שני מתנקשים על אופנוע ירו וחיסלו בקואלה לומפור את המהנדס החשמל הפלסטיני פאהדי אל-בטש

שני מתנקשים על אופנוע ירו וחיסלו, בשבת 21.4 בשעה 6:00 בבוקר, בבירת מאלזיה קואלה לומפור, את מהנדס החשמל הפלסטיני פאהדי אל-בטש  Fadi M. Albatsh. אל-בטש בן ה-35, התגורר ביחד עם משפחתו כבר 10 שנים בקואלה לומפור, והייתה לו אזרחות מאלזית מאז שנת 2011. הוא  היה מרצה במכון הבריטי-מלזי באוניברסיטת קואלה לומפור  British Malaysian Institute, Universiti Kuala Lumpur-UniKL, שם הגיע לדרגת מרצה בכיר. הוא התמחה בתחומים של תחנות ומערכות כוח ומרכזים, מערכות אלקטרוניות Power Systems and Power Electronics, וחידוש מקורות אנרגיה  renewable energy.  בשנים האחרונות פרסם כ-25 עבודות מחקר בתחומים אלה.
שני המתנקשים ארבו לו שעה שהיה בדרכו להתפלל במסגד בשכונה שבה גר עם משפחתו. הם ירו בו עשרה כדורים ונמלטו מהמקום.  מפקד המשטרה באזור אמר, כי מצלמות האבטחה מראות בבירור את שני המתנקשים ממתינים כ-20 דקות ליד הבית בו  אל בטש התגורר  כשהם ניצבים לידי האופנוע שלהם a BMW GS dual purpose off-road/on-road motorcycle, כאשר פניהם מכוסים בקסדות מגן. כאשר אל-בטש יצא את הכניסה של ביתו בדרכו למסגד שם עמד לנהל את תפילת הבוקר ניגש אליו אחד המתנקשים וירה בו  במקום כשהוא פוגע קודם בראשו ואחר כך בגופו. 
החקירה על ההתנקשות הוטלה על מפקד היחידה לחקירת פשעים במשטרת קואלה לופמור  שאמר, כי בדיקה ראשונית העלתה כי לאל-בטש לא היו חובות או סכסוכים כספיים.  מפקד היחידה הדגיש כי איננו שולל שום כיווני חקירה-גם לא טרור.
שגריר פלסטין באזור (מלזיה, פיליפינים ותילאנד), ד"ר אל אחאה Dr Anwar H. Al Agha אמר, כי אל-בטש התכוון לטוס בשבת בבוקר ממלזיה לטורקיה , כדי להשתתף שם בוועידה מדעית.
חמאס והג'יהאד האיסלמי בעזה פרסמו הודעות לפיהן המוסד הישראלי עמד מאחורי ההתנקשות.
החמאס טען בהודעה  כי אל-בטש היה אחד מאנשיו.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “ שני מתנקשים על אופנוע ירו וחיסלו בקואלה לומפור את המהנדס החשמל הפלסטיני פאהדי אל-בטש

 • אפר 21, 2018 @ 14:18 at 14:18
  Permalink

  חחחח… BMW GS dual all purpose off-road/on-road motorcycle…
  זו ה800 gs… האופנוע מבצעית ו"פעלולים" משטרתי פר אקסלנס…. כל הכבוד לחברה.😊

 • אפר 21, 2018 @ 18:11 at 18:11
  Permalink

  חיסול של המוסד זה ברור

 • אפר 22, 2018 @ 6:51 at 6:51
  Permalink

  מסר לחמאס. אם ימשכו ההפגנות האלימות מול גדר המערכת, יהיו חיסולים של אנשי חמאס ברצועה.

 • אפר 22, 2018 @ 9:05 at 9:05
  Permalink

  ברור שזו לא ישראל, כי אנשיה לא מחסלים בשבת!

  • אפר 23, 2018 @ 6:58 at 6:58
   Permalink

   HAHAHA

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות