שיתוף פעולה חשאי בין טראמפ, פוטין, נתניהו ואסד, נגד איראן בסוריה?

 המדיניות האיראנית החדשה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושר החוץ האמריקני מייק פומפיו  מותקפת בוושינגטון, כמדיניות לא מציאותית שאין מאחוריה אסטרטגיה-מלבד עימות ומלחמה עם איראן. המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מעריכים כי המצב הוא הפוך. 
הצעדים של ממשל הנשיא טראמפ מול איראן, הם צעדים מחושבים המתבצעים בחלקם תוך שיתוף פעולה מדיני חשאי בין הנשיא טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין. בחלק מהמהלכים האלה מעורבים גם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו והנשיא הסורי בשאר אסד.
הגיליון הקרוב של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 802 אשר יצא לאור ביום שישי 25.5, יביא פרטים בלעדיים על שיתוף הפעולה החשאי הזה בין טראמפ-פוטין-אסד-נתניהו בסוריה נגד איראן.
הקש כאן לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית).

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “שיתוף פעולה חשאי בין טראמפ, פוטין, נתניהו ואסד, נגד איראן בסוריה?

 • מאי 23, 2018 @ 11:39 at 11:39
  Permalink

  יש כאן משהו אחר. טראמפ מכתיב מהלכים, והשאר מיישרים את השורות על פיו. הוא לא שואל אף אחד. לא את הרוסים ולא את הסורים ולא אף אחד אחר, למעט צוות היהודים סביבו וישראל כמובן. והשיטה שלו פשוטה, למוטט כלכלית את האיראנים עד שייכנעו, והוא דורש כניעה מוחלטת. שזה אומר דה פקטו דיכוי מוחלט של הפעילות החתרנית של השלטון האיסלמי טרוריסטי של האייטולות. ברגע הוא אוסר עליהם לפתח נשק טילי, חיסול מוחלט של כל פרוייקט הגרעין "האזרחי" ודורש מהם להתקפל מכל מוקדי ההתערבות במזרח התיכון, הם מחוסלים. הם מבינים זאת. הוא לא צריך לשלוח מטוס אחד להפציץ באיראן, הוא ישמיד להם את הכלכלה בכלל ושל משמרות המהפיכה בפרט עד שהעם האיראני יסלק אותם. ואם לא יסלקם תתחיל שם מלחמת אזרחים שלא תעניין אף אחד בעולם.

  • מאי 23, 2018 @ 16:31 at 16:31
   Permalink

   תיארת את מהלך הענינים בצורה נכונה.

  • מאי 23, 2018 @ 22:10 at 22:10
   Permalink

   It is obvious that Putin wants Iran out of Syria, so that Bashar would depend only on Russia, and so Putin could dictate events more forcefully. So here Putin and Israel have the same interest, as does Israel. However, Bashar would prefer that both Russia and Iran stay, so that, first, he can play one against the other, and two, he'd have more foreign soldiers fighting to keep him in power– he is running out of Alawites. All this means is that Iran is caught between a rock and a hard place– and Qassem Suleimani is doing the only sensible thing: He's playing Rope-a-Dope, or, in ancient terms, he's doing what Fabius did against Hannibal: he is avoiding a major battle, while building up his forces. But Fabius was alone. Israel has three partners here. So the temptation to kick Iran is great. And Israel can kick Iran as hard as it wants– Suleimani now will not respond. For now

 • מאי 23, 2018 @ 13:17 at 13:17
  Permalink

  לא מבין את הסימן שאלה, הרי אתה יודע שזה נכון

 • מאי 23, 2018 @ 20:43 at 20:43
  Permalink

  קוראים לזה" "ניסוי ותהיה".
  גם ביבי, למעלה מ 10 שנים בשלטון עודנו מחפש את דרכו.
  הילכו שניים יחדיו בלתי אם נועדו?
  שהאמריקאים ישמרו היטב על חסכונותיהם בבנק והפנסיות שלהם. בתום סדרת ניסויים בנוסח ביבי, הם יעלמו…

 • מאי 24, 2018 @ 1:25 at 1:25
  Permalink

  ואחרי ההצלחה באיראן, תופעל אותה השיטה נגד פוטין. לכן, מחוסר ברירה, יגן פוטין על איראן. כי משמאות הגנה על טהרן, היא הגנה על מוסקבה. הדרך היחידה למנוע מצב כזה, זה לפשר בין איראן לישראל. אבל לטנגו צריך שניים, והאייטולות מבינים זאת, ולכן יסרבו. ישראל יכולה רק להרוויח ממו"מ כזה, ולהשיג פתרון מים. זה כנראה המקור לידיעות על המחסור הצפוי למים. המצב מעניין. דבר אחד בטוח. דבר מה מתרחש, אבל אין לטראמפ' כל נגיעה לכך.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות