שיירת הענק הרוסית התפצלה ליד קייב וחלקים ממנה נעים מסביב לעיר במטרה להטיל עליה מצור. כוח רוסי חצה את הגבול מבלו רוסיה פתח חזית חדשה במערב ומתקדם לעבר לבוב

השיירה הצבאית הענקית הרוסית המורכבת מטנקים, כלי רכב משוריינים וארטילריה שאורכה היה 67 ק"מ התפצלה, ביום חמישי ושישי 11.3-10, לכמה ראשים שכל אחד מהם נע לעבר צפון, מערב ומזרח בירת אוקראינה במטרה לסגור את טבעת המצור עליה. טנקים מהשיירה הרוסית נראו ביום שישי  כשהם מוצבים ליד נמל התעופה אנטונוב  Antonov Airport מצפון לקייב.
יחידות ארטילריה כבדה רוסיות נראו כשהן מתחפרות באזורים מיוערים מסביב לקייב במטרה לפתוח בהעשרה של הבירה האוקראינית.
כוחות רוסיים שחצו ביום חמישי את הגבול מבלו-רוסיה לתוך אוקראינה החלו נעים מערבה. בכך פתחו הרוסים בחזית מערבית חדשה שכוונתם היא לכבוש את העיר לבוב. הגעתם של הכוחות הרוסיים באזור לבוב תציב אותם במרחק של 340 ק"מ מגבול אוקראינה-פולין.
מקורות צבאיים מערביים אומרים, כי לא נראים סימנים שהגנרלים הרוסיים למדו לקחים מהמלחמה, וכי הם ממשיכים בטקטיקה שלהם להתקדם לאט ולהטיל מצור על הערים האוקראיניות.
ביום שישי המשיכו הרוסים להטיל מצור על העיר צ'רנייב Chernihiv. כיבוש העיר יאפשר לכוחותיהם לנוע מזרחה ולהדק בכך את המצור על קייב. נמשך גם המצור הרוסי על העיר מיקולאייב   Mykolayiv.
לפי הערכות של הפיקוד העליון האוקראיני אין לרוסים כרגע כוחות מספיקים בתוך אוקראינה כדי להתגבר על הצבא האוקראיני, ו/או לעומד בפני התקפות גרילה על קווי האספקה הארוכים של הצבא הרוסי.
בישיבה של מועצת הביטחון הלאומית הרוסית, ביום שישי 11.6, נתן נשיא רוסיה וולדימיר פוטין את הסכמתו להצעתו של שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגוי, לגייס עוד 16,000 מתנדבים מחו"ל המוכנים להילחם לצד הצבא הרוסי האוקראינה. חלק מהמתנדבים יבוא מסוריה.


Print Friendly, PDF & Email