רוסיה תמשיך במתקפות שלה על שיירות נשק ומתנדבים מערביים לצבא אוקראינה גם מעבר לגבולות אוקראינה. צבא רוסיה מעביר תגבורות מארמניה ומנגורנו קרבאך

התקפת 30 טילי השיוט הרוסיים, ביום א' 13.3, על מחנה האימונים של צבא אוקראינה ביאבוריב  Yavoriv military training center הקרובה לגבול עם פולין ( בתמונה), הייתה האישור של מוסקבה  לדבריו של סגן שר החוץ הרוסי ראייבקוב Sergei Ryabkov שאמר, בשבת 12.3, כי שיירות הנשק המערבי לצבא אוקראינה הן מטרה לגיטימית של הצבא הרוסי. 'הזהרנו את ארצות הברית שארגון הזרמת הנשק מכמה מדינות היא לא רק צעד מסוכן, הוא גם צעד ההופך שיירות אלה למטרה לגיטימית'.  אמר ראייקוב.
מכאן ועד לתקיפת מטרות כאלה בתוך ארצות המשלוח שלהן-המרחק קצר מאוד.
אולם לא רק משלוחי הנשק המערביים הותקפו. הותקפו ונפגעו לוחמים מערביים אשר התנדבו לבוא ולהילחם לצד אוקראינה במלחמה. למרות כל ההכחשות היו במחנה בעת ההתקפה מתנדבים אמריקנים, איריים, גרמנים ובריטים.  אין מידע באם מתנדבים כאלה היו בין 35 ההרוגים ו-130 הפצועים בהתקפה זו.
 התגובה האמריקנית התקיפה שאם מטרות של נאט"ו ייפגעו הדבר יעמיד את רוסיה בפני מלוא הכוח של נאט"ו   The US warned Russia that it would face Nato's full force, רק אישרה את ההנחה כי המלחמה עומדת להתפשט למדינות אחרות מחוץ לאוקראינה.
במילים אחרות, הסיכויים להתנגשות צבאית בין ארצות הברית ורוסיה התקדמו בתחילת השבוע  עוד צעד אחד גדול קדימה.
מוסקבה לא יכולה להרשות לעצמה שמשלוחי הנשק המערביים נגד יחידות הצבא הרוסי הנלחמות באוקראינה יימשכו. ארצות הברית והמערב אינם יכולים להרשות לעצמם  שלא לשלוח נשק, בייחוד טילי נ"ט וטילי נ"מ ומתנדבים לצבא האוקראיני.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מעריכים, כי בשלב הראשון התנגשויות כאלה תהיינה מצומצמות ומוגבלות לגזרות בודדת, והן לא תדרדרנה למלחמת עולם שלישית כפי שהעלה אפשרות זו ביום א' נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן.
ביומיים האחרונים 14.3-13 הצבא הרוסי התרכז בעיקר בתגבור כוחותיו וחידוש מלאי האספקה שלו בשני הכוחות העיקריים החונים ממערב ומזרח לבירה קייב, כאשר מידי פעם הם מפגיזים בארטילריה את העיר.
בשלושת הימים  האחרונים החל משבת 12.3, לא הייתה שום תזוזה של הכוחות הרוסיים האלה.
בשני ריכוזים של כוחות צבא רוסיים בארמניה ובנגורנו-קרבאך נצפו סימנים כי חלק מהכוחות האלה מתארגנים ליציאה ולמעבר לאוקראינה.
הצי הרוסי השלים בימים האחרונים את המצור הימי שהטיל על העיר אודסה שעל חופי הים השחור.


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות