוננות. 
תנועה צבאית רוסית מוגברת גם נצפתה בשעות האחרונות ליד העיר הרוסית  בלגורוד Belgorod , הנמצאת רק כ-40 ק''מ מגבול רוסיה אוקראינה, וצפונית לעיר השנייה בגודלה באוקראינה חרקוב. גם בחרקוב רוב התושבים תומכים בקשר ההדוק עם מוסקבה, בניגוד למנהיגי ההפיכה בקייב, הרוצים להתחבר עם האיחוד האירופאי.
המקורות במוסקבה של תיקדבקה מוסרים, כי התנועות הצבאיות הרוסיות האלה מתבצעות ביום ב', עם העלאת הטון  בו משתמשת מוסקבה  נגד השלטון החדש בקייב.
ראש ממשלת רוסיה דימטרי מדבדב, אמר בסוצ'י, כי  'אין עם מי לדבר שם' (בקייב). 'אינני רואה שום שותפים  אוקראינים לגיטימיים לדיאלוג'. 'אם אנשים שחוצים את קייב במסכות שחורות ורובי קלאצ'ניקוב נחשבים לממשלה, יהיה קשה לנו (לרוסים) לעבוד עם ממשלה כזו'. 'אני מטיל ספק בלגיטימיות של השלטונות באוקראינה'.
אחד מעוזריו של מדבדב, הגדיר את הצעד של החזרת השגריר הרוסי מקייב למוסקבה להתייעצויות, כצעד המעיד על דאגתה העמוקה של מוסקבה מהאירועים. Russia is extremely concerned about the situation in that country.
מדבדב עצמו אמר, 'כי לא ברור לנו מה קורה שם'. 'מה שברור לנו כי המתרחש מהווה איום אמיתי לאינטרסים שלנו, לחייהם ולבריאותם של האזרחים שלנו'.  it is not clear to us what is going on there, and that there is a real threat to our interests, and to our citizens' lives and health. בדברים חמורים אלה הניח מדבדב את היסוד הלגיטימי, מבחינתה של מוסקבה, להתערבות צבאית באוקראינה.
ביום א' 23.2, אמרה היועצת לביטחון לאומי של הנשיא אובמה, סוזן רייס, 'כי פוטין ייעשה שגיאה רצינית באם יתערב צבאית במתרחש באוקראינה'.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות