שמונה פצועים, אחד מהם קשה, שניים בינוני, בפיגוע דריסה ודקירה בתל-אביב. השוטרים לא ירו במחבל

פלסטיני משכם, שדקר נהג מונית והשתלט עליה, הגיע ביום ב' 29.8 לפנות בוקר, קצת לפני 02:00 אחר חצות, לצומת הרחובות אברבנאל וסלמה בדרום תל-אביב, דרס כמה אנשים, ולאחר מכן יצא מהמונית והחל דוקר שוטרי מג''ב ואזרחים שהיו במקום כשהוא צועק 'אללה אכבר'. באזור היו אנשים רבים מאחר ומועדון 'האומן 17', נערך אירוע של כ-1,000 תלמידי בתי ספר תיכוניים, לקראת פתיחת שנת הלימודים. יש לפחות 8 פצועים, אחד מהם  שוטר מג''ב במצב קשה, שניים במצב בינוני, שניים במצב קל. 
תחילה הפלסטיני השתלט על מונית ביפו קרוב לתחנה המרכזית החדשה, דקר את הנהג בידו, והשליך אותו מהמונית. כשהגיע לרחוב סלמה הוא נגח במחסום ומכונית מג''ב שהיו במקום. שוטרים שהיו בטוחים כי המדובר בתאונה ניגשו למונית, אולם המחבל החל למשוך אותם לתוך המכונית כאשר בידו סכין והוא החל דוקר את השוטרים ואנשים שניסו להשתלט עליו. תוך כדי הדקירות המחבל צעד 'אללה אכבר', ופסוקים אחרים מהקוראן. לקח זמן עד שהשוטרים השתלטו עליו.
לא ברור, מדוע שוטרי מג''ב לא ירו במחבל והרגו אותו מיד עם תחילת האירוע.
אמנם מפכ''ל משטרת ישראל רב ניצב יוחנן דנינו, ומפקד מחוז ת"א, ניצב אהרון אקסול, שיבחו את השוטרים, ואמרו כי היערכות המשטרה מנעה פיגוע גדול יותר, אולם שני קציני המשטרה לא הסבירו כיצד קרה שהשוטרים לא השתמשו בנשקם ולא ירו במחבל, ומנעו את המשך הפיגוע. הנימוק כי השוטרים חששו לפגוע במחבל בגלל הקהל שהיה שמקום, איננו תופס, מאחר ואיש מהם לא ידע  אם למחבל יש חומר, או חגורת נפץ. 
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי בעוד משטרת ישראל מרכזת בימים האחרונים את מאמציה למנוע פיגועים בירושלים, בגלל התראות חמות על פיגועים בבירה, הפיגוע הראשון של סוף חודש הרמאדן התרחש בתל-אביב. 
בלילה נמסר, כי הרמטכ''ל רב אלוף בני גנץ, הורה לתגבר את כוחות צה''ל לאורך גבולות רצועת עזה, וישראל-מצרים, לאחר שהתקבלה התראה חמה על חולייה של הג'יאהד האיסלמי אשר יצאה כבר לשטח מהרצועה ועומדת לבצע פיגוע גדול בתוך ישראל. המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: התראה זו קיימת כבר מאמצע שבוע שעבר. 
 

Print Friendly, PDF & Email