רייס לאולמרט: צריכים לעזור לאבו מאזן…להקים ממשלת חמס.

מיוחד ובלעדי למקורות המזרח תיכוניים ובוושינגטון של תיקדבקה: ביום ב` 6.2 בלילה, נמשכו הדיונים בקהיר בין שר הביון המצרי הגנרל עומר סולימן ובין ראשי חמס חוץ חלאד משעל, מוחמד נזאל, עיאד עלמי, ומוסה מרזוק, ומחמוד א- זאהר מהרצועה. המו"מ התנהל סביב אופייה והרכבה של הממשלה הפלסטינית החדשה שישראל תוכל לעמוד אתה בקשרים, אבל מי שינהל אותה למעשה מאחורי הקלעים, יהיה החמס. כדי לשכנע את החמס לנקוט בצעד כזה, אמר עומר סולימן בדיוניים, כי אם תושג בהם התקדמות יהיה הנשיא חוסני מובראק מוכן לקבל השבוע בפעם הראשונה את משלחת החמס בקהיר באורח רשמי בארמונו צעד שיעניק לחמס הכרה רשמית מצרית. כחלק מטקטיקת המו"מ של החמס, הודיע בלילה המפקד העליון של החמס אחמד ג`בערי `אבו עוביידה`, כי החמס עומד לסיים את שביתת הנשק עם ישראל ולחדש את האש ואת הפיגועים.
המקורות של תיקדבקה בירושלים: גם שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס בשיחתה ביום שני 6.2 בערב, עם מ"מ ראש הממשלה אהוד אולמרט, יצרה את הרושם כי וושינגטון מתאמת את צעדיה עם קהיר ועם הגנרל עומר סולימן, וחותרת לאותו כיוון.
רייס הסבירה לאהוד אולמרט כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן סבור כי צריך לתת לחמס להקים ממשלה פלסטינית שבראשה תעמוד אישיות ניטראלית, הנתונה להשפעתם. בממשלה זו החמס יקבל כמה תיקים לא בולטים, כמו מיניסטריון העבודה או העזרה הסוציאלית, מתוכם החמס יוכל לנהל את הממשלה. רייס אומרת כי אבו מאזן אמר לה כי הוא זקוק לששה חודשים כדי להתאושש מהמפלה בבחירות, ובמשך הזמן הזה הוא יוכל לבנות מחדש ולחזק את הפת"ח. כאשר הפת"ח יתחזק הוא ייצור משבר קונסטיטוציוני ואז כיו"ר הרשות, הוא יכריז על בחירות חדשות. רייס אמרה כי וושינגטון מסכימה עם ההערכה של אבו מאזן כי הוא יוכל לבצע צעדים אלה, מאחר ולחמס יש רוב בפרלמנט הפלסטיני, אבל אין לו רוב של שני שליש הדרושים לו כדי ליירט צעדים של אבו מאזן כולל הכרזה על בחירות חדשות.
הניתוח של תיקדבקה: מדיניות אמריקנית-מצרית זו אשר גובשה מאחורי גבה של ישראל, מבלי להתייעץ אתה, יש לה רק מטרה אחת: להרוויח זמן ולנסות להשיג ששה חודשים נוספים של שקט יחסי. אם מ"מ ראש הממשלה אהוד אולמרט יסכים לשתף פעולה עם מהלכים אלה, הרי הוא יסכים לשתף פעולה עם שלטון בו החמס שולט באמצעות חוטים סמויים, כאשר המשך העברת הכספים לרשות, תממן למעשה את בניית כוחו של החמס.
אין שום סיכוי אבו מאזן יצליח לשקם את כוחו של הפת"ח במשך ששה חודשים, אם בכלל.
ההגדרה המתאימה ביותר למתרחש עתה סביב הקמת הממשלה הפלסטינית היא מכבסה של מילים והעמדת פנים! כולם כולל מ`מ ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט יודעים כי המדובר למעשה בהקמת ממשלת חמס. אולם כולם מעמידים פנים כי שמו של היצור הזה לא יעיד על תוכנו האמיתי.

Print Friendly, PDF & Email