רופאים הודיים שטיפלו בגופות 6 הישראלים שנהרגו בבית חב"ד: הם נרצחו בשעות הראשונות של הפיגוע, לאחר שנכפתו ועברו עינויים אכזריים ביותר.

המקורות של תיקדבקה: הרב גבריאל הולצברג, בן 29, מי שהיה מנהל בית חב"ד. אשתו, רבקה הולצברג, בת 28, בן ציון כרומן בן 28 מבת ים, הרב לייביש טייטלבאום איש חב"ד מברוקלין, יוכבד אור-פז, בת 59 מגבעתיים, ונורמה שוורצבלט רבינוביץ' בת 50, ממכסיקו ז"ל, שהובאו ביום ג' 2.12 למנוחות בישראל, נורו ונהרגו כבר ביום ד' 26.11, שעות מספר לאחר שהטרוריסטים השתלטו על בית חב"ד במומבאי.
מעדויות של הרופאים ההודים שטיפלו בגופות, ונחרדו ממה שנגלה לפניהם, עולה תמונה קשה ביותר. לדבריהם, מיד לאחר ההשתלטות כפתו הטרוריסטים את 6 הישראלים כל אחד לחוד ועינו אותו בנפרד. רק לקראת ההוצאה להורג נקשרו שוב הששה ביחד, והוצאו להורג ביחד כאשר הטרוריסטים (שמספרם לא ברור עד עכשיו), יורים במרוכז לתוך הקבוצה הכפותה.
אחד הרופאים ההודים אשר ביצע את הנתיחה לאחר המוות אומר: 'מכל הגופות שטיפלתי בהן בפיגוע הזה, הגופות של הישראלים היו היחידות שנשאו עליהן סימנים של עינויים קשים'. 'סימנים אלה היו כל כך קשים עד שאינני רוצה לפרט אותם, אפילו במחשבות שבראשי'. ציטוט המקור: Of all the bodies, the Israeli victims bore the maximum torture marks. It was obvious that they were tied up and tortured before they were killed. It was so bad that I do not want to go over the details even in my head again.
'למומבאי יש היסטוריה של מעשי טרור'. הוסיף הרופא ההודי. 'טיפלתי בגופות רבות של מעשי טרור, מלחמת כנופיות, מהומות, תאונות, אבל הגופות (בבית חב"ד) היו דבר שונה לחלוטין, בו אף פעם לא נתקלתי'. מאז אני נתון בשוק'.
כאשר הרופא נשאל אם גופות של בני ערובה אחרים באירועי הטרור האחרונים במומבאי נשאו סימני עינויים כאלה? התשובה הייתה, 'לא'.
רופא הודי אחר שטיפל בגופות הישראלים אומר: 'ראיתי גופות רבות בימי חיי, ובכל זאת כאשר ראיתי את הגופות האלה (של נרצחי בית חב"ד), הייתי בטראומה'. 'גופה שנפגעה מהתפוצצות פצצה, יכולה להיות דבר מאוד מטריד', ' אולם הגופות של הפיגוע הזה נשאו סימנים כאלה של אלימות מלחמת גרילה בשטח בנוי, עד כדי כך שעד עכשיו אינני מסוגל לחבר בין המחשבות והמילים שלי'. ציטוט המקור: I have seen so many dead bodies in my life, and was yet traumatized. A bomb blast victim's body might have been torn apart and could be a very disturbing sight. But the bodies of the victims in this attack bore such signs about the kind of violence of urban warfare that I am still unable to put my thoughts to words.
המקורות שלנו מציינים, כי התיאורים של הרופאים ההודים סותרים את רוב הדיווחים שנמסרו בישראל לגבי מה התרחש בעת התקפת הטרור בבית חב"ד.

Print Friendly, PDF & Email