רוסיה מוכנה לספק לאיראן וסוריה את כל מערכות ההגנה הדרושות להן מפני התקפה אמריקנית או ישראלית.

תיקדבקה: ב-25.12.06, לפני 3 שבועות דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה בידיעה בלעדית כי רוסיה החלה לספק לאיראן 29 סוללות טילי `טור`Tor-M1, . ביום ג` 16.1.06, אישר שר ההגנה הרוסי סרגיי איבאנוב Sergei Ivanov , את הידיעה ואף הוסיף כי רוסיה נמצאת במשא ומתן עם איראן כדי לספק לה מערכות הגנה נוספות. איבאנוב אמר: `איראן איננה מצויה תחת סנקציות ואם היא רוצה לרכוש מערכות הגנתיות עבור צבאה, אז למה לא?` ציטוט:`Iran is not under sanctions and if it wants to buy defensive … equipment for its armed forces then why not?`. בכך חזר איבאנוב והדגיש את מה שנשיא רוסיה ולדמיר פוטין אמר לראש הממשלה אהוד אולמרט בעת ביקורו במוסקבה ב-18.10.06. המקורות שלנו בבירה הרוסית מוסרים בלעדית כי פוטין אמר: `אנחנו ( מוסקבה) נמשיך לספק גם לאיראן וגם לסוריה כל מערכת נשק הגנתית שהם ירצו לקנות`. `לא אתה, אולמרט, ולא האמריקנים יימנעו זאת מאתנו`. `כל זמן שאנחנו לא מספקים להם מערכות נשק התקפיות, אין לכם מה לפנות אלינו`. אולמרט שהעדיף להציג את פגישתו עם פוטין כהצלחה גדולה, כפי שהוא הציג גם את נסיעתו האחרונה לסין, לא דיווח עם שובו לארץ על התוכן של השיחה שלו עם פוטין. בכך מנע אולמרט מהדרגים הצבאיים והאסטרטגיים בישראל את המידע הדרוש להם לתכנון המהלכים הבאים. זו הסיבה מדוע בישראל הופתעו לגלות כי כאשר נשיא סוריה בשאר אסד ביקר במוסקבה בתחילת החודש הרוסים היו מוכנים למכור לו, בעסקה סיבובית עם איראן, את מערכות הטילים נגד מטוסים וטילים המתקדמות S-300PMU2 Favorit.
המקורות של תיקדבקה במוסקבה מדווחים כי פוטין ואיבנוב נחושים למכור לטהרן ולדמשק את מערכות ההגנה המתקדמות ביותר אשר ירתיעו או ימנעו התקפה אמריקנית או ישראלית עליהן.
ואם התקפה כזו תתבצע, המטרה של מוסקבה היא שהאבידות שיגרמו לאמריקנים ולישראלים תהיינה גבוהות ביותר. הקישו כאן לקרוא את המאמר המקורי של תיקדבקה בו דיווחנו על אספקת טילי ה`טור`Tor-M1, , הרוסיים לאיראן.
המקורות הצבאיים שלנו דיווחו בדצמבר כי כמה מומחי הגנה אנטי-אווירית איראניים ורוסיים סבורים כי לאחר שתסתיים הצבתן של הסוללות האלה מסביב למתקנים הגרעינים האיראנים, היכולת האמריקנית או הישראלית להוציא אותם מכלל מפעולה לזמן ארוך,הופכת להיות כמעט בלתי אפשרית. לכן, מומחים צבאיים מערביים מעריכים, כי אם ארצות הברית או ישראל מתכוונות להתקיף בשלב כל שהוא את מתקני הגרעין האיראנים, הן צריכות לבצע זאת בחצי השנה הקרובה, כלומר עד יוני 2007, כאשר תושלם הצבתה של מערכת זו מסביב למתקנים הגרעיניים האיראניים.

Print Friendly, PDF & Email