רכבת אווירית העבירה אלפי אנשי הכוחות המיוחדים של משמרות המהפכה איראניים ללבנון לקראת ביקור אחמדינז'אד

המקורות של תיקדבקה בוושינגטון ובמזרח התיכון:הבית הלבן שולח ביום ה' 7.10 את הדיפלומט פרד הוף Fred Hof, הנחשב לאמריקני בעל הקשרים הטובים ביותר בדמשק, בשליחות חשאית לביירות, בניסיון אחרון לעצור ולבטל את ביקורו של נשיא איראן אחמדינז'אד בלבנון שייערך בשבוע הבא. אולם המקורות של תיקדבקה בביירות מוסרים כי שליחות זו מתבצעת מאוחר מידי, לאחר שכל ההכנות לביקור כבר הושלמו, וחלקים גדולים של ביירות, וכל דרום לבנון, הפכו למעשה 'לאחמדינז'אדלאנד' Ahmadinejadland, בה שולטים היום אלפי אנשי ביטחון איראניים, כולם אנשי משמרות המהפכה האיראניים שהוטסו השבוע ברכבת אווירית מיוחדת לדמשק ומשם הועברו ללבנון.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי האיראניים הטיסו לקראת הביקור, שייערך ביום ד' וה' 13 ו-14 לאוקטובר, מספר שיא של אנשי הכוחות המיוחדים של משמרות המהפכה שהוצבו אי פעם במדינה מזרח תיכונית מחוץ לגבולות איראן. המדובר בכ-2500 איש. רוב הכוחות אלה שהועברו בשיירות מיוחדות של אוטובוסים מנמל התעופה הבינלאומי של דמשק לביירות, הוצבו כבר ברחבי ביירות, ובדרום לבנון.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו, כי המפקד של 'גדודי אל-קודס', שהיא הזרוע המבצעית והמודיעינית של משמרות המהפכה האיראניים הפועלת מחוץ לגבולות איראן, הגנרל קאסים סולאיימני Gen. Qasim Sulaimani הגיע בימים האחרונים בחשאי לביירות ולדרום לבנון ולקח לידיו אישית את הפיקוד על כוחות איראניים, ועל כל סידורי הביטחון וההכנות הקשורות בביקורו של אחמדינז'אד. וואפיק שאפע Wafiq Safa, ראש מנגנון הביטחון המיוחד של חיזבאללה, פועל לידו כסגנו. תחת פיקודם של סולאיימני ושאפע הועמדו גם כ-5000 לוחמים של היחידות המובחרות ביותר של חיזבאללה.
ביום ד' 6.10, שבוע לפני הביקור, הוכרז כבר מצב כוננות עליונה בכל מנגנוני המודיעין והביטחון של חיזבאללה ובכל כוחות חיזבאללה בדרום לבנון וביירות.
מומחה ביטחון לבנוני אומר, כי למעשה הושלמו כבר כל ההכנות לביקורו של אחמדינז'אד בלבנון, וכי מבחינת סידורי הביטחון הביקור יכול להתבצע כבר מיד.
שיאו של הביקור יתרחש בדרום לבנון, לשם יגיעו ביחד נשיא איראן אחמדינז'אד ומנהיג חיזבאללה חסן נסראללה. זו תהייה הפעם הראשונה ב-4 השנים האחרונות, מאז מלחמת לבנון ב-2006, שנסראללה ייצא בפומבי מהבונקר שלו, וזו גם תהייה הפעם הראשונה מאז המלחמה שנסראללה יבקר בדרום לבנון.
כבר עכשיו אי אפשר למצוא בדרום לבנון בניין מרכזי, צומת, כביש, ואפילו עמדה אחת של כוחות יוניפי"ל, שאינם מקושטים בדגלי איראן, או בתמונות ענק של אחמדינז'אד.
במראון א-ראס Maron al Ras, המרכז דרום לבנון, שם התנהל אחד הקרבות העקובים מדם במלחמה ב-2006, הוקם העתק ענק של מסגד הסלע על הר הבית, כסמל לכך כי הקרב וביקורו של אחמדינז'אד במקום מקרבים את שחרורם של הר הבית וירושלים מידי ישראל.
מול מעבר הגבול בין ישראל- ללבנון במטולה, שער פאטמה, כבר הוקמה הבמה ממנה אחמדינז'אד ונסראללה יזרקו אבנים לעבר ישראל וחיילי צה"ל. חיזבאללה עורך בימים אחרונות חזרות אחרונות לקראת הצבתם של אלפי לבנוניים לאורך גדר הגבול שבין לבנון וישראל. המטרה: בעת שאחמדינז'אד ונסראללה יזרקו אבנים לעבר ישראל, גם אלפים אלה יצטרפו אליהם וימטירו אבנים לאורך כל הגבול על חיילי ועמדות צה"ל ולתוך ישראל.

Print Friendly, PDF & Email