רשת הטרור המרוקנית שפעלה בספרד, משתרעת מהאוקיינוס האטלנטי, דרך הים התיכון, ועד צפון אירופה. ISIS מאותת: פיגועים נוספים בדרך

שר הפנים הספרדי חואן איגנציו זוידו Juan Ignacio Zoido חזר כמה פעמים בשבת 19.8 ואמר, כי למרות שלא כל חברי רשת הטרור שביצעה את הפיגועים בספרד  בימים חמישי ושישי ( 18.8-17), בהם נהרגו 14 איש ו-130 נפצעו נתפסו, רשת הטרור איננה פעילה יותר והיא פורקה.
זו צפירת הרגעה מובנת אבל שלא במקומה.
המקורות המודיעיניים וללוחמת של תיקדבקה מדווחים, כי מה שהפסיק לפעול הוא תא אחד של רשת הטרור-זה שפעל מתוך העיירה הקטנה ריפול Ripoll, שליד גבול ספרד עם צרפת  בהרי הפרינאים.
יתר תאי הרשת הפזורים על פני לפחות על פני מדינה צפון אפריקנית אחת-מרוקו, ושש מדינות אירופאיות: ספרד, צרפת, גרמניה, בלגיה, הולנד, ועד פינלנד בצפון, לא רק שממשיכים לפעול,  כפי שראינו  ביום שישי 18.7 בפיגוע דקירה בעיר טורק Turku בדרום-מערב פילנד, שם נרצחו שתי נשים, אלא ISIS בעצמו מאותת כי גל הפיגועים הנוכחי רק החל ועדיין לא הגיע לשיאו.
חוגי מודיעין ולוחמת טרור מעריכים, כי ההודעה המזורה שארגון המדינה האיסלמית פרסם בשבת לפיה הוא לוקח את האחריות לא רק על הפיגוע בברצלונה אלא גם על זה בקאמברליס Cambrils, שם המשטרה חיסלה את חמשת התוקפים, הוא מסר של ISIS, כי פיגועים נוספים נמצאים בדרך.
מה ששר הפנים הספרדי מנסה להסתיר בהודעתו הוא, כי כבר  ב-8 במאי, כלומר לפני ארבעה חודשים עלו שירותי המודיעין המרוקנים ושירותי המודיעין הספרדיים על רשת טרור של ISIS שהיה ברור כי היא משתרעת ממרוקו, דרך טנג'יר  Tangier, והמובלעת הספרדית שעל חוף מרוקו מלילאה enclave of Melilla, ועד לקטלוניה שבספרד.
חלק מהעצורים אז היו קטלונים מוסלמים.
לשירותי הביטחון המרוקנים והספרדים התברר, כי לחלק מהעצורים היו קשרים ישירים עם גורמים של ISIS בסוריה ובעיראק, וחלקם נערכו לעבור לסוריה להילחם שם בשורות ארגון הטרור.
חודש ומחצה לאחר מכן, ב-22 ליוני פעלו שוב שירותי הביטחון הספרדיים ביחד  עם שירותי הביטחון המרוקנים בעיר המרוקנית אסאוירה  Essaouira שעל חוף האוקיינוס האטלנטי.  נעצרו מספר אנשים, ביניהם שוב הפעם קטלונים, כאשר בידיהם נמצאו כמויות נשק גדולות.
הכוונה של הרשת הזו הייתה לתקוף את פסטיבל המוסיקה המפורסם  הנערך מידי שנה בעיר ומושך אליו אורחים מארצות רבות.
במילים אחרות, הפיגוע ההמוני בברצלונה בשדרות לאס ראמבלאס  Las Ramblas, היה רק אחד מתוך כמה פיגועים המוניים שרשת הטרור המרוקנית-ספרדית הזו עמדה ואולי עומדת עוד לבצע כאשר היא בוחרת בקפידה מרכזי תיירות בינלאומית מבוקשים.
כבר לפני ארבעה חודשים היה ברור לגופי הלוחמה נגד טרור הספרדים כי מדובר ברשת טרור מקצועית מסועפת שהמפקדה שלה נמצאת בצמרת מה שמכונה ISIS מרוקו, the wilaya of the Islamic State  in the Maghreb Al-aqsa-Morocco, וכי מפקדה זו קשורה ל-ISIS בסוריה.
אין טעם לחזור ולשאול מדוע  לא ננקטו כל אמצעי הביטחון הדרושים, ומדוע כוחות הביטחון בקטלוניה לא הועמדו במצב הכן לאור העובדה שברשת זו נתפסו קטלונים מוסלמיים שברחו למרוקו, או שהיו בדרך לסוריה.
התשובה ברורה.
לא במדריד ולא בברצלונה, רצו לקלקל את עונת התיירות, שהיא מקור ההכנסה העיקרי של ברצלונה וערי החוף הים תיכוניות של קטלוניה.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי הבעיה היא לא אירועי העבר אלא מה עומד להתרחש בעתיד הקרוב. מלבד העובדה שהפיגוע בעיר טורק Turku בדרום-מערב פינלנד חשף את הקצה הצפוני של רשת הטרור המרוקנית, גורמי המודיעין אינם יודעים באיזה ארצות או ערים אחרות באירופה ואולי מחוצה לה ישנם תאים נוספים ומתי הם נערכים לפעול.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “רשת הטרור המרוקנית שפעלה בספרד, משתרעת מהאוקיינוס האטלנטי, דרך הים התיכון, ועד צפון אירופה. ISIS מאותת: פיגועים נוספים בדרך

 • אוג 20, 2017 @ 11:54 at 11:54
  Permalink

  לדעתי בלבד!!!
  רוב קבוצות טרור בעולם הם דומים לקבלני משנה והם משרתים מדינות שונות ומשונות שרוצים נקמות או דמי חסות ולקדם את האינטרסים שלהם בהפחדה!!!!
  לאחר התקרבות בין טורקיה-איראן- עיראק התחיל גל הטרור באירופה וארדוגאן הטורקי חזר לתקוף את גרמניה בלי לעשות חשבון!!!!
  השאלה הגדולה האם מישהו מפעיל את ISIS או שהכל מיקרי!!!

 • אוג 20, 2017 @ 19:57 at 19:57
  Permalink

  המגיב שלפני, אם כבר לקחת את זה לשם, אז איזו ראיה באמת יש לנו שזה דעאש? הודעה לעיתונות. כל חלק בצמד המילים הזה לוקה לאחרונה באמינותו, בעיקר האחרונה. סתם, רעיון, אם כבר לקחת את זה לשם… מה שכן, אנחנו בהחלט למדים מזה שאזרחים רבים הולכים להיפגע באירופה ובמקומות אחרים בעולם, במיוחד מקומות בהם מתקבצים הרבה תיירים אזרחי מדינות שונות.

 • אוג 22, 2017 @ 13:05 at 13:05
  Permalink

  בואו נהיה כנים, מקצועיים הם לא היו בברצלונה, זה היה פיגוע "חובבני" למדי.
  המחבלים בפריז (בטיקלאן) היו מקצועיים.

 • אוג 28, 2017 @ 3:43 at 3:43
  Permalink

  באמת שהעצורים באסאוירה שבמורוקו, הם קטלונים ? לא שמעתי על זה בחדשות.

Comments are closed.