רכבת אווירית איראנית מביאה לוחמים שיעיים ללטקיה. חלק מהמטוסים האיראניים ממריאים מבגדאד

לאחר שהמורדים הסוריים בעיר חלב Allepo, הצליחו להדוף את בימים חמישי ושישי (20.2-19) את ההתקפות של צבא סוריה וחיזבאללה, ולקחו בשבי עשרות לוחמי חיזבאללה, החלה איראן, ביום ה', ברכבת אווירית המביאה אלפי לוחמי שיעיים ללטקיה בסוריה. משם מועברים הלוחמים לחלב בניסיון לייצב שם את קו החזית  של כוחות משטר אסד.
הלוחמים השיעיים מורכבים מאנשי מליציות שיעיות עיראקיות, אפגניות ופקיסטניות. עצם העובדה שאיראן הצליחה לארגן ולהפעיל רכבת אווירית המעבירה אלפי לוחמים, פחות מ-24 שעות מאז המפלה הסורית-חיזבאללה בחלב, מצביעה על כך, כי איראן ערוכה עתה צבאית ואסטרטגית למנוע כל נסיגה שהיא של צבאות אסד, וכוחות חיזבאללה, באחת מחזיתות המלחמה-במלחמת האזרחים הנמשכת כבר ארבע שנים.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי התפתחות חמורה נוספת  היא  שהרכבת האווירית האיראנית מתנהלת בשני ערוצים. מטהרן ללטקיה, ומבגדאד-ללטקיה. מטוסים איראניים שנוחתים באזור הצבאי של נמל התעופה הבינלאומי של בגדאד אוספים משם לוחמים של מליציות שיעיות עיראקיות ומעבירים אותם ללטקיה. זו פעם ראשונה שטהרן מפגינה את שליטתה המוחלטת במתרחש בבגדאד ובממשלת עיראק  בראשותות של חיידר אל-עבאדי Haider al-Abadi, וזו גם פעם ראשונה שעיראק מעורבת ישירות בפעולות צבאיות במלחמה בסוריה.
המקורות הצבאיים שלנו מוסיפים עוד, כי התפתחות זו הייתה צריכה להדליק כמה מנורות אדומות בירושלים ובצה''ל.
אם איראן ערוכה להנחית רכבת אווירית בצפון סוריה בגלל נסיגה בחלב, אין שום סיבה מדוע שהיא לא תנחית רכבת אווירית כזו, באם היא לא תצליח בהתקפה בדרום סוריה, שקצינים של משמרות המהפכה מנהלים אותה, ואשר מטרתה היא להציב 2,000 לוחמים של חיזבאללה לאורך גבול סוריה-ישראל מול רמת הגולן.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי אם ממשל אובמה היה רוצה לעצור את האיראנים, הוא יכול היה להתערב בבגדאד כדי לעצור את הרכבת האווירית המגיעה משם. בינתיים, אין כל סימן שממשל אובמה מוכן או נערך להתערבות כזו.
בחוסר המעש שלו מעמיד עצמו הממשל מאחורי התנועות הצבאיות האיראניות במזרח התיכון.

 

Print Friendly, PDF & Email