שגרירי ערב ישתתפו בחשיפת 'תוכנית המאה' על ידי טראמפ ונתניהו. נתניהו עומד לוותר על החסינות. אבו מאזן קורא לשביבה לצאת לרחובות

לאחר שביום ב' 27.1, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש עם שני המנהיגים הישראליים העיקריים, המתחרים ביניהם בבחירות הכלליות, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ, הולך ומסתמן כי במעמד בו יציג טראמפ את 'תכנית המאה', ביום ג', ישתתפו השגרירים הערביים בוושינגטון. 
חוגים המקורבים לבית הלבן אמרו ביום, ביום ב' בלילה, כי בכך יביעו הערבים הסכמה אילמת לתוכנית, לאחר שמצד מאחד אין להם כל כוונה להיכנס לעימות עם הנשיא טרמאפ, אבל גם אין להם כוונה לתמוך במדיניות הסירוב המוחלט של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

אבו מאזן קרא, ביום ב' בפגישות שונות שהוא קיים ברמאללה, להוציא את הנוער הפלסטיני-השביבה לרחובות כדי להתעמת עם כוחות צה"ל. הערכה בישראל היא, כי צפויות הפגנות ומהומות אשר תהיינה  מוגבלות למספר זירות. הצפי הוא שרוב האוכלוסייה הפלסטינית לא תשתתף 'ביום הזעם' עליו הכריז המנהיג הפלסטיני.

לעומת זאת החמאס מתכנן לחדש את ההפגנות מול גדר המערכת בעוטף עזה, כבר ביום ג', הנהגת החמאס העבירה הוראה לכל חוליות מפריחי בלוני התעברה והנפץ לעבר ישראל, לפיה הם מקבלים יד חופשית בשיגור הבלונים, וכל ההגבלות שהיו מוטלות עד עכשיו על פעולותיהם הוסרו.
הנשיא טראמפ חזר הדגיש, כי בלי שיתופתם של הפלסטינים התכנית לא לא תתבצע.

ח"כ בני גנץ המריא ביום שני בלילה מארצות הברית בדרכו חזרה לישראל, והוא לא ישתתף במעמד חשיפת פרטיה של 'תכנית המאה', כדי שהוא יספיק להגיע לדיוניים שייערכו השבוע בכנסת לדחיית בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למתן חסינות.

מחוגי ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר, כי נתניהו שוקל עתה למשוך את בקשתו לחסינות מפני העמדתו לדין בכתבי האשמה שהוגשו נגדו, אם כי החלטה סופית בנשוא עדיין לא התקבלה אצל  ראש הממשלה.  המטרה היא לטרפד את הדיון על החסינות  בכנסת ולהורידו מסדר היום של מערכת הבחירות, ולמנוע את הופעתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בכנסת בה הוא עמד לנמק את הסיבות מודיע יש לדחות את בקשת החסינות של נתניהו..
חוגים המקורבים לנתניהו אמרו, כי נתניהו  עושה עכשיו מאמץ להעמיד את עצמו כמנהיג בינלאומי אשר השיג הישגים לאומיים בתחום השלום עם הערבים ולא כלא כמנהיג לאומי של גוש פוליטי ישראלי.  


Print Friendly, PDF & Email