שיירה צבאית רוסית שאורכה למעלה 67 ק"מ מתקדמת לעבר בירת אוקראינה קייב. בדרום-מזרח אוקראינה הצבא הרוסי במהלך לכתר את הכוחות האוקראיניים

שיירה צבאית רוסית שאורכה הוא למעלה מ-67 ק"מ מתקדמת לעבר בירת אוקראינה קייב.  ביום שני 28.2 בבוקר השיירה נמצאה במרחק של 50 ק"מ מהבירה האוקראינית.
חוגי מודיעין מערביים מדווחים, כי השיירה המכילה מאות משאיות מובילה אלפי חיילי רגליים רוסיים העומדים להשתלט על קייב.  השיירה הרוסית כוללת גם טנקים, ארטילריה מתנייעת, משאיות אספקה, ומכליות דלק.
התנועה המסיבית של הכוחות הרוסיים האלה באה יום אחד בלבד לאחר שני הצדדים- מוסקבה וקייב, הגדירו את מה שהתרחש ביום א', 'כאחד הימים הקשים של הקרבות'.
ביום א' הודיע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כי הורה לרמטכ"ל הרוסי הגנרל ואלירי גראסימוב   Valery Gerasimov, להעמיד את הכוחות הגרעיניים הרוסים בכוננות קרבית. פוטין אמר כי קיבל החלטה זו לאחר שראה פעילות מוגברת במערב נגד רוסיה בייחוד בממד המודיעני.
שאר ההתפתחויות האחרונות בשדות הקרב היו ב-24 השעות האחרונות:
1. הכוחות הרוסיים באזור קייב הפסיקו את התקפותיהם על העיר, כשהם ממתינים לאספקה מחודשת ולדלק. כמו כן ממתין הצבא הרוסי לשיירת התגברות הענקית העושה את דרכה לקייב.
2. בכמה מקומות הצבא האוקראיני עצר את התקדמות הצבא הרוסי, אולם ההערכה המודיעינית היא שהצבא האוקראיני לא יוכל להמשיך זמן רב בהתנגדות זו.
3. הצבא הרוסי פרץ לעיר חארקיב במזרח אוקראינה, אולם נסוג ממנה במשך היום. ההערכה היא שהצבא הרוסי ממתין לנשק כבד העומד להגיע אליו בכדי לחדש את ההתקפה על העיר.
4. הצבא הרוסי פתח במתקפה על העיר מריפול Mariupol, בדרום מזרח אוקראינה. המתקפה נמשכת.
5. כוחות רוסיים תקפו את העיר זאפרוזאיה Zaprozhia, בדרום מזרח אוקראינה על נהר הדנייפר.
6. ההערכה המודיעינית היא שהכוחות הרוסים במירפול  יחברו לכוחות הרוסיים בזאפרוזאיה ובכך יכתרו את כל הכוחות האוקראיניים הנמצאים בדרום-מזרח אוקראינה.
7. הכוחות האוקראינים הצליחו להדוף התקפה רוסית על העיר חרסון Kherson, בדרום אוקראינה.
8. ההצלחות הצבאיות הרוסיות בדרום-מזרח אוקראינה מסכנות את ההישגים הצבאיים האוקראינים במערב וצפון המדינה.
9. כוחות רזרביים גדולים רוסיים עומדים בכוננות להיכנס לאוקראינה גם בבלו-רוסיה, לגביה קיימות ידיעות שהיא תצטרף ללחימה ביום שני 28.2, וגם בצד הרוסי של נהר הדנייפר.
10. ביום ב' תתקיים פגישה ראשונה בין נציגים רוסיים ואוקראינים בבלו רוסיה, כאשר הרוסים דורשים לדון בהסכם כולל בין שתי המדינות, ואילו האוקראיניים דורשים לפני כל דיון הפסקת אש ונסיגת הכוחות הרוסיים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כל הידיעות על המצב בחזית של שני הצדדים הרוסים והאוקראיניים אינן נותנות תמונה ברורה של מה שמתרחש באמת בשדה הקרב.
הידיעות הבאות בעיקר מבירות אירופה המערבית, כאילו הצבא הרוסי נעצר בהתקדמותו וכי החיילים הרוסיים סובלים ממחסור בדלק ובמזון, הן מופרזות. גם התמונה לפיה הצבא האוקראיני עצר את התקדמות הצבא הרוסי היא מופרזת.
עד עתה נראה כי הצבא הרוסי עוסק יותר בכיתור הכוחות האוקראיניים מאשר בכיבוש ערים גדולות.Print Friendly, PDF & Email