רוסיה פועלת לצמצום חופש הטיסות האמריקניות והישראליות במרחב האווירי הסורי. חיילות האוויר הרוסיים והסורים החלו בטיסות משותפות לאורך גבול סוריה ורמת הגולן

משרד ההגנה במוסקבה הודיע, ביום ב' 24.1, כי חיילות האוויר הרוסיים והסורים החלו  במה שהוגדר 'משימת פטרול משותפת' a joint air patrol mission, לאורך גבול סוריה ורמת הגולן ונהר הפרת. ההודעה מפרטת, כי 'מסלול המשימה משתרע לאורך רמת הגולן אזור הדרום, נהר הפרת  וצפון סוריה', The mission’s route ran along the Golan Heights, the southern order, the Euphrates River and over northern Syria.
המטוסים הרוסיים שהשתתפו במטס המריאו מבסיס התעופה הרוסי המיימים Hmeymim Air Base, שליד לטקיה, ואילו המטוסים הסוריים המריאו מבסיסי האוויר הסוריים שיקאל ודומאייר Seikal and Dumayr airfields, ליד דמשק.
לפי ההודעה הרוסית חיל האוויר הרוסי שיתף במשימה מטוסים מדגם Su-34 and Su-35 ומטוס פיקוד והתראה מוקדמת מדגם A-50 early warning and control aircraft. המטוסים הסוריים כללו מטוסי קרב מסוגMiG-23 and MiG-29 .  ההודעה הרוסית ממשיכה ואומרת, כי בשעה שהמטוסים הסוריים סיפקו חיפוי למטוסים הרוסיים תרגלו המטוסים הרוסיים תקיפה של מטרות קרקעיות לאורך המסלול בו טסו.
משרד ההגנה הרוסי מדגיש בהודעה, 'כי המשימות המשותפות האלה תתבצענה מעכשיו על בסיס קבוע', This kind of joint missions will now take place on a regular basis.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: לטיסות הפטרול הרוסיות-סוריות האלה ישנן שלוש מטרות עיקריות:
1. לצמצם את חופש הפעולה של חיילות האוויר של ארצות הברית וישראל במרחב האווירי הסורי.  הפעלה של פטרול של מטוסי קרב רוסיים וסוריים במרחב האווירי הסורי בזמנים לא קבועים, תגביל את הזמנים בהם המטוסים האמריקנים והישראליים יכולים לטוס מעל סוריה.
2. לאסוף באמצעות מטוס הביון והפיקוד הרוסי A-50 חומר מודיעיני על הערכות הצבאית הישראלית ברמת הגולן, ועל הערכות הצבאית האמריקנית במזרח-צפון סוריה.
3. לספק באמצעות פעולה כזו תשובה רוסית לסורים מדוע הם לא מפעילים את טילי ה-S-300 וה-S-400 נגד המטוסים הישראליים התוקפים בסוריה.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי מוסקבה לא הודיעה מראש לישראל, או לחיל האוויר הישראלי על התפתחות זו  באמצעות המנגנון המשותף לשתי המדינות לתיאום טיסות מעל סוריה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות