נלכדו שני המחבלים שביצעו את פיגוע הירי באריאל ורצחו את ויאצ'סלב גולב, בן 23 מבית שמש


צה"ל והימ"מ עצרו, במצאי שבת 30.4, את שני המחבלים שרצחו, בליל שישי, את המאבטח בן 23, ויאצ'סלב גולב, בן 23 מבית שמש, בכניסה לאריאל. השניים, שלא התנגדו למעצר, נלכדו בכפר קראוות בני-חסן במחוז סלפית שבאזור אריאל. כלי הנשק שלהם, רובים מסוג קרל גוסטב,  שבאמצעות הם ביצעו את הפיגוע נתפסו עמם.
מחקירה ראשונה עולה כי שני המחבלים, חברים כבני 20, לא נשלחו על-ידי ארגון טרור כלשהו – אך אחד מהם מזוהה עם חמאס. הם נעצרו בבתיהם, יחד עם כמה קרובי משפחה שחשודים בסיוע להם. אחד מהם ריצה בעבר תקופת מאסר קצרה בכלא הישראלי.
במשך השבת חוזקו עמדות האבטחה בכניסה לאריאל בבטונדות. ראש העיר אלי שבירו התייחס לטענות התושבים שדרשו להציב שערים חשמליים ולמגן את עמדות האבטחה בכניסה לאריאל, ואמר כי  יבדוק יחד עם הצבא את השתלשלות האירועים ויפיק לקחים כדי לשפר את מערך האבטחה המקומי.

ביום שישי בלילה דיווחנו את הפרטים הבאים על הפיגוע:

 שני מחבלים פלסטינים שהגיעו, ביום שישי בלילה 29.4, עם מכוניתם  ( צילום מכונית המחבלים במצלמות האבטחה. ) לכניסה של העיר אריאל, פתחו באש על עמדת השמירה במקום. מאבטח ישראלי בן 20 נהרג במקום ואילו מאבטחת לקתה בחדרה. הפיגוע התרחש ב-23:30 בלילה.
שני המחבלים נראו שהם יוצאים מהמכונית כאשר הם אוחזים בתת-מקלעים מדגם קרל גוסטב. שניהם ירו לעבר עמדת השמירה. אחד המחבלים ניסה לבצע פיגוע דקירה במאבטחים. בעוד אחד מהם ממשיך בירי נכנס המחבל השני למכונית ביצע סיבוב פרסה ואסף את המחבל שהמשיך בירי. לאחר מכן נמלטה המכונית לאחד הכפרים הפלסטינים באזור.
כוחות הצלה גדולים שהגיעו למקום ניסו לבצע החייאה בצעיר הישראלי, אך נאלצו לקבוע את מותו.
כוחות גדולים של צה"ל והשב"כ פתחו במצוד אחר המחבלים.  
הוכרז 'אביר לילה' ביישובים ברוכין, עלי זהב, פדואל, לשם, יקיר, רבבה,קרית נטפים, מעלה ישראל, ברקן. 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות