שירותי הביטחון של לבנון חשפו רשת של 'המוסד' שפעלה גם בדמשק.

תיקדבקה: שירותי הביטחון של לבנון חשפו רשת של 'המוסד' שפעלה גם בדמשק, ועקבה אחרי אישים מרכזיים סוריים. עכשיו בודקים אם הרשת לא הייתה מעורבת בחיסול עימד מורנייה.
העיתון הלבנוני א-ספיר As Safir, מדווח בשבת 1.11, כי ראש הרשת של 'המוסד' שזהותו לא נמסרה נעצר במערב הבקעה הלבנונית, היכן שהתגורר, ביחד עם כמה מבני משפחתו, שריגלו עבור 'המוסד' מאז 1980, לאחר מעקב ממושך שנערך אחרים בלבנון ובסוריה.
בחיפוש שנערך במכונית החשוד מדגם מיטצ'ובישי פאג'רו Mitsubishi Pajero, נמצא ציוד צילום מיוחד המצלם ממרחק בצרוה ברורה פנים של אנשים ולוחיות רישוי של מכוניות. לדברי שכנים המכירים את האיש, הוא היה נוהג להחנות את מכוניתו בדרכים הראשיות באזור המשתרע משטורה Shtaura באזור הבקעה, עד למעבר הגבול הלבנוני עם סוריה, מאסנאה Masnaa, והיה מבצע עיקובים אחר מטרות צבאיות לבנוניות, סוריות, פלסטיניות. בשנים האחרונות האיש התרכז במעקב אחר תנועותיהם של כוחות ואישים בחיזבאללה. בבייתו של ראש הרשת נפתס גם ציוד קשר משוכלל.
החקירה גם העלתה, כי הרשת פעלה גם באזורים ביטחוניים רגישים בדמשק, ביניהם שכונת היוקרה כפאר סוסה Kfar Sousa, היכן שחוסל עימד מורנייה בפברואר השנה. לפי המקורות הלבנוניים, ראש הרשת ערך מיפוי של השכונה עבור 'המוסד'. החוקרים מנסים למצוא עכשיו קשר בין הרשת ובין חיסולם של מורנייה, ואישים אחרים בסוריה ובלבנון.

Print Friendly, PDF & Email