שוב מגייסים את המערכה נגד הגרעין ומשמרות המהפכה האיראניים כדי למנוע מנתניהו הקמת ממשלה בראשותו

מקהלת 'רק לא ביבי' מלווה על ידי תזמורת התקשורת  'רק לא ביבי' מצאו להן תווים וטקסט חדשים שנועדו לקעקע את דמותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו  כ'מר ביטחון', למנוע/להקשות עליו הרכבת ממשלה, ולהציגו כקושר סידרתי  המשתמש בנושאים ביטחוניים כדי לקדם את האינטרסים הפוליטיים והמשפטיים שלו.
לפתע פתאום אנו עומדים בפני פרץ של ידיעות, כתבות, וניתוחים, היודעים למסור, כיצד ראש המוסד יוסי כהן הוא משתף פעולה כנוע של נתניהו, כיצד ראש המועצה הלאומית מאיר בן שבת הוא איש אשר ראש שב"כ לשעבר ציווה לפני מותו, עוד לפני כמה שנים, לעיתונאי מסוים, לעשות הכול  כדי למנוע את מינויו כראש שירות הביטחון הכללי.
רחמנא ליצנה: עוד שתי זרועות המודיעין החשובות של ישראל, אשר זכו לפרסום וכבוד רב בעולם, יהיו תחת שלטונות והשפעתו של נתניהו-דבר שממילא נתון לסמכותו לפי חוקי מדינת ישראל.
בימים האחרונים עברה המלחמה הפוליטית הזו לתחום לא פחות מסוכן-התמודדות עם הגרעין האיראני ומשמרות המהפכה האיראניים.
בקטע הזה של המערכה נגד איראן מככבים בימים האחרונים שני נושאים עיקריים: התקפת הקומנדו הישראלי על אוניית הביון והפיקוד האיראני  'שאביס' SAVIZ, ביום ג' 6.4, ותקיפת הסייבר של המתקן המרכזי של העשרת האורניום בנטאנז  Natanz ביום א' 11.4.
הידיעות המרכזיות העוסקות בשתי התקפות אלה לא עוסקות בתוצאות הצבאיות והאסטרטגיות המוצלחות שלהן, אלא בראש ובראשונה מדוע ראש הממשלה בנימין נתניהו שבר את המדיניות המסורתית של ישראל-העמימות לגבי מי ביצע את הפעולות- ומשתמש בהן לצרכיו הפוליטיים ובראש ובראשונה להרכבת ממשלה.
תיקדבקה שנמנע בדרך כלל מלהיכנס לתוך המערבולת הפוליטית, לא היה מגיב גם על התפתחויות אלה. אולם כאשר למקהלה הזו של גיוס הפעולות המודיעיניות והצבאיות מול איראן למערכה הפוליטית הפנימית בישראל הצטרף, ביום א' 12.4, שר הביטחון בני גנץ, נראה לנו כי נחצו כבר כל הקווים האפשריים.
גנץ אמר ביום א' בביקור בבסיס חיל האוויר בנבטים, הבסיס בו מוצבים מטוסי ה'אדיר' F-35 הישראליים את הדברים האלה:  'אני לא מתכוון להתייחס לאף פעולה קונקרטית, אני כן רוצה להתייחס לנושא הפטפטת'. 'זו סוגייה חמורה ביותר ופניתי בכדי שתתקיים חקירה גם בשב"כ וגם במחלקת ביטחון מידע באגף המודיעין. אי אפשר לפעול כשכל אחד מפטפט את עצמו לדעת.'
'אני חושב שזו התנהגות חסרת אחריות. אם היא נובעת מאינטרסים אישיים או פוליטיים זה חמור ביותר בעיניי. אני לא יודע מאיפה זה מגיע, אני יודע מאיפה זה לא מגיע'. 'אני חושב שלראש הממשלה יש ניסיון גדול בתחום המדיני-ביטחוני ולא הייתי מזלזל בו. אני חושב שצריך להרחיק כל שיקול אחר ואני מקווה שזה מה שהוא עושה'.
לאחר מכן תיקן גנץ את דבריו ואמר, כי הוא לא פנה לשב"כ אלא ליועץ המשפטי של הממשלה.
כלומר, מנדבליט השקוע בתיקי נתניהו, צריך לשים לב לתיק נוסף ההולך ומתהווה לנגד עינינו.
זה מה היה לשר הביטחון במדינת ישראל לומר בבסיס נבטים בנוכחותו של שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין שהיה אורחו בבסיס?
בהתרחשות כזו אי אפשר שלא לשאול מי מסכן את ביטחון ישראל?
ראש הממשלה נתניהו המורה על פעולות נגד הגרעין האיראני ומשמרות המהפכה האיראניים, או שר הביטחון בני גנץ הדורש לחקור את נתניהו כחשוד העיקרי בהדלפות בנוכחות שר ההגנה האמריקני?
ככה גנץ רוצה להציג בפני ממשל הנשיא ג'ו ביידן את 'האחדות'  השוררת בהנהגה הישראלית לפחות מול איראן?
אם זה הרושם שהגנרל אוסטין יקבל, איזה דיווח הוא ימסור בוושינגטון על הנושא האם ההנהגה הנוכחית הישראלית מאוחדת בעמדותיה להתמודד עם טהרן.
מדוע אם גנץ רוצה להיות גם שר המשפטים, או שימנו שר משפטים המקובל עליו, למדינת ישראל אין תקציב לרכוש חיסונים נוספים נגד קורונה, ומדוע הוא מגייס את המלחמה באיראן למלחמה שלו בנתניהו?
זוכרים את פרשת הארכיון הגרעיני האיראני, אשר בפעולה נועזת אשר עד כה לא בוצעה על ידי שום ארגון ביון בעולם חדר המוסד, לפני שלוש שנים ב-2018, ללב טהרן, הוציא משם את הארכיון של תוכנית הגרעין האיראני והעביר אותו בשלמותו לישראל.
מאותו רגע שהארכיון נפל בידיים ישראליות  איראן איננה יכולה לטעון יותר שהיא איננה עוסקת בפיתוח נשק גרעיני.
גם אז נשמעו בישראל צעקות רמות מדוע נתניהו חשף את הפעולה ונשמעו האשמות חמורות שהוא משתמש בפעולה לצרכיו הפוליטיים, ואיך הוא הורס את מדיניות העמימות הישראלית, ובכך הוא מכריח את איראן לנקום. טענות דומות הועלו אז גם נגד ראש המוסד יוסי כהן.
מה קרה מאז? במקום נזק זכו המוסד הישראלי ומבצעיו לא רק להכרה בינלאומית עמוקה יותר אלא שלמנהיגי איראן הוברר שאם ישראל רוצה היא יכולה לפעול בצורה חופשית בלב טהרן-נקודה שחזרה והודגשה בהתנגשות בראש תוכנית הגרעין האיראני מוחסין פאריזאדה  Mohsen Fakhrizadeh, שנערכה רק לפני ששה חודשים בנובמבר 2020.
לנסות ולמנוע מנתניהו להקים ממשלה בדרך פוליטית הוא מהלך לגיטימי.
להפוך את המלחמה הצבאית-מודיעינית בגרעין ובמשמרות המהפכה האיראניים, כאמצעי שנועד להכשיל את נתניהו בהקמת הממשלה הוא מהלך פסול.
כל אלה שמאשימים את נתניהו בכך עושים זאת בעצמם!

Print Friendly, PDF & Email