טראמפ עוצר את הטיסות מאירופה לארה"ב. שינוי דרמטי במלחמה בקורונה ובשגרת החיים בישראל. איסור על כינוס של יותר מ-100 איש

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ עצר בלילה, שבין יום ד' לה' 12.3, את כל טיסות מ-26 מדינות באירופה לארצות הברית החל מיום שישי ולמשך 30 ימים בעקבות התפשטות הקורונה. אזרחים אמריקנים שיחזרו מאירופה ייאלצו לעבור בדיקות לפני שכניסתם תותר.
טראמפ, שמסר הצהרה מיוחדת לאומה מהחדר הסגלגל בבית הלבן, הודיע גם על הקלות כלכליות למי שנפגע מהנגיף.
לפני כן, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יעקב ליצמן, וראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת הודיעו, ביום ד' 11.3 בערב, על שינויים דרמטיים בשגרת החיים של אזחרי ישראל במאמץ למנוע את המשך התפשטות מגפת הקורונה.
מספר החולים במגפה בישראל הגיע ל-97. קודם לכן הכריז ארגון הבריאות העולמי על המחלה כעל מגפה עולמית.
לפי התקנות החדשות חל איסור על קיום אירועים בהם משתתפים למעלה מ-100 איש.
פירוש הדבר הפסקה מיידית של כל האירועים הציבוריים והפרטיים, כולל הצגת תיאטרון ובתי קולנוע, תחרויות ספורט, פעילות פוליטית. בתי הספר והתחברה הציבורית ימשיכו לפעול כסדרן, אולם כפי שתיקדבקה כבר דיווח ביום ג', הלימודים באוניברסיטאות ובמוסדות ההשכלה האקדמיים לא יחודשו בשבוע הבא עם סיום חופשת הסמסטר. נבדקת אפשרות לקיים את הלימודים במוסדות באמצעות עזרי לימוד מקוונים.
כמו כן פורסמו הנחיות חדשות לגבי טיפול בחולים שיש הם תסמינים דומים לאלה של הקורונה. החולים מתבקשים שלא להגיע לבתי החולים ולמרפאות אלא להישאר בבידוד בבית. רק אם מצבם מחמיר יש לפנות לרופאים. הנחיות אלה נועדו למנוע את הדבקת הצוותים הרפואיים במחלה ואת סתימת בתי החולים.
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוסיף ואמר, כי 'במשברים אחרים, במתקפות טרור, אנחנו עושים הכול כדי לטפל באיום חיצוני כדי לשנות ככל המעט את שגרת החיים הפנימית. במשבר הזה, אחרי שטיפלנו במעטפת החיצונית וצמצמנו את המערכת החיצונית, אנחנו נאלצים לשנות את שגרת החיים הפנימית כדי להתמודד עם המשבר של הנגיף. אני מבקש מכם, אזרחי ישראל, לשנות את שגרת החיים שלכם כדי להתמודד עם האיום החיצוני'.  


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות