רוסיה מעצימה את ההתקפות על ישראל: הפגזותיה על אזורי מגורים ולאבדות בין אזרחים תביא לפריצת מלחמה בינה לסוריה

שגריר רוסיה בדמשק אלכסנדר ייווימוב Alexander Yevimov איים, ביום שני 10.2, באפשרות של פריצת מלחמה בין ישראל וסוריה כתוצאה מהמשך ירי הטילים הישראליים לתוך שטחה של סוריה. 'התקיפות הפרובוקטיביות הישראליות מסכנות ביותר את המצב בסוריה', אמר השגריר the Israeli raids are, of course, provocative and very dangerous for the situation in Syria.
'הטילים ( הישראליים) אינם פוגעים בשטחים הקרובים לגבול עם ישראל, אבל הם מגיעים בשטחים עמוקים בסוריה, בחלקה המזרחי של המדינה ואפילו באזורי המגורים בדמשק'. 'זה מצער שאזרחים נהרגים מתקיפות כאלה'. The rockets are falling not only in the areas bordering Israel, but also reaching areas deep in Syria, in the eastern part of the country and even in residential areas in Damascus. It is regrettable that civilians become victims of these raids.

השגריר חזר והעלה את הטענה הרוסית לפיה בלילה של ה-6 בפברואר מטוס ובו 172 נוסעים, שעמד לנחות בנמל התעופה של דמשק מצא את עצמו בעיצומה של אש נ"מ סורית שנפתחה על טילים שנורו מישראל. 'טוב שהסורים יכלו לכוון בזמן את המטוס לבסיס האווירי (הרוסי)  המיימים', הדגיש השגריר.
'מלבד ההפרה הברורה של הריבונות הסורית והאיום הממשי לחיי אנשים חפים מפשע , כל זה מגביר את האפשרות של מלחמה בסוריה, דבר העומד בניגוד למאמצים (הרוסיים) להשיג יציבות ופתרון פוליטי'. In addition to the clear violation of Syrian sovereignty and the real threat to the lives of innocent people, all of this increases the possibility of conflict over Syria and runs counter to efforts to achieve stability and a political settlement.
זו פעם שנייה תוך שלושה ימים שמוסקבה מזהירה את ישראל להפסיק את התקפות הטילים והאוויר שלה על מטרות בסוריה. הפעם הראשונה הייתה בשבת 7 לפברואר.  
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הכוחות הרוסיים בסוריה ממשיכים בימים האחרונים את התקפות האוויר הכבדות שלהם על עמדות המורדים הסוריים, רובם משתייכים לארגון חאיית תאחריר אל שם Hay'at Tahrir al-Sham, ובכך מאפשרים שם את התקדמות הצבא הסורי.
באזהרות אלה מוסקבה מאותתת לישראל לא רק שלא תאפשר לה להפריע למהלך הצבאי הרוסי-סוריה  באידליב, אלא גם ברור באיזה צד רוסיה תתמוך באם יפרצו קרבות בין שתי המדינות.   


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות