רוסיה מרכזת כוחות לכבוש את הבירה קייב. ההתקפה הרוסית תפתח תוך 96-24 שעות.  מספר החיילים האמריקנים המוצבים באירופה הגיע ל-110,000 חייל

להלן המצב בחזיתות השונות באוקראינה נכון ליום רביעי 9.3:
1. הצבא הרוסי הפסיק את התקפותיו והתקדמותו בצירים השונים של החזית ב-24 השעות ( יום ג' ), בעיקר משום שהוא מצפה לתגבורות בכוח אדם ותחמושת כדי להמשיך בהתקדמותו.
2. מקורות מודיעין מערביים אומדים את מספר האבדות שהצבא האוקראיני הסב לכוחות הרוסיים בכ-3,000 הרוגים.
3. באזור הבירה קייב המשיכו כוחות רוסיים בתנועותיהם במטרה לכתר את קייב  מצפון מערב, מערב ומזרח. ההערכה המודיעינית היא שמתקפה רוסית על קייב תיפתח ב-24 עד 96 השעות הקרובות.
4. הפקדת החזית המערבית בקייב, בידי הכוחות הצ'צ'נים שהגיעו לאוקראינה, ובידי מה שמכונה היום 'ליגה' לשעבר 'כוח וואגנר' Liga former Wagner group, היא סימן לכך שהפיקוד הרוסי מעריך שאין לו מספיק כוחות לכבוש את קייב.
5. כוחות אוקראינים מצליחים לפגוע בדרכים המובילות מסאמי Sumy למזרח קייב.
6. כוחות הצבא הרוסי ממשיכים להדק את המצור על חרקוב.
7. הפיקוד הרוסי הורה לחלק מהכוחות הצרים על חארקוב לפנות מזרחה לעבר קייב.
8. כוחות רוסיים עוקפים את העיר מיקולאייב  Mykolayiv  ועושים את דרכם לעבר הנהר באג Bug river במטרה לחצות אותו ולתקוף ממזרח את העיר אודסה.  ההתקפה על העיר תבוצע בסיוע כוחות מרינס רוסיים שינחתו מהים.
9. כוחות רוסיים מתקדמים מערבה מחצי האי קרים במטרה לכבוש את העיר זאפוריזייה   Zaporizhya .
10. שני גדודים טקטיים של הארמיה הרוסית המשולבת מס'  36the Combined Arms Army CAA  , מתקדמים לעבר  העיר ביישיב Byshiv  במטרה לכבוש אותה ולהדק בכך את המצור על קייב. ביישיב נמצאת במרחק 50 ק"מ מערבית ממרכז קייב.
11. כוחות שריון של הארמיות הרוסיות המשולבות מס' 35 ו-36, וכוחות  של ארמית הרגלים הממוכנת מס' 25 נעים לעבר העיר האוקראינית איבנקייב Ivankiv, הנמצאת כ-70 ק"מ צפונית-מערבית לקייב.
12. כוחות של דוויזית הצנחנים הרוסיים מס' 98, וחטיבה מס' 45 של הכוחות המיוחדים הרוסיים-ספטסנאז 98th Airborne Division and the 45th Guards Spetsnaz Brigade, פתחו במתקפה באזור ראקייבקה Rakivka, הנמצא כ-30 ק"מ מערבית צפונית למרכז הבירה קייב.
13. ארצות הברית הטילה ווטו על ההצעה שפולין  תעביר את מטוסי הקרב מדגמים רוסיים הנמצאים בידי חיל האוור הפולני לבסיסים אוויריים אמריקנים בגרמניה והאמריקנים יעבירו אותם לידי האוקראיניים. מקורות אמריקנים אמרו, כי פעולה כזו תביא לפריצת מלחמה בין רוסיה וארצות הברית ומדינות נאט"ו.
14. לאמברגו על ייבוא נפט וגז רוסיים לארצות הברית עליו הכריז הנשיא ג'ו ביידן, ביום ג' 8.3, אין ערך מעשי רב מאחר וארצות הברית מייבאת מרוסיה רק כ-4 אחוז מתצרוכת הנפט שלה.
15. מספר הכוחות האמריקנים המוצבים עתה במדינות נאט"ו באירופה הגיע עתה ל-110,000 חיילים.  

Print Friendly, PDF & Email