רוסיה ואיראן בשריר צבאי מול וושינגטון וירושלים: מוסקבה: נשמיד את מפקדות הגנת הטילים האמריקניות

לאחר הצבת אוניות מלחמה רוסיות מול חופי סוריה, ממשיכות מוסקבה וטהרן למתוח את שריריהן הצבאיים מול ארה''ב וישראל.
בהתבטאות חסרת תקדים בטלוויזיה הרוסית ביום ד' 23.11, הודיע נשיא רוסיה דימטרי מדבדב, כי הורה למפקדי צבא רוסיה להתכונן להרוס את כל מפקדות מערכות ההגנה נגד טילים האמריקניות באירופה. ציטוט המקור: I have ordered the armed forces to develop measures to ensure, if necessary, that we can destroy the command and control systems of the U.S. shield.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה, מפקדות אלה קשורות ישירות למערכת ההגנה הישראלית נגד טילים איראניים, סורים, ושל חיזבאללה, ולתחנת המכ''ם האמריקנית X-Band המוצבת בנגב.  בכך מאותתת מוסקבה, כי היא לא רק תפעל נגד מערכת ההגנה האמריקנית נגד טילים באירופה, אלא גם כי בעת התקפה אמריקנית, או ישראלית, על איראן וגם על סוריה, תוכל רוסיה לפגוע במערכות ההגנה נגד טילים של ארה''ב באירופה אשר ינסו ליירט טילים איראניים. פעולה רוסית כזו תשאיר את ישראל חשופה בפני הטילים האיראניים.
בכך בצעד רוסי בלתי שגרתי, מאותת הצמרת הרוסית במוסקבה, כי היא גם  לא תאפשר לשתק בעת מלחמה את יכולת התגובה הצבאית של איראן ובעלות בריתה במזרח התיכון. עוד מוסיפים המקורות הצבאיים שלנו, כי איומים אלה של מדבדב, מסבירים מדוע הכוח הימי הרוסי שהוצב בימים האחרונים מול חופי סוריה, מורכב ברובו מאוניות מודיעין רוסיות. כדי לבצע פעולה כזו נגד מפקדות מערכות הגנת הטילים האמריקניות, הרוסים זקוקים לפריסה מודיעינית רחבה בים התיכון.
נשיא רוסיה גם הודיע, כי הורה להציב טילי התקפה, ביניהם מערכות טילי 'איסקנדר' Iskander, שהם טילי שיוט גרעיניים לטווח קצר, בגבולות הדרומיים והמערביים של רוסיה, ובתוך מובלעת קלינינגראד Kaliningrad שלחופי הים הבלטי, לאורך גבולותיהן של פולין וליטא, שהן חברות בנאט''ו. טילים אלו נועדו לפגוע במפקדות האמריקניות הנמצאות ליד גבולות רוסיה, כולל בטורקיה.
מדבדב גם איים בשידור הטלוויזיה לסגת מההסכם לצמצום הנשק הגרעיני שהושג בין ארה''ב לרוסיה, ושאר נכנס לתוקפו השנה.
זמן קצר לאחר שמדבדב השמיע שורה של איומים אלה, פרסם ביום ד' יועצו הצבאי של מנהיג איראן האייטוללה על חמנאי, גנרל יחיה סאפאווי General Yahya Rahim Safavi, הודעה האומרת כי משמרות המהפכה שולטים בכל זהות ויעד של אוניית המלחמה אמריקנית, וכל אונייה אחרת המתכוננת לעבור את מצרי הורמוז. סאפאווי אמר כי אוניות המלחמה האמריקניות מודעות למרכז הקשר של משמרות המהפכה, והן עונות לו, כלומר מצייתות להוראותיו. ציטוט המקור: The Islamic Revolution Guards Corps -IRGC controls the US warships and every other vessel which intends to pass through the Strait of Hormoz,.
"The IRGC controls the identity and destination of every US warship which intends to pass through the Strait of Hormoz, Safavi said.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הודעה איראנית זו באה כתגובה ישירה לפרסום הבלעדי של תיקדבקה מיום שני 21.11, כי במהלך כוח הפגנתי לא שגרתי חצו שתי נושאות מטוסים אמריקניות, 'בוש' USS Bush, וסטנניס' USS Stennis, כשהן משייטות זו לצד זו, את מצרי הורמוז ונכנסו למפרץ הפרסי, והתייצבו מול חופי מרכז איראן.
 

Print Friendly, PDF & Email