שימוש במסוקי קרב נגד אנשי הטרור הפלסטיני היא עליית מדרגה במלחמה בטרור. אפשר להניח כי הפלסטינים יחלו להשתמש בטילי כתף נ"מ במטרה להפילם

מבצע 'שובר גלים' נגד הטרור הפלסטיני החל ב-31 במרס, והוא נמשך עד היום, כבר ששה שבועות מבלי שסופו נראה.  נראה כי שורשי הטרור הפלסטיני הם עמוקים ביותר, וצה"ל והשב"כ נכשלו בהערכת כוחו ויכולתו.
כוחות צה"ל נכנסים, כמעט מידיי לילה אל מחנות הפלטים הפלסטינים  בג'נין, טול כרם, שכם, קלקיליה ועוצרים עשרות פלסטינים החשודים בטרור, אולם מעצרים אלה לא הביאו עד עתה לא להפסקת גל הטרור, וגם לא למידע מודיעני שבאמצעותו אפשר יהיה להביא לסיומו של גל הטרור, או לפחות להורדת עוצמתו.
בסביבות השבוע השלישי של חודש אפריל חל עוד מפנה לרעה.
כוחות צה"ל, השב"כ, ימ"מ. מג"ב שנכנסו למחנות הפליטים הפלסטינים נתקלו בכל מקום בעוצמות אש בלתי רגילות של הפלסטינים. בכמה מקומות עוצמת האש הפלסטינית הביאה את רמת ההתנגשות עם הכוחות הישראליים לרמה של שדה קרב אמיתי. 
התופעה הזו לא הייתה מיוחדת לגזרה מסוימת. היא הייתה משותפת לכל הגזרות.

במילים אחרות, גופי הטרור קיבלו תגבורות של לוחמים חדשים, כלי נשק חדשים, וכמויות עצומות של תחמושת, תוך כדי מבצע 'שובר גלים'. המצב הגיע לידי כך שכלי הרכב המשוריינים בהם הכוחות הישראליים משתמשים מתקשים לספוג כמויות אש כאלה.
זו הסיבה בגללה שבצה"ל ובמג"ב העלו בימים האחרונים הצעה לפיה בפעולות נגד בסיסי הטרור ישתתפו מסוקי קרב ישראלים. ההערכה היא כי עוצמת האש של המסוקים יכולה לשתק את האש הפלסטינית.
הכנסת מסוקי קרב למלחמה בטרור הפלסטיני היא שינוי מהפכני בתורות הלחימה של צה"ל, ולפני שנוקטים בצעד זה כדאי לבדוק כמה שאלות ולקבל עליהם תשובות:
1. מהיכן אנשי הטרור הפלסטינים מקבלים כמויות גדולות כל כך של נשק ותחמושת?
2. האם מבצע 'שובר גלים' של צה"ל מצליח, או שכבר אפשר לקבוע שהוא נכשל?
3. היכן הם גדודי הביטחון הפלסטינים של הרשות? נראה שהם נעלמו כליל מהשטח והעבירו את השליטה בו לארגוני הטרור הפלסטינים.
4. האם שימוש במסוקי קרב בפעולות נגד הטרור תביא למספר הרוגים גדול יותר בקרב הפלסטינים?
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מבחינתם של ישראל וצה"ל, שימוש במסוקי קרב במלחמה בטרור יכול להביא לתוצאות הבאות:
א. מדובר בהעלאת מדרגה במלחמה בטרור ובמעמדם של ארגוני הטרור.  הדבר יחריף את הסכסוך הישראלי-פלסטיני.
ב.   צה"ל יראה בטרור הפלסטיני כוח צבאי שווה כוח.
ג.  אפשר וצריך להניח, כי עם הופעתם של מסוקי הקרב הישראליים מעל הערים הפלסטיניות, אנשי הטרור הפלסטינים ייעשו מאמצים להפילם באמצעות טילי כתף אותם הם ישיגו מאותם מקורות נשק מהם הם ניזונים היום.      


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות