שורה של פגועים בפריס. מספר ההרוגים גבוה לאחר שלפחות 118 בני ערובה הוצאו להורג


(הרוגים ברחובות פריס).
בהתקפת הטרור בפריס הגדולה ביותר מאז 9/11,  בליל שבת, ובשבת לפנות בוקר 14.7, יש לפחות 158 הרוגים, לאחר ש-118 בני ערובה שהוחזקו על ידי אנשי טרור הוצאו להורג. זמן קצר לאחר חצות  משטרה וצבא צרפתיים החלו להטיל עוצר על חלקים של הבירה הצרפתית. הכוונה היא להטיל עוצר על העיר כולה.  אין ספק כי המדובר בהתקפה הטרור הגדולה ביותר שנערכה אי פעם על עיר בירה מערבית, כולל התקפת 9/11 בוושינגטון.
עד עתה נמסר על לפחות 7 התקפות טרור ברחבי העיר. חלק מההתקפות היו מטעני חומר נפץ. התקפות אחרות בוצעו על ידי מתאבדים שפוצצו את עצמם. כמו כן היו פיגועי ירי שהם נהרגו אנשים רבים.
לפחות 18 בני אדם נהרגו כאשר אש נפתחה על יושבי מסעדה ליד מערכת העיתון שרלי הבדו Charlie Hebdo שהותקפו בינואר השנה .  כ-100 או יותר בני ערובה מוחזקים בתיאטרון בטקלאן Bataclan theater, בעיר לאחר שחמושים השתלטו על קונצרט מוסיקת רוק.
זמן קצר לאחר 01:00 לפנות בוקר נשמעו חמש התפוצצויות ליד התיאטרון. נמסר כי כוחות מיוחדים צרפתים פורצים לאולם בניסיון לשחרר בני ערובה. מספר עדי ראייה מוסרים, כי הכוחות החלו בפעולה לאחר שהגיע מידע כי הטרוריסטים החלו להוציא להורג את בני הערובה.​
הכוחות הרגו שני אנשי טרור שאחד מהם צעק לפני שנורה לעברם 'אנחנו מ-ISIS'. 

קצין משטרה שיצא מהתיאטרון תיאר את המצב בפנים 'כטבח' carnage.
עדי ראייה בזירת טרור נוספת, מסעדה תאילנדית בשם Petit Cambodge, מוסרים, כי אחד מאנשי הטרור שפתחו באש על האורחים במסעדה צעק תוך שהוא יורה, 'זה בשביל סוריה'.
שני פיצוצים נשמעו בפאב הסמוך לאיצטדיון Stade de France במרכז העיר בו נערך משחק כדורגל בין נבחרות  צרפת וגרמניה. נשיא צרפת פרנסואה הולנד פונה מהאצטדיון בעקבות הפיצוצים.  עשרות אלפים של צופים שהיו באצטדיון עזבו את היציעים וירדו אל הדשא במרכז האצטדיון כשהם אובדי עצות וחלקם בוכים.  בין ההמון נראו שחקני נבחרות גרמניה וצרפת.
מאוחר יותר נמסר, כי מתאבד התפוצץ בשער הכניסה G לאצטדיון וכי היו שם הרוגים.​
לאחר חצות נמסר גם על אנשי טרור שפתו באש ליד מוזיאון הלובר Louvre, המוזיאון הלאומי המרכזי של צרפת,  וליד מרכז התרבות פומפידו  Pompidou Center. נמסר גם על חמושים שפתחו באש במרכז הקניות המרכזי לה אהל Les Halles.
בעקבות התקפת הטרור נסגרו בשבת לפנות בוקר כל גבולות צרפת. הוכרז גיוס כללי בצבא צרפת.
נשיא צרפת פרנוסאה הולנד כינס את ממשלת צרפת לישיבת חירום. גם וועדת 'קוברה' הבריטית התכנסה לישיבת חירום בראשותו של ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. קיים חשש גדול כי בלונדון יפרצו מעשי טרור.   

Print Friendly, PDF & Email