רוסיה מרחיבה גבולות המלחמה ב-ISIS מסוריה עד לקווקז


במאמץ עליון למנוע הגעתן של חוליות מתאבדים של ISIS מסוריה לתוך רוסיה עצמה,
הודיע שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו Sergei Shoigu, כי הוחלט להעביר מתפקידו את מפקד הכוחות הרוסיים בסוריה קולונל-גנרל אלכסנדר דבורניקוב Colonel-General Alexander Dvornikov, ולמנות אותו כמפקד המחוז בדרומי של רוסיה-שהוא פיקוד דרום הרוסי. Southern Military District.
בתפקידו החדש יהיה הגנרל דבורניקוב מפקד על כל הכוחות הרוסיים בים השחור, כולל הציים הרוסיים בים השחור ובים הכספי, הכוח האווירי  הרוסי מס' 4 Fourth Air Force and Air Defense Army, והבסיסים הרוסיים באבחזיה Abkhazia, דרום אוסטייה South Ossetia, וארמניה  Armenia.
תחת פיקודו תעמודנה כמה עשרות חטיבות  של כוחות קרקעיים, אשר יכללו צנחנים, מרינס, ויחידות מיוחדות להגנת חופים.
עצם העובדה כי משרד ההגנה הרוסי מדגיש בהודעתו, 'כי המינוי לתפקיד המפקד החדש של הכוחות הרוסיים בסוריה מושהה בינתיים'  The decision about the appointment of a new commander of the Syrian operation is pending, מצביע על כך כי הגנרל דבורניקוב, ימשיך לפקד על הכוחות הרוסיים בסוריה ממטהו החדש בים השחור.
הוכחה נוספת לכך היא שאת מקומו בסוריה ימלא בינתיים  ראש המטה שלו Dvornikov's chief-of-staff, גנרל אלכסנדר זוראבלייאב Gen.-Lt. Alexander Zhuravlyev.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי בכך הקרמלין והצבא הרוסי, הופכים להיות הכוח הצבאי העיקרי הראשון מחוץ למזרח התיכון אשר מסיק מסקנות מבצעיות מפיגועי ההתאבדות של ISIS בפריס, בריסל, מצרים, וטורקיה.
הרוסים הסיקו ממה שהם רואים בשטח בסוריה, כי המלחמה ב-ISIS  נמצאת רק בראשיתה.
נשיא רוסיה פוטין איננו מתרשם יתר על המידה מהצהרותיו של נשיא ארה"ב אובמה, כי ISIS  מפסיד שטחים וכוחו נחלש.
דוחות המודיעין הרוסי מציירים תמונה שונה לחלוטין לפיה ארגון הטרור המוסלמי מגיב עתה במשלוח מסיבי של חוליות מתאבדים גדולות המונות בין 15 עד 20 מתאבדים, אשר ינסו לחדור למדינות אירופה, כולל רוסיה, והמזרח התיכון.
זה לא היה מקרה שביום ב' 11.7 פרסמו מקורות מודיעין טורקיים באנקרה מידע, כי מאז הפיגוע בנמל התעופה של איסטנבול ב-28 ביוני, בו נהרגו 42 איש, הפסיק ISIS להשתמש בטורקיה כתחנת מעבר של מתאבדים שאומנו בסוריה, אשר נשלחים לבצע פיגועים באירופה.  המקורות אמרו, כי עכשיו משתמש ISIS בערוצי הברחה של אנשי טרור בשלוש מדינות: אזרבייג'אן, גרוזיה וקפריסין.
להודעה טורקית זו ישנם שני היבטים חמורים:
1. אם ISIS משתמש באזרבייג'אן וגרוזיה כתחנות מעבר  של חוליות המתאבדים שלו, הוא נמצא כבר על גבולות דרום רוסיה והים השחור. במילים אחרות ISIS פועל כבר באזורים הרוסיים שעל ביטחונם הופקד עכשיו הגנרל אלכסנדר דבורניקוב.
2. המידע המודיעיני הטורקי מדבר, בדומה למידע המודיעיני הרוסי, על קבוצות מתאבדים המונות כמה עשרות אנשים. לפי המידע הזה ISIS הקים כמה קבוצות כאלה שתפעלנה בארצות שסומנו להן כמטרה. זאת כדי להבטיח שאם קבוצה אחת או שתיים לא תוכלנה להגיע למטרתן ולפעול, תמיד תהיינה יחידות מתאבדים אשר תבצענה את המשימה במקומן.
במלים אחרות, מדובר בחדירה המונית של מתאבדים ואנשי טרור לאירופה והמזרח התיכון.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי נושאים אלו עלו בפגישתם של  ראש המוסד הישראלי יוסי כהן, שנערכה ביום שישי 1.7, וראש שירות הביון הרוסי ה-SVR הרוסי מיכאיל פראדקוב Mikhail Yefimovich Fradkov, שנערכה במטה ארגון הביון הרוסי בייאסאנו Yasenevo ליד מוסקבה.
 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות