שמשות המשאית הדורסת בפיגוע בניס היו משוריינות עמידות בפני קליעים


מיוחד ובלעדי למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: מבדיקות ראשונות שנערכו, ביום ו' 15.7 לפנות בוקר, במשאית הענק שביצעה  בטיילת בניס Nice, את פיגוע הדריסה והירי, עולה כי המדובר במשאית שהוכנה היטב לקראת הפיגוע בו נהרגו 84 איש. 
השמשה הקדמית של  נהג המשאית, וכנראה גם השמשות הצדדיות היו משוריינות, עמידות בפני קליעים ובלתי חדירות.  במילים אחרות, הנהג-הטרוריסט ביצע את פיגוע הדריסה והירי כשהוא יושב בבטחה בתא המשוריין שבנה לעצמו זו פעם ראשונה שטרוריסטים של ISIS משתמשים בשיטה זו.
סימני הפגיעה בשמשת הנהג מעידים כי חלק מן הקליעים שנורו עליו, אם לא כולם, לא חדרו כלל לתוך תא הנוסעים במשאית. העובדה כי אפשר לראות בבירור בשמשות חורים עגולים ומדויקים ללא סימני שבר וסדק לאורך ולרוחב החלון מעידים אף הם כי השמשה הוחלפה ככל הנראה מבעוד מועד בזכוכית משוריינת או שהוצמדה אל חזיתה שכבת הגנה פלסטית, בליסטית, עמידה בפני ירי.  
          

המקורות שלנו מציינים, כי אם שוטרי ניס, המצויים כבר בכוננות טרור שנה שלמה, היו נערכים כראוי לאירוע המוני בו צפויה התקפת טרור ביום הרגיש לאומה הצרפתית, הם היו מצטיידים גם בכלי נשק בעלי קוטר גדול יותר, מהירות לוע גבוהה יותר וקצב אש משמעותי הרבה יותר. כך היו יכולים לפגוע במחבל בעודו ישוב על כיסאו או לפחות לעצור את המשאית על ידי ניקוב צמיגיה.  ירי מאקדחים כפי שבוצע לא יכול לעצור משאית משוריינת דוהרת!
ביום ה' 14.7 לפני חצות, וביום ו' 15.7 דיווחו המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה את הפרטים הבאים:
לפחות 84 הרוגים בפיגוע דריסה, לקראת חצות ביום ה' 14.7, בניס Nice שבצרפת. משאית דהרה לתוך קהל בטיילת  המרכזית שחגג את יום הבסטיליה. ראש עיריית ניס קרא לתושבים להסתגר בבתיהם ולא לצאת החוצה.
משטרת צרפת פתחה באש על המשאית הדורסת בטיילת בניס  בניסיון לעוצרה, אולם המשאית לא נעצרה ונכנסה בקהל החוגגים של יום הבסטיליה. לאחר הפגיעה-דריסה הנהג יצא מהמכונית ופתח באש על קהל החוגגים.  במשאית נמצאו לאחר הפיגוע כלי נשק רבים ורימוני יד.  

דיווחים שונים של תחנות טלוויזיה צרפתיות מדברות על לפחות 100 פצועים. נהג המשאית נהרג מאש המשטרה.
הרשויות בניס Nice בצרפת פרסמו, ביום ו' 15.7 לפנות בוקר, קריאה לתושבי העיר שלא לצאת מבתיהם ולא להשתמש במכוניותיהם ולהשאיר את הרחובות פתוחים לתנועת כוחות הביטחון. הרשויות אומרות  כי פיגוע הטרור עדיין לא הסתיים, וכי יש חשש כי קבוצות חמושים עומדות לפעול במקומות שונים בעיר. נמסר על משתפי פעולה שנמלטו ממקום הפיגוע.

Print Friendly, PDF & Email