שני אנשי הטרור הפקיסטנים שהשתלטו על בית חב"ד במומבאי, עינו ורצחו 6 ישראלים, הם: אבו עומר Abu Umer, ששמו האמיתי הוא נאסיר Nasir, ואבו אקאשה, Abu Akasha ששמו האמיתי הוא באבאר אימראן Babar Imran.

תיקדבקה: משטרת הודו אומרת כי אבו עומר-נאסיר בא מהעיר פייסאלאבאד שבמחוז פנג'אב. אבו אקאשה בא מהעיר מולטן Multan, הנמצאת גם כן בפנג'אב. תיקדבקה: הפרסום הזה יעלה את המתח הצבאי בין הודו ופקיסטן. באיסלמאבאד יראו בפרסום סימן קרוב להתקפה של הודו על בסיסי לאשקר-א-טייבה בפקיסטן.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים כי משטרת הודו פרסמה (ביום ג' 9.12), את שמותיהם, שמות הקוד שלהם, חלק מתמונותיהם, של 10 הטרוריסטים שפעלו במומבאי. כל הטרוריסטים, למעט אחד, באו ממדינת פנג'אב בפקיסטן.
מפכ"ל משטרת הפשעים של הודו ראקשה מארייה Rakesh Maria, אמר, כי כל הטרוריסטים היו בגילאים 23 עד 25, וכי לפחות שניים מהם, ביניהם מנהיג הפעולה במומבאי שזוהה כאיסמעיל חאן Ismail Khan, השתתפו בפעולות טרור קודמות. מפקד המשטרה ההודי סירב לפרט באיזה פעולות הם השתתפו, ומתי והיכן הן נערכו.
מפקד המשטרה והוסיף ואמר כי שמות הקוד של הטרוריסטים ניתנו להם עם תחילת האימונים שלהם לקראת המשימה במומבאי. זאת כדי שאף אחד מהם לא יכיר את זהותם האמתית של שאר המשתתפים בפעולה. לדבריו, הטרוריסטים התאמנו למעלה משנה לקראת הפעולה ב-4 אתרים שונים ברחבי פקיסטן.
משטרת הודו הצליחה לתפוס, טלפון לווייני אחד, מכשיר GPS, ו-9 טלפונים סלולאריים, בהם הטרוריסטים השתמשו. מפקד המשטרה סירב לומר באם כרטיסי החיוג SIM cards שנמצאו ברשות הטרוריסטים נרכשו בהודו, או במדינה אחרת. המקורות של תיקדבקה מציינים, כי לנקודה זו חשיבות רבה, מאחר ואם הכרטיסים נרכשו בהודו הדבר מעיד כי לפחות חלק מהטרוריסטים שהו והתכוננו להתקפה במקום כלשהו בהודו. או לחילופין, ייתכן והם קבלו עזרה, כולל את כרטיסי החיוג מגורמים הודיים. עוד מציינים המקורות שלנו, כי בשבוע שעבר נמסר כי שני הודים נעצרו בעיר כלכתה Kolkata, כחשודים בקניית כרטיסי החיוג מסוחרים, כאשר הם מציגים לפניהם מסמכי זהות ואישורים מזויפים.

Print Friendly, PDF & Email