מוסקבה וטהרן מתאמות את מכת התגובה האיראנית על מטרות בישראל להתקפה האמריקנית-בריטית-צרפתית המתקרבת על סוריה

עצם העובדה שסוכנות הידיעות האיראנית תסנים  Tasnim News Agency, השייכת למשמרות המהפכה האיראנים פרסמה ביום רביעי 11.4, תמונות של המתקנים האיראנים שנפגעו  בתקיפה של חיל האוויר הישראלי על בסיס התעופה הסורי-איראני-רוסי T-4 ביום שני 9.4, ותמונות של שבעת ההרוגים האיראנים בהתקפה, דבר שאיראן אף פעם, בכל שנות המלחמה בסוריה וקודם לכן בלבנון לא עשתה, מצביעה על כך שבטהרן הוחלט להגיב צבאית על תקיפה זו.
כאשר איראן מפרסמת בפומבי את תמונות האבדות והנזקים שנגרמו לה, היא מודעת לכך שהיא תצטרך למסור לדעת הקהל האיראנית דין וחשבון, מה היא עשתה בנידון, וכיצד היא הענישה את האחראים לפגיעה הזו בחייליה.
דברים ברורים כאלה גם אמר ביום שלישי 10.4, עלי אכבר וואלייטי Ali Akbar Velayati, יועצו הבכיר של מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי שהגיע בבהילות לדמשק.  ואלייטי אמר, כי  התקיפה האווירית הישראלית על הבסיס האווירי הסורי לא תישאר ללא תגובה.  Israel’s air strike on Syrian air base will not go unanswered.
גם בואו של השליח הרוסי המיוחד לנושאי סוריה אלכסנדר לבראנטיב Alexander Lavrentiev, ביום שלישי לטהרן, ופגישתו הארוכה עם היועץ לביטחון לאומי של איראן תת-אדמירל עלי שחמנאי Ali Shamkhani, מצביעה על כך כי מוסקבה מבינה ויודעת שאיראן החליטה להגיב צבאית על התקיפה הישראלית, ועל לבראנטיב הוטל לתאם את התגובות הרוסיות לתקיפה האמריקנית-בריטית-צרפתית  עם התגובות האיראניות לתקיפה הישראלית.
 

גם מוסקבה וגם טהרן מעריכות, כי התקיפה הישראלית של הבסיס האיראני ב-T-4 הייתה רק פעולת הפתיחה של המכה הצבאית האמריקנית-בריטית-צרפתית, וכי בגל השני של התקיפה שיגיע בקרוב תפגענה גם מטרות איראניות ואולי גם מטרות רוסיות. ההערכה זו התחזקה לאחר דבריו של הנשיא דונלד טראמפ מיום ג' בהם אמר כי עתה בודקים מי היה אחראי על התקיפה בנשק כימי באזור דומא, רוסיה, סוריה או איראן, 'כל אחד מהם או שלושתן יחד'.
ביום ג' בלילה כאשר רוסיה הטילה ווטו על הצעת ההחלטה האמריקנית במועצת הביטחון להקים מנגנון שיחקור את אירועי דומא, היא אותתה בכך שהיא סיימה את הכנותיה בסוריה לקראת הפעולה הצבאית האמריקנית-בריטית-צרפתית. זו הייתה תגובה רוסית לגורמים בוושינגטון שאמרו, כי הפעולה  הצבאית המערבית נגד סוריה עדיין לא החלה לא רק בגלל הצורך לתאם בין וושינגטון, לונדון ופריס את הפעלת הכוחות, אלא גם כדי לתת לכוחות הצבא הרוסיים זמן ואפשרויות לפנות בסיסים סוריים ואיראניים שיכולים להיפגע.
זו הסיבה מדוע הידיעה החוזרת ומתפרסמת כל כמה שעות בישראל, לפיה ישראל לא תיקח חלק במתקפה האמריקנית-בריטית-צרפתית על מטרות בסוריה, כי לישראל יש  נושא אחר בו היא עוסקת בסוריה והוא- מניעת התבססות הצבאית איראנית-מחטיאה את המטרה שלה.
אפילו אם ישראל לא תשתתף במתקפה זו, במוסקבה, טהרן ודמשק רואים את הדברים באור ובצורה שונה.  מבחינתם ישראל היא זו שפתחה במתקפה ולכן היא חלק ממנה.
בעוד שעד עכשיו ההנחה בישראל הייתה שאם תהייה תגובה איראנית היא תצמצם לחזית הצפון, הרי שבמשך יום ג' בלילה וביום ד' בבוקר ההערכה זו השתנתה.
לאור הקולות וההערכות המגיעות מוושינגטון, פריס, מוסקבה וטהרן, נראה כי האיראנים מדברים על מכת תגובה נגד מטרה צבאית בעומק  שטחה של ישראל.

Print Friendly, PDF & Email

33 תגובות עבור “מוסקבה וטהרן מתאמות את מכת התגובה האיראנית על מטרות בישראל להתקפה האמריקנית-בריטית-צרפתית המתקרבת על סוריה

 • אפר 11, 2018 @ 10:15 at 10:15
  Permalink

  מי ישמע? איראן.. מדינה פרימיטיבית עם צבא מפגר.
  קח מהם את חזבללה והיכולת שלהם קרובה לאפס.
  ואם הם מקריבים את חזבללה עכשיו הם מאבדים את קלף ההרתעה למניעת תקיפת תוכנית הגרעין.
  לצערי אירן לא טפשים ולכן לא נראה שום מהלך מול ישראל

  • אפר 11, 2018 @ 13:48 at 13:48
   Permalink

   איראן מדינה מאד מתקדמת,
   חצי מהאזרחים חילוניים,
   החינוך מיסודי ועד האוניברסיטאות, ברמה גבוהה הרבה מזו שבמערכת החינוך בישראל,
   תחום הטילים, הגרעין והחלל מאד מתקדמים,
   שטח המדינה עצום, ומתקניה האסטרטגיים מבוזרים באופן שמבטל הנחתת מכה אנושה,
   הצבא מאד גדול, מצוייד ומתקדם,
   מוטב תבדוק את עצמך לפני שאתה מבטל אויב שמהווה איום קיומי ממשי,
   שכבר התבסס על גבולנו, ובשלב מתקדם של הפיכת ארסנל הרקטות והטילים שבידי חיזבאללה למדוייקים וקטלניים,
   ומעביר 24*7 אמצעי לחימה מתקדמים ומדריכי טרור בפרוזדור מובטח מאיראן עד לבנון.

   • אפר 11, 2018 @ 21:18 at 21:18
    Permalink

    אירן זה "מעצמה" מקרטון. חולשה של אירן בכך שיותר מ70 אחוז של האוכלוסיה הם לא פרסים אלא עמים טורקיים (אזרים,טורקמנים,אוזבקים) ועמים כמו בלוצים,כורדים וערבים שאין להם שום כוונה להגן על האינטרסים של הפרסים. יתרה מזאת,העמים האלה יכולים יום אחד לדרוש עצמאות ואז אירן מתפוררת תוך זמן קצר.

    • אפר 16, 2018 @ 0:18 at 0:18
     Permalink

     סין רוסיה הודו ברזיל לא יתנו לאמריקקים להמשיך בלוגיקה הרקובה שלהן. ישראל משולה לילד קטן לעומת התרבויות האלה והיכולות שלהן. נגמרה החגיגה חברה. טוב שיש מקלטים אטומים בארץ. חבל שיהיה בהם צורך דחוף אם לא נבין מי ומה בחשו פה..

   • אפר 12, 2018 @ 3:53 at 3:53
    Permalink

    צבא מתקדם מאד? יש להם עדיים פאנטומים ואף-14 משנות ה-70 ללא כל חלקי חילוף. אירן רקובה מבפנים לגמרי. כנראה אתה מאמין לתעמולה שלהם ולמצעדי הצבא שלהם. העם שלהם שונא אותם שנאת מוות ואילולא משמרות המהפיכה החמושים והאלימים שלא בוחלים בירי באזרחים מפגינים, כבר מזמן היתה הפיכה נגדית שם שהיתה צולחת.

 • אפר 11, 2018 @ 10:37 at 10:37
  Permalink

  לא יודע למה, אבל יש לי תחושת בטן עמוקה שהכתבה הזו היא לא יותר מקשקוש.

 • אפר 11, 2018 @ 11:14 at 11:14
  Permalink

  בהצלחה לאיראנים, ביום שהם ייפגעו בשטח ישראל ועוד בעומק השטח, אני לא מרחם על מה שייקרה

  • אפר 11, 2018 @ 13:09 at 13:09
   Permalink

   עצוב שכולם עושים במכנסיים ולא חושבים על פגיעה בשטח אירן. כפי שאמר בפירוש מיקרון.

 • אפר 11, 2018 @ 11:47 at 11:47
  Permalink

  " האיראנים מדברים על מכת תגובה נגד מטרה צבאית בעומק שטחה של ישראל."
  תודה להם על האזהרה
  אבל הפוך ל"אחד שיודע הכל"
  מאחד שלא יודע""""אנא נקווה שישראל תדע לענות אפים ארצה.
  ואני מאמין שיש להם יכולת להכשיל במה שהוא לדוב האכזר.
  שאלה :אז מה אם במכה אחת לגמור עם חזבללה ,אירן,וסוריה.
  בתנאי להתיעץ עם……

 • אפר 11, 2018 @ 11:51 at 11:51
  Permalink

  אם האיראנים החליטו לתקוף את ישראל לא תהיה דרך חזרה. מתקני הגרעין ובסיסי הטילים יושמדו. זה הזמן הנכון לאחר שנים של אימונים . בהצלחה לחיל האוויר ולצה"ל כולו.

 • אפר 11, 2018 @ 12:07 at 12:07
  Permalink

  יש אנשים שלא מבינים שאיראן מאוד התקדמה בעשרות השנים האחרונות… אנשים במדינה הזאת מחרחרי מלחמה פשוט ולעתים בלי ללמוד שום מידע על איראן, על מערכות הנשק שלה, התמיכה שכרגע כן יש לה בשוק העולמי ועוד. וחבל. אנשים פשוט מחרחרים מלחמה על חשבון מאות אלפי אזרחים… עצוב מאוד שזה המצב בארץ, מצב של בורות. איראן כבר איננה מדינה מפגרת, ואם מישהו חושב שפגיעה פשוטה בנמלים שלה, למשל, תשבית את כלכלתה, טועה מאוד. זאת מדינה בעלת אג'נדה ברורה שאותה היא מקדמת במשך שנים רבות ובזהירות. לא צריך להיות גאון כדי לדעת את זה. אפשר פשוט לפתוח אינטרנט ולקרוא, להצליב מידע וללמוד במקום לחרחר מלחמה ולהביע דעות שמבוססות על אגו ואופוריה שישראל היא "בלתי מנוצחת". ולפני שמסתכלים על בעיות חוץ, אולי כדאי להביט על בעיות פנים, כמו פילוג, חוסר אחדות ושנאה בתוך העם שלנו. הבעיות הכי גדולות הן כאן מתחת לאפנו ולא מעבר לגבול. לא צריך להאשים אחרים אלא לקחת אחריות ולדאוג לפתור את בעיותינו כעם ראשית כל.
  שיהיה לנו בהצלחה ורק אהבה.

  • אפר 11, 2018 @ 18:19 at 18:19
   Permalink

   צודק איראן מעצמה. לא חושבים אחרת. אבל בהשוואה אלינו הם עדיין פרימיטיבים. אם טילים הם יכולים להגיע אלינו בקושי. אין ספק שנצטרך להוציא טילים מיוחדים שיש לנו כדי להתמודד אם אירן כי גם מדינה ענקית. יש לי טילים טקטיים וחזקים כדי שנוכל לגמור אותם. זה יהיה קשה אבל אפשרי. כמה שזה קשה להגיד אבל אין ברירה וצריך כבר לסיים את הסאגה של חיזבאללה ואירן לפחות ל50 שנה הבאים

  • אפר 12, 2018 @ 5:27 at 5:27
   Permalink

   התגובה רק מחדדת את הצורך בטיפול בזרועות התמנון האירני, שאינו טיפש אבל עודנו תמנון. לוחמה פסיכולוגית זולה לא פועלת בדמוקרטיה כישראל. אבל בהחלט מעידה על חרדת האייטולות ותומכיהם באשר הם….

 • אפר 11, 2018 @ 12:27 at 12:27
  Permalink

  המצב נראה באמת מתוח מאוד הפעם, אפילו יחסית לכתבות המוגזמות הרגילות בדבקה.
  מקווה שכוחותינו ערוכים לקראת האיום.

 • אפר 11, 2018 @ 13:31 at 13:31
  Permalink

  לא מתאים לכם לכתוב כתבה כזאת שטותית הערכה שלכם שגויה

 • אפר 11, 2018 @ 14:45 at 14:45
  Permalink

  לא הייתי מזלזל באפשרות שהאיראנים יכוונו את "החגיגה" לכיוון ישראל – ואיך:
  1. הפעלת החמאס מן הדרום [טילים חוליות וריצה לגדר מי שיכול [ועדיף עם סכין + נשק חם]
  2. תקיפה של החיזבאללה מן הצפון – טילים קטיושות וחוליות התקף על קו מטולה קריית שמונה.
  3. הפעלת כל הכוח האיראני לעבר ישראל – טילים חוליות איראיניות/סוריות שיתחילו לקצור ברמה [רמת הגולן]

  לשם כך עלינו לעשות שני דברים – בהכנה ובפעולה:
  1. היות והותקפנו – נוכל להוכיח שאנחנו יודעים להגיב בלי יד ורגל קשורים [מכה סופית לכוח החמאס – סופית!!]
  2. חיסול החזבאללה על כל המשתמע מכך בונקריו, תשתיותיו ויחידותיךו – זה יקח בערך 30 ימים!
  3. להתחיל לתקוף מאוד חזק את כל הכוחות האירנים בסוריה – לרוסים כח לא רב שם ואינו משמעותי אבל כמו במלחמת ההתשה ולפני כן בששת הימים היו טיסים רוסים! והם ופלו!

  האם זה מלחמת אוג-אומגוג?
  כן! ואם לא נכוון את זה לשם – זו הזדמנות פז שלא נהיה לבד המערב יפציץ גם נהיה חלק מן העולם שפועל נגד רצח עם ואותה נשימה נכלול גם את עם ישראל – שהאירנים הם באופן גלוי מדברים ומתכוונים לכך!
  אז להעביר בבקשה את הכתוב כאן לראש הממשלה, שר הביטחון שירו לרמטכ"ל שאנחנו כן צבא של "הבא להרגך – השקם להרגו" ואם לא מתאים לו – שיתקדם לאזרחות.

  • אפר 11, 2018 @ 18:15 at 18:15
   Permalink

   צודק בכל מילה. זאת ההזדמנות שלנו להפוך את המצב למלחמה כוללת. בשביל האינטרסים של המדינה. נצטרך למחוק את חמאס חיזבאללה ואירן. וגם להצטרף לשאר העולם. להיות בצד הנכון

  • אפר 14, 2018 @ 7:56 at 7:56
   Permalink

   יותר נכון, מלחמת גוגלמוגל.

 • אפר 11, 2018 @ 14:54 at 14:54
  Permalink

  חברים
  יש להתכונן למשהו גדול – ואם יתגלגל לשם … נוכל הפעם להשמיד את החמאס+החזבאללה+כל כוחות האופל האיראנים שבסוריה!
  יהיה מחיר – אבל אין מחיר לחופש!

  • אפר 11, 2018 @ 18:13 at 18:13
   Permalink

   בדיוק. אם כבר אז כבר. נכון שיהיו אבידות וזה לא פשוט בשבילנו. אבל חייבים למחוק את עזה + לבנון + סוריה ואיראן. ואז יהיה שקט לעוד 50 שנה. אבל בתנאי שנכנסים בהם בכל הכח

 • אפר 11, 2018 @ 15:23 at 15:23
  Permalink

  אם ביב רוצה להשכיח את החקירות נגדו – זו הדרך

 • אפר 11, 2018 @ 15:57 at 15:57
  Permalink

  לדעתי נתניהו ביקש אלף סליחות עם מיליון תירוצים מאיראן דרך רוסיה ויש כבר הסכם!!! ישראל תאפשר לאיראן לתקוף בישראל בלי תגובה ותשב בשקט!!!!
  אותו דבר גם טראמפ יפגיז בסוריה שטחים רקים ומלחמת עולם לא יהיה!!!
  כמובן כל מה שכתבתי זה רק מהדמיון שלי בלבד!!!

 • אפר 11, 2018 @ 17:36 at 17:36
  Permalink

  יהיה שמח במזרח התיכון ומעבר אם הרוסים יעשו את מה שהבטיחו דרך שגרירם בביירות "ליירט כל טיל נכנס, ולנטרל את מקור הירי כולל ביבשה ומעל ומתחת לפני מים בינלאומיים". אחרת, אם הרוסי יעבור בשתיקה על המטחים הראשונים, אז כל העניין יסתכם בתגובה מוגבלת בהיקפה נגד מטרות משטר אסד בעיקר חיל אוויר בלי ניטרול יסודי והחלפה של המשטר.

 • אפר 11, 2018 @ 17:54 at 17:54
  Permalink

  האירוניה היא, כי לאחר שנים ממושכות של לחימה בסוריה, בה מעורבות רוסיה, צבאו של אסד, חיזבאללה, אירן, אל קעידה, הגי'הד, וכנופיות של "מורדים" מכל מיני סוגים, הכורדים וטורקיה, ו-"קצת" ישראל, לאחר שהמלחמה העקובה מדם והרס הוכרעה כרגע לטובת רוסיה, צבא אסד והאירנים, תהא זו ארה"ב שתשים סוף למלחמה הזו באופן, שאסד יסולק מהשלטון, האירנים יצטרכו לוותר על השלל ולסגת אחורה מסוריה, כנ"ל לגבי טורקיה, הנלחמת בכורדים, וכל שאר המורדים יצטרכו להיכנע או להיעלם מהמפה בדרך כזו או אחרת. גורלו של אסד יקבע על ידי שתי המעצמות לחסד (מגורים בגלות במוסקבה) או לשבט (העמדה לדין בארה"ב).
  המנצחים למעשה במלחמה זו יהיו שניים: ארה"ב ורוסיה. אלו יחלקו ביניהם את סוריה לאזורי השפעה כשבהמשך יהיו בחירות לנשיאות ולפרלמנט בסוריה. גורלו של חיזבאללה יקבע לשבט – הוא ייעלם גם מסוריה וגם מלבנון. הסיבה: מי שקובע הוא נשיא ארה"ב ולא אחר.
  באשר לישראל – לאחר מעבר המכשולים הזה, יציג טראמפ את תכניתו לשלום כולל בין ישראל למדינות ערב, כולל סוריה ולבנון ובה, בין השאר, גם בהקשר לסכסוך הישראלי פלשתיני. וכאן מדינת ישראל תצטרך להתמודד על הפער בין הרצוי למצוי…
  אז נחיה ונראה…

 • אפר 11, 2018 @ 18:38 at 18:38
  Permalink

  אם תהיה תגובה צבאית נגד מטרה בתוך שטח ישראל אז המצב עלול להסלים במהירות לתוך מלחמה מאוד מסוכנת ואפילו למלחמת עולם שלישית!!! כל צבאות העולם מרוכזים בדיוק כאן!! זה מצב מאוד מאוד מסוכן!!
  וזה שכל מנהיגי העולם מתרעמים ומאיימים אחד על השני ומנסים להשפיל אחד את השני זה אומר לבד דרשני!! אימפריות קמו ונפלו בגלל אגו פגוע …
  אני גר בגליל העליון וממש מרגישים את המתח הצבאי שהולך וגובר כאן .. זה כל מה שאני יכול להגיד מבלי להפר איזשהו "בטחון שדה"

 • אפר 11, 2018 @ 18:55 at 18:55
  Permalink

  If Russian anti air craft assets will shoot down coalition airplanes or even just shoot at them, then the pilots will have no choice but to neutralize those sources of fire & threats

  If that happens than we have a direct confrontation between the super powers

  What I'm wondering is will Iran activate Hezbollah from Lebanon to attack Israel & possibly even to try & shoot their silkworm (Iranian version) at coalition war ships in the Mediterranean

  In my opinion Israel should start a massive ground invasion of Lebanon to clear out Hezbollah

 • אפר 12, 2018 @ 0:58 at 0:58
  Permalink

  ניסים לא סומך על ניסים
  לניסי יש די והותר טילים במרתפים האפלים לגרען את כל הכורים ומחסני הנשק האירניים ל35 שנים הקרובות …
  השאלה אם לניסים יש הבנה מה עושים כשמיקו בסביבה …

 • אפר 12, 2018 @ 2:17 at 2:17
  Permalink

  נ נח נחמ נחמן מאומן

 • אפר 12, 2018 @ 8:39 at 8:39
  Permalink

  כצפוי רב המגיבים כאן הם ימנים בורים תומכי ביבי
  השומעים לו ומחכים בכליון עיניים למימוש איומיו הריקים מתכן.
  אירן היא מעצמה ויכל הפגיעה שלה בישראל היא נוראית.
  אירן היא איום לאזור בדיוק כמו שרוסיה, סוריה, סעודיה וישראל הן איום לאזור
  תלוי את מי שואלים ולאיזה צד הוא שייך.

 • אפר 12, 2018 @ 11:23 at 11:23
  Permalink

  ובמזרח התיכון כמו במזרח התיכון, בעיקר מתלהמים.
  אין חדש תחת השמש.
  לא יהיה כלום, כי אין כלום.

 • אפר 12, 2018 @ 11:25 at 11:25
  Permalink

  לפי דעתי, היתה פה תרמית של הרגע האחרון מצד פוטין-איראן-אסד, לגבי הבנות שקיבלו המעצמות כבר לפני שנתיים. לאמור, בחירות כלליות בסוריה והחלפת אסד. הרוסים כמובן לא רוצים כי ההשקעה הכלכלית שלהם תרד לטימיון, והאיראנים לא רוצים כי הם יודעים שמרחץ הדמים נגד השיעים בלבנון יהפוך לעניין של זמן. זה גם יעצור את מומנטום המהפיכה החומייניסטית. ולכן ישראל וארה"ב, וצרפת, רותחים ומאיימים. הרי מה פתאום 120 הרוגים בכלור יוצרים כזה אפקט שחצי מיליון הרוגים ומיליוני פליטים לא יצרו ? המערב מרגיש מרומה. יתר על כן, לא אתפלא אם הבהילות לחסל את כיס ההתנגדות בדומא, אפילו בכלור, נבעה מהרצון להשלים את המלאכה לפני התאריך הנקוב. פוטין יודע שהמילה שלו לא שווה כלום, אבל כרגע למערב אין כמעט מנופי לחץ בסוריה. אין דאע"ש, אז אין לאף אחד סיבה להסתובב במזרח סוריה, אסד חזק בשלטון, הרוסים שולטים באוויר, והטורקים מסוכסכים עם המערב.

 • אפר 13, 2018 @ 20:16 at 20:16
  Permalink

  איראן יודעים היטב כי כל תקיפה שלהם על ישראל תפתח עליהם את שערי הגהינום, ישראל וצהל לא משחקים במשחקים ולא מרבים בדיבורים אלא פועלים. רק על זה שהם ניסו להכניס מל"ט לשטח ישראל הם חטפו בראש תקיפה על ישראל תגרום לתגובה הרבה יותר כואבת.

 • אפר 15, 2018 @ 19:46 at 19:46
  Permalink

  מדוע פוטין כעס על התקיפה – הסככה שהותקפה נמצאת 500 מטר בלבד מהמחנה הרוסי בשדה התעופה.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות