רכבת אווירית רוסית מעבירה יחידות צ'צ'ניות לסוריה


רכבת אווירית רוסית החלה להעביר השבוע לסוריה יחידות של כוחות מיוחדים צ'צ'נים לסוריה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי החיילים באים מהיחידות המיוחדות של הצבא הסדיר הצ'צ'ני והם בעלי ניסיון מבצעי רב בלחימה בשטח בנוי. חלק מהיחידות ה אלה נלחם בשנתיים האחרונות במזרח אוקראינה. קודם לכם נלחמו היחידות האלה בגורמי טרור מוסלמיים קיצוניים-הקשורים עם אל קעידה ועם תנועות סלפיות בצ'צ'ניה.
כל החיילים המיועדים להישלח לסוריה נצטוו להגיע אל הבסיס הרוסי בצ'צניה-חאנקאלה  Khankala הנמצא ממזרח לבירה גרוזני Grozny.
קצינים רוסיים ממפקדת הצבא הרוסי בסוריה בודקים וממינים את החיילים המתייצבים ומחליטים מי מהם ישלחו, ומי מהם יישארו בצ'צ'ניה.
בשלב ראשון ישלחו שלושה גדודים צ'צ'נים המונים כ-1,000 חיילים. מאחר ולפי החוק בצ'צ'ניה (וגם ברוסיה), אסור לשלוח אנשי צבא סדיר מחוץ לגבולות המדינה, ניתנים לחיילים הנשלחים לסוריה מדים של כוחות הביטחון של  משרד הפנים הצ'צ'ני, שהם כוחות שאינם משתייכים לצבא הסדיר. 
מאחר בבסיס חאנקאלה יש גם בסיס של חיל האוויר הרוסי, מועברות היחידות הצ'צ'ניות משם  בטיסה ישירה- באמצעות מטוסי תובלה רוסיים ענקיים מדגם איליושין 76-Ilyushin מצ'צ'ניה, אל הבסיס האווירי המרכזי בסוריה המיימנם Humaimam Air Base שליד לטקיה– מרחק של  כ-1,200 ק"מ בקו אווירי.
זו פעם ראשונה מאז התחלת המעורבות הצבאית שלה בסוף 2015  בסוריה, שרוסיה מעבירה כוחות קרקעיים סדירים בסדר גודל כזה לסוריה.
להעברת כוחות אלה שלוש מטרות מרכזיות:
1.  לשחרר את כוחות הקואליציה הצבאית התומכת באסד, כולל הכוחות הרוסיים, מהתפקיד לשמור ולהגן על השטחים שנכבשו בערים הסוריות-בייחוד בחאלב.
2.  לתגבר את הכוחות הרוסיים-האיראניים-הסורים-חיזבאללה ביחידות של כוחות מיוחדים אשר יכולים לשמש ראש חץ בהתקפות על ערים כמו אידליב dlib  צפון , או דרעא Darra בדרום.
3. שליחת החיילים הצ'צ'נים  תמנע מנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ומשר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו Sergei Shoigu את הצורך לשלוח כוחות קרקעיים רוסיים לסוריה, צעד שיהיה מאוד לא פופולארי ברוסיה, בעת שיחלו לחזור לסוריה ארונות המתים של אנשי הצבא הרוסי ההרוגים.
רק בחודש האחרון נמסר על שלושה אנשי צבא רוסיים שנהרגו בסוריה, אחד מהם בדרגת קולונל.
עד עכשיו שלח הצבא הרוסי יחידות קטנות של כוחות מיוחדים רוסיים 'ספטצנאז'   Spetsnaz המגנים על בסיסי האוויר  והטילים הרוסיים בסוריה.
זו לא פעם ראשונה שמוסקבה מנסה לשלוח כוחות צ'צ'נים לסוריה.
ב-2 לספטמבר פרסמה סוכנות הידיעות הרוסים 'אינטרפקס' Interfax על קבוצות צעירים צ'צ'נים 'שהתארגנו בעצמם' להלחם בארגוני טרור. ציטוט המקור:a self-organized group of young people who have put it upon themselves to combat this terrorist organizations. דוברים רוסיים אמרו לפני  ארבעה חודשים, כי התפקיד שצעירים אלה 'לקחו על עצמם' הוא להביא מודיעין על רוסיים וצ'צ'נים אשר הצטרפו ל-ISIS. במילים אחרות, התפקיד שהוטל על 'מתנדבים אלה הוא לחדור אל  היחידות של ISIS ולהביא משם מידע מודיעיני.
לאחר פרסום זה, לא נמסר דבר מה עלה בגורלם של 'צעירים' אלה, וה אם הם הצליחו במשימתם.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות