שלושה חיילי צה"ל נהרגו ליד הר חריף על ידי שוטר מצרי בעת מרדף אחר מבריחי סמים. המחבל חוסל על ידי כוחות צה"ל

תקרית קשה חריגה, בשבת 3.6 בבוקר, בעת חילופי אש בין כוחות צה"ל וכוחות צבא ומשטרה מצריים ליד הר חריף בעת מרדף אחר מבריחי סמים.  המרדף וחילופי האש התרחשו בתוך שטח ישראל.
הלוחם והלוחמת הוצבו בעמדת השמירה ליד הר חריף אמש ב-21:00 למשמרת של 12 שעות, ובצה"ל מעריכים כי השניים נורו בנפרד מחוץ לעמדה. בשבת בבוקר השניים לא ענו בקשר, וכוח בפיקוד קצין שיצא לכיוונם מצא אותם בסביבות 8:00, מתים עם פצעי ירי. המחבל זוהה בסריקות שנערכו לאחר מכן, וכוחות צה"ל הצליחו לחסל אותו בתום חילופי אש בתנאי שטח קשים, בהובלת חפ"ק מח"ט הגזרה. בחילופי אש נהרג לוחם נוסף, ונגד צה"ל נפצע באורח קל ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה.
מצה"ל נמסר עוד כי לא מוכרת התרעה לאירוע כזה, וכן שהסריקות נמשכות: 'אנו בכוננות מלאה למיצוי הסריקות שאין עוד מחבלים. נתחקר כיצד המחבל חדר לשטחנו', נאמר בהודעת צה"ל.
צבא מצרים, מצידו, נמנע מלתאר את השוטר כמחבל, וגם לא האשים אותו בהרג הלוחמים. בהתייחסות ראשונה טען הצבא המצרי כי 'אחד מאנשי הביטחון, מהכוח האמון לשמירת הגבול, רדף אחר מבריחי סמים – ובמהלך המרדף חצה את הגבול והיה מעורב בחילופי אש שגרמו למותם של 3 חיילים ישראלים'. הצבא המצרי ציין שאיש הביטחון נהרג גם הוא באותם חילופי אש, ולאחר מכן 'בוצעו סריקות, חיפוש וצעדים נוספים כדי להבטיח את הביטחון באזור, כמו גם צעדים לחקירת האירוע. אנו שולחים את תנחומינו למשפחות ההרוגים ומאחלים החלמה מלאה לפצועים'.
שר הביטחון יואב גלנט קיים הערכת מצב עם הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי ובכירי מערכת הביטחון. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, עודכן באופן שוטף על פרטי האירוע בגבול ישראל-מצרים.
בהודעה שצה"ל פרסם בשבת אחה"צ נאמר: 'בשעות הבוקר המוקדמות, נהרגו לוחמת ולוחם צה"ל מירי מחבל, בעת שאבטחו בעמדה צבאית במרחב חטיבת פארן בגבול מצרים. לאחר מכן, הגיעו כוחות נוספים לגזרה וביצעו סריקות במרחב. בשעות הצהריים במהלך הסריקות, הכוח זיהה את אותו המחבל בשטח ישראל והתפתחו חילופי אש בינו לבין הכוח. הלוחמים והמפקדים חתרו למגע, ירו והרגו את המחבל. במהלך חילופי הירי נהרג לוחם צה"ל ונפצע נגד צה"ל באורח קל'.


Print Friendly, PDF & Email