שאול מופז- אופורטוניסט המצטרף למגדל בבל של אריאל שרון!

לא צריך להכביר במילים כדי לתאר את צעדו של שר הביטחון שאול מופז ביום א` 11.12, כאשר מעגלת ההתמודדות על תפקיד יו"ר הליכוד הוא קפץ ישר אל עגלת `קדימה` של ראש הממשלה אריאל שרון, כמובן לא לפני שהובטח לו להיות שר הביטחון בממשלה הבאה.בכך נפרצו כל הגבולות של המשחק הפוליטי, הדמוקרטי, והמוסרי במדינת ישראל. נוצר למעשה מצב בו אפשר לבטל את הבחירות. הממשלה הממונה על ידי אריאל שרון תמנה את אריאל שרון לראש ממשלה לתקופה בלתי מוגבלת, ותוך כדי כך תבטל את מוסד הכנסת בו אין יותר צורך. כלומר בישראל תשלוט ממשלה אחת, מפלגה אחת,ואיש אחד.
הבעיה היא לא אם שאול מופז תומך באמת או לא תומך באריאל שרון. הבעיה היא שלפתע פתאום נחשף לפנינו כי במרכז המערכת הביטחונית של מדינת ישראל עומד שר ביטחון ללא חוט שדרה, וללא כושר החלטה והכרעה.
איזה דוגמא נותן שר הביטחון למפקדים הצעירים של צה"ל?
התשובה היא ברורה. `אם אתה רואה כי הפעולה שאתה מבצע איננה משתלמת לך אישית, לא רק שהפסק אותה, אלא ברח ממנה.`
האופורטוניזם של שאול מופז אינו חדש. אפשר היה לראות זאת צעד אחר צעד בתמיכתו בתוכנית ההתנקות של ראש הממשלה, שם הוא במצח נחושה הקריב אינטרסים חיוניים של ביטחון מדינת ישראל, מבלי להניד אפילו עפעף. לשיא הגיע כאשר פיטר/בעט במחי יד אחת את הרמטכ"ל רב אלוף (מיל.) משה בוגי יעלון, רק משום שהלה לא התיישר עם עמדותיו של ראש הממשלה אריאל שרון. בתוצאות של `שיקוליו האסטרטגיים` אנו ניווכח עוד שנים רבות לאור המצב הביטחוני המתהווה ברצועת עזה, ואשר נעשים מאמצים כבירים להסתירו מעיני הציבור, למרות שהוא מהווה איום אסטרטגי על מדינת ישראל.
אולם במדינה בה יד אחת המקורבת לראש הממשלה מדליפה ל`סנדיי טיימס` הלונדוני כי אריאל שרון נתן כבר את ההוראה לתקוף את המתקנים הגרעיניים באיראן במחצית השנייה של חודש מרס, ויד שנייה מכחישה את הידיעה ומוסרת כי אין לישראל תוכנית לתקוף את האיראנים, לא לפני שבדעת הקהל נוצרה התדמית שרק אריאל שרון יכול גם לאיום הגרעיני האיראני, גם מעשה מופז נחשב לגיטימי.
עתה נוסף עוד נדבך/שם למגדל בבל שאריאל שרון מקים. ולמרות שחלקים רבים של הציבור הישראלי עומדים משתאים ומוחים כף למתרחש, כאילו עגל זהב חדש נגלה לעיניהם, גורלם של מגדלי בבל בהיסטוריה ידוע.

Print Friendly, PDF & Email