שיתוף פעולה בין בנקים רוסיים, צרפתים, ומצריים, להעברת כסף לחמס. קטאר הלכה בעקבותיה של טהרן והיא מעבירה 50 מיליון דולר לממשלת החמס.

מיוחד ובלעדי למקורות האיראנים והמזרח תיכוניים של תיקדבקה: טהרן פתחה חשבון בבנק המצרי הבינלאומי `מיסר בנק` Misr International Bank-MIBank, בקהיר באמצעותו היא תתחיל להעביר כספים לממשלת החמס, העברה ראשונה בסך 50 מיליון דולר, לאחר שהחמס קבל אישור ממשלת ממצרים לכך. המקורות שלנו מוסרים כי הבנק נמצא בבעלות הבנק הצרפתי הגדול `סוסייטה ג`נרל` Societe Generale באמצעותו האיראנים פועלים באירופה. הכסף יועבר מטהרן לפריס, משם לקהיר ולרצועת עזה. שיתוף הפעולה המצרי-צרפתי בהעברת הכסף לחמס, והעברה של סכומים נוספים השבוע על ידי מוסקבה, שוברת את החרם הפיננסי-כלכלי שארצות הברית וישראל ניסו לארגן נגד ממשלת החמס.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים כי הבנק הצרפתי `סוסייטה ג`נרל` Societe Generale, הוא גם בעליו של הבנק הרוסי הגדול `בנק דלתא-קרדיט` Bank Delta-Credit, שגם הוא יעביר את הכספים הרוסיים לממשלת החמס דרך `מיסר בנק` בקהיר . כך שלמעשה קיים שיתוף פעולה בין טהרן, מוסקבה, פריס, וקהיר, בהעברת כספים לממשלת החמס.
המקורות שלנו מוסיפים כי בעוד מצרים מעמידה פנים כלפי חוץ כי היא איננה משתפת פעולה עם ממשלת החמס, הפכו המצרים את מעבר רפיח ואת קהיר לשני המעברים המרכזיים דרכם אנשי החמס יכולים לצאת לכל מקום בעולם הערבי והמוסלמי ללא כל הפרעה. עתה עם מתן ההרשאה לבנק המצרי להתחיל להעביר כספים לחמס באמצעות מערכת הבנקאות הבינלאומית, נחשפת מצרים שוב כגורם העיקרי העוזר לחמס לבסס את שלטונו.

Print Friendly, PDF & Email