שוגרו שני טילים סוריים על ישראל. טיל נ"מ ארוך טווח מדגםSA-5 , וטיל קרקע-קרקע סקאד. מעתה סוריה תגיב על כל תקיפה ישראלית

ככל שנוקפות השעות משעה 01.35 לפנות בוקר ביום שישי  3.9, שעה שמטוסי חיל האוויר  תקפו באזור דמשק, מתברר שחמש דקות לאחר מכן, רעד מרכז ישראל משורה של התפוצצויות. מדובר על שטח ענק שהחל בנתניה, דרך הרצליה, ראש העין,  רמת גן, גבעתיים, ועד לראשון לציון. לא הושמעו אזעקות באזורים אלה, וצה"ל כרגיל הודיע כי הוא 'בודק'.
לקראת בוקר, ביום שישי נשמע מצה"ל הסבר בלתי מתקבל על הדעת: מדובר בטיל נ"מ סורי שנורה מאזור דמשק והתפוצץ באוויר מעל הים ליד תל-אביב.
איך טיל אחד משמיע סדרה של פיצוצים עזים בשטח כה נרחב במרכז המדינה? לכך לא ניתן שום הסבר.  כבר אז היו תושבים בתל-אביב שטענו, כי הטיל לא התפוצץ בים אלא בשכונת נווה שלום בדרום תל-אביב.
לקראת יום שישי בצהרים פרסמה המשטרה גרסה נוספת: המדובר היה בטיל נ"מ סורי מדגם SA-5  שהתפוצץ במערב השרון ורסיסים ממנו נפלו בים ובגינה בתל-אביב.  לאחר מכן הופיע משפט מוזר שאמר: 'בצה"ל פתחו בתחקיר וייתכן שייקבע שהיה צורך להפעיל התרעה'.
במילים אחרות, עכשיו בודקים למה לא הופעלו אזעקות  בירי הטילים הסורים?
אולם לאירוע הזה ישנן עוד התפתחויות: תושבים בראשון לציון טוענים, כי ההתפוצצויות באזורים לא נבעו מטיל הנ"מ הסורי, אלא מטיל קרקע-קרקע סורי מדגם סקאד ששוגר לעברם  וייורט על ידי מערכת 'קלע דוויד'.
לא צה"ל ולא משטרת ישראל מדברים או מזכירים אפשרות כזו.
המקורות  הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אם אכן אלה היו ההתפתחויות, הרי אנו רואים שינוי בטקטיקה הסורית, לפיה על כל תקיפה ישראלית תגיב סוריה בתקיפה על מטרה ישראלית, כפי שקרה כבר ב-20.8, כאשר הסורים שיגרו טיל נ"מ מאזור דמשק שהתפוצץ באזור ים המלח.
במילים אחרות, הסורים. בתמיכה איראנית ורוסית קיבלו החלטה להעלות את סף העימות הצבאי עם ישראל.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות