שיחות שר הביטחון ליברמן במוסקבה:  מהלך רוסי לחפש את לוחמי איראן וחיזבאללה מול רמת הגולן כחיילים סוריים

במטרה להתאים את המציאות בשטח באזור קונטרה מול רמת הגולן, לנרטיב הרוסי המושמע בימים האחרונים, בייחוד מפי שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, לפיו בדרום סוריה לאורך הגבול עם ישראל צריכים להיות מוצבים רק כוחות של הצבא הסוריים, וכל יתר הכוחות שאינם סוריים חייבים לסגת, בוצעו ביומיים האחרונים מספר תנועות צבאיות של כוחות איראן וחיזבאללה באזור קונטרה.
ההכנות ותזוזות הכוחות האלה הושלמו ביום ה' 31.5 לפנות בוקר, שעה שהמשלחת הישראלית בראשותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן עשתה את דרכה למוסקבה כדי להיפגש עם שר ההגנה הרוסי הגנרל סרגיי שוייגו. במשלחת הישראלית משתתפים גם ראש אמ"ן האלוף תמיר היימן, והיועץ מדיני של מערכת הביטחון זהר פלטי.
חלק מכוחות איראן וחיזבאללה שהיו באזור קונטרה נסוגו ב-48 השעות האחרונות לבסיס הסורי הגדול בקאטנה, שהוא המפקדה והבסיס העיקרי של הדוויזיה המשוריינת הסורית מס' 10 הנמצאת באמצע הדרך מקונטרה לדמשק.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי הנסיגה בוצעה מששה מוצבים גדולים בהם הכוחות האלה היו מוצבים באזור קונטרה. (  Tal Misbih, Tal Arbad, Tal Marej, Tal Ghashm, and Tal Ghashim).
המפקדה האיראנית ושל חיזבאללה  בחאן ארנבה, נשארה במקומה והיא לא פונתה.
הדרגים המדיניים והצבאיים הישראלים התעלמו מנוכחות נרחבת  כזו של כוחות איראן וחיזבאללה מספר קילומטרים בודדים מגבול ישראל, ואף פעם לא נתנו לה פרסום.
אולם חלק אחר של כוחות איראן וחיזבאללה הועברו צפונה לכפר חאדר הנמצא מול מוצבי צה"ל בהר החרמון   ומערבית ממג'דל שמס.
הכוחות שהועברו לחאדר קיבלו מדים של קצינים וחיילים סוריים בדוויזיה מס' 4 הסורית, ובכך הפכו ליחידה של הצבא הסורי המוצבת ליד ומול גבול סוריה-ישראל.   את העמדות באזור קונטרה שהאיראנים וחיזבאללה פינו תפשו יחידות של הדוויזיה המשוריינת מס' 4, וחטיבה מס' 121 של הצבא הסורי.  כוחות חיזבאללה, המחופשים עתה ככוחות סוריים הקימו בחאדר מפקדה ובכמה כפרים מסביב הוקמו עמדות תצפית ואיסוף מודיעין הצופות אל גבול ישראל.   
לשם תיאום כל התנועות האלה הוקם מטה סורי מיוחד המורכב משלושה קציני מודיעין סוריים בכירים המתאמים את פעולותיהם גם קצינים של המשטרה הצבאית הרוסית המוצבים באזור קונטרה.  הקצינים הסורים הם: בריגדיר-גנרל אוסמה זהאר א-דין Brigadier General Osama Zahr Ed-Din, שהוא מפקד המודיעין הצבאי הסורי באזור דרום-מזרח דמשק.  בריגדיר-גנרל לואיי אל-עלי Brigadier General Luay Al-Ali, דהוא מפקד המודיעין הצבאי בדרום סוריה, ובריגדיר-גנרל ג'יאהד אל זאאל  Brigadier General Jihad Al Za’al, מפקד וועדות הביטחון בדרום סוריה.
במקביל, כל הכוחות האלה, כולל המפקדה האיראנית ושל חיזבאללה בחאן ארנבה, ממשיכים בינתיים בהכנותיהם לפתוח באופנסיבה נגד כוחות המורדים הסוריים באזור קונטרה לאורך גבול ישראל.

 

Print Friendly, PDF & Email

10 תגובות עבור “שיחות שר הביטחון ליברמן במוסקבה:  מהלך רוסי לחפש את לוחמי איראן וחיזבאללה מול רמת הגולן כחיילים סוריים

 • מאי 31, 2018 @ 11:33 at 11:33
  Permalink

  זה בדיוק מה שהרוסים עושים באוקראינה.

 • מאי 31, 2018 @ 11:54 at 11:54
  Permalink

  גם ישראל, ירדן , ארה"ב וסעודיה יתחפשו לחייזרים ויתקפו את כוחות הרשע.

 • מאי 31, 2018 @ 12:47 at 12:47
  Permalink

  צהל לא מסוגל להוציא את האיראנים מסוריה כי יש להם גיבוי רוסי. לכן צריך להוציא את הרוסים מסוריה. את הרוסים מסוריה אפשר להוציא רק בכוח. לכן שבתאי שביט ואפרים הלוי צדקו, כשהזהירו בפני ממלחמה עם רוסיה.
  ביבי מוביל לשם בתמיכת טראמפ'. זאת מלחמה שטראמפ' לא מסכן בה דבר, ואנו מסכנים את הכל.

  • יונ 1, 2018 @ 1:45 at 1:45
   Permalink

   אתה הוזה. גש נא לטיפול. נתניהו מוביל למלחמה נגד רוסיה. נו.

 • מאי 31, 2018 @ 17:48 at 17:48
  Permalink

  "לכן צריך להוציא את הרוסים מסוריה."

  אחרי שיסתיימו המלחמות בסוריה, רוב האזרחים שם ישנאו את הרוסים (ואת אסד, ואת האיראנים). הג'יהאדיסטים גם כן ישנאו אותם. מי יודע, אולי הם יעשו פעולות "טרור" נגד הבסיסים הרוסיים שם ופעולות על אדמת רוסיה.

 • מאי 31, 2018 @ 23:25 at 23:25
  Permalink

  ממש הצגת תכלית הרשע הרוסי יושב שנים בסוריה ומחרחר השכם וערב ואף אחד לא מעיר לרוסים מה הם עושים בסוריה מה הם ברוקרים של שלום אז הם כבר סידרו לעצמם ג׳וב מזיזים את אלה לפה אלה לשם העיקר שנטפלים לזבאללה ולאיראנים…איך אומרים באנגלית רוסיה=רשע Russia = Rasha

 • יונ 1, 2018 @ 0:31 at 0:31
  Permalink

  צה"ל בעזרת השם מסוגל ויש לו קבלות והם או שיצאו או שימותו שם..ולא חכם להגיד על הרוסים שיצאו או שנוציא אותם וכ"ו ואתה לפי איך שאתה מתבטא אתה רחוק מלהבין עומקן של מהלכים . אני יסביר לך ! יש אדם שהוא "טקטיקן" והוא פותר בעיות בטווח קצר . ויש את ה"אסטרטג" שהוא פותר בעיות בטווח הארוך. ונראה לפי דברך שאתה לו זה ולא זה..והכי טוב זה להיות גם"טקטיקן" וגם "אסטרטג".. ותאמין לי שיש לנו גם מאלו וגם מאלו ברמות הכי גבוהות..ותדע שאני יודע שבמה שקשור לגבולותינו ובטחוננו אנחנו מובילים ובסוג של מלחמה אנחנו נמצאים תמיד עם נשיאי ארצותת הברית ובלעדיהם..

 • יונ 1, 2018 @ 8:40 at 8:40
  Permalink

  חיים סבן ישלח את הפאוור רינג׳רס מחופשים לנערים ונערות שיכו בהם מכות מופלאות ונמרצות תוך כדי שינוי צורתם לרובוטריקים

 • יונ 2, 2018 @ 0:24 at 0:24
  Permalink

  שימו לב! שימו לב!
  העיתונאי האופאזיציוני לפוטין, שברח ממנו למערב, ונתון בסכנת חיים אלכסנדר סוטניק / Sotnik TV /Sasha Sotnik הודיע בסרטון שלו ביו טיוב שהגיע מהמקורות שלו בשרותי בטחון ארמניים, שרוסיה דרך גרוזיה וארמניה (בסיס צבא רוסיה בגיומרי ) מעבירה נשק רב תכליתי בכמויות אדירות לאזור סוריה. !!!!!!!!!!! בתוך המשלוח ישנה פצצה גרעינית ״מאליש״ Malysh שארץ התוצרת שלה לא ניתן לקבוע , על מנת לעשות מניפולציות בנשק לא קונבנציונלי ולהאשים את דע״ש (לדוגמה) ולגרום לדסטביליזציה ולהרים את שלב המלחמה מסוריה לרעף חדש בכל האזור. !!!!!!

  אני ישראלי לשעבר חי באירופה ודובר רוסית על בוריה. עושה מוניטורינג במיוחד לכלי האופוזיציה לפוטין.
  אני רוצה לדווח על איום ממשי על ישראל !!!!!
  בבקשה תעבירו תמידע למישציך!!! תבדקו!!! אפילו אם זה פייק ניוס, הנושא מפחיד מדי.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • יונ 4, 2018 @ 18:05 at 18:05
  Permalink

  פוטין, או מחליפו הוא גוג הנזכר אצל הנביא יחזקאל ורוסיה היא "ארץ המגוג". פוטין אינו אוהב אותנו. בשלב הזה הוא לא מבצע פעולות עוינות גלויות וישירות כנגדנו. הוא איסטרטג. כרגע אנחנו לא היעד שלו. כרגע הוא רוצה להשתלט על סוריה . עדיין יש דע"ש. עדיין יש ארגוני מורדים. הוא עדיין זקוק לאיראנים ולחיזבאללה כדי לנצח את הכוחות המורדים במשטר אסאד. לכשיגמרו הקרבות והארץ תשקוט (סוריה), אז יתחיל השלב השני של דחיקת האיראנים והחיזבאללה
  והטורקים. פוטין לא רוצה שותפים בניצחון. ומה עם אסאד ? אסאד ימשיך להיות שליט-בובה. כל עוד הוא יעשה את מה שפוטין ירצה – הוא ימשיך לשבת על כסאו. אם יעיז למרוד בקיסר פוטין, הרוסים יעיפו אותו ויכתירו בובה חדשה.
  הסכנה הישירה שלנו מצד פוטין והרוסים, תהיה לאחר שפוטין ורוסיה יבססו את שלטונם הבלעדי בסוריה.
  עד אז פוטין יראה פנים חייכניות פעם לביבי, ופעם לרוחאני האיראני. כדאי מאד שלא תזוח דעתנו מלחיצות היד של פוטין וביבי. פוטין לא חבר שלנו. פוטין לא אוהב אותנו. בטווח הרחוק – פוטין ורוסיה הם פוטנציאל להיות אויב לישראל.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות