רעידת אדמה מזרח תיכונית: החמס השלים את השתלטותו על תנועת האחים המוסלמיים בירדן, ומקים תאים צבאיים במצרים.

בלעדי ומיוחד למקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה: החמס השלים ביום ו' 2.5 את השתלטותו על תנועת האחים המוסלמיים בירדן, שהיא התנועה הפוליטית הגדולה ביותר בממלכה האשמית. חוגי מודיעין ישראליים בכירים: מדובר ברעידת אדמה מזרח תיכונית אפילו גדולה מזו של ניצחון החמס בבחירות הכלליות הפלסטיניות ב-2006. החמס מנסה להקים גם תאים צבאיים במצרים.
המקורות המזרח תיכוניים שלנו מדווחים, כי בהצבעה שנערכה ביום ו' בבוקר במועצת השורא של האחים המוסלמים הירדניים נבחר חמאם סעיד Hamam Said, פלסטיני בן 64 מאזור ג'נין, ברוב של קול אחד בלבד, להיות המדריך הכללי של התנועה, כלומר המנהיג.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי חמאם סעיד, הוא איש הזרוע הצבאית של החמס, ונחשב כאיש של חלאד משעל, מנהיג החמס הפועל מדמשק.
עוד מוסרים המקורות שלנו כי עד שנת 2005, שעה שנכנס לפעילות פוליטית באחים המוסלמים הירדניים, היה חמאם סעיד, אחד מראשי כנופיית סוואיילח שפועלת בירדן. זו כנופיית פשע הפועלת גם כארגון דתי קיצוני.
המקורות שלנו מוסרים כי עבדאללה מלך ירדן ניסה באחרונה, באמצעות השירותים החשאיים הירדניים לעצור את המהלך של השתלטות החמס על תנועת האחים המוסלמיים, אולם נכשל בכך, כאשר בבחירות למועצת השורא, הגוף העליון המנהל את התנועה, נבחרו 28 נציגים של החמס, כולם פלסטינים, מתוך 50 חברים במועצה.
חוגים מודיעיניים ישראליים בכירים אומרים, כי האירוע דרמטי ומסוכן יותר מאשר הניצחון של החמס בבחירות ב-2006, בהן החמס השתלט על הרשות הפלסטינית. המדובר בהשתלטות של החמס על הגוף הפוליטי הגדול ביותר בירדן. להתפתחות זו תהיינה בעתיד הקרבות השלכות קשות על מצב הביטחון הפנימי בירדן ולאורך גבולותיה עם ישראל.
נכון, אומרים חוגים אלה כי האחים המוסלמיים אסורים על פי החוק בירדן, אולם איסור זה רק מגביר את כוחה של התנועה ברחוב הירדני, כולל בקרב הפלסטינים הירדניים.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי בחירתו של איש חמס מאזור ג'נין לעמוד בראש תנועת האחים המוסלמים הירדנית, ביום (יום ו' 2.5), בו ישראל מסכימה לאפשר ל-470 אנשי ביטחון פלסטינים להתפרס בג'נין, רק כדי להראות לשרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס המגיעה בשבת 3.5 לישראל, כי הממשלה הישראלית באה לקראת ממשלת אבו מאזן-סאלם פייאד, מדגישה שוב את ניתוק המדיניות הישראלית מהמתרחש בשטח. מה שמעניין את תושבי ג'נין, ומה שעתיד להשפיע עליהם יותר מכל התפתחות אחרת, היא בחירתו של חמאם סעיד לתפקיד ראש התנועה המוסלמית בירדן, ולא הצבתם של חיילי ושוטרי אבו מאזן. תושבי אזור ג'נין יקבלו ויפעלו לפי הוראותיו של חמאם סעיד, ולא לפי הוראותיהם של אנשי הביטחון הפלסטינים.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים כי הסכנה של התפשטות החמס היא לא רק בירדן. בימים האחרונים עצרו שירותי הביטחון המצריים את ד"ר עבד אל-חי פרמוואי Dr.Abd al-Hay al-Farmawi, מרצה ידוע באוניברסיטת אל-אזהר. במקביל נערכו מעצרים, בקהיר, בעיר המצרית טנטה, במרכז הדלתא המצרית, ובאל עריש בצפון סיני. השירותים המצריים חושדים, כי ד"ר אל חי פרמוואי, ביחד עם אנשי עיז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של החמס ברצועת עזה, פעלו מסיני כדי להקים תא צבאי משותף של החמס והאחים המוסלמיים המצריים בעיר טנטנה. אם אכן חשדות אלה יתאמתו, זו תהייה הפעם הראשונה שהאחים המוסלמים המצריים, מקימים מאז שנות ה-50 תאים צבאיים במצרים, כאשר הם משתמשים בחמס כמכשיר להקמתם.

Print Friendly, PDF & Email