שערוריית חדר- צה"ל מתחייב להגן על קצינים סוריים, איראניים ושל חיזבאללה ששולטים בחדר?

מה שהתרחש, ביום שישי 3.11, מסביב לעיירה הדרוזית חדר, הנמצאת 4 ק"מ מגבול ישראל, מול מוצבי צה"ל בהר החרמון, היא שערורייה מדינית-וצבאית לה אחראים במישרין ממשלת ישראל וצה"ל.
כל ההחלטות שהדרגים המדיניים והצבאיים קיבלו במשך 12 השעות בהם התחוללו הקרבות מסביב לעיירה, ובמקביל המהומות  שעוררו כמה אלמנטים בקרב הדרוזים של רמת הגולן והגליל, היו מוטעות, וחשפו חולשה ופיק ברכיים, שממנו נשיא סוריה בשאר אסד, מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, ומפקד גדודי אל קודס האיראניים הגנרל קאסם סוליימני, יסיקו מסקנות לגבי כושר עמידתם של ההנהגות המדיניות והצבאיות הישראליות.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי לכל אחד משלושה מנהיגים אלה, ישנם קצינים או סוכנים בתוך העיירה חדר. ביום שישי שהו במקום, כמו בכל יום אחר בשנים האחרונות, קצינים וסוכנים חשאיים סוריים, קצינים איראניים וקצינים של חיזבאללה.
עוד מציינים המקורות הצבאיים שלנו, כי בשום שעה משעות היום לא נשקפה אפילו פעם אחת סכנה  ממשית שהעיירה תיכבש על ידי כוחות המורדים הסוריים-שרובם היו אנשי תנועת תאחריר אל-שם-אל קעידה סוריה.
כל הידיעות כאילו המקום עומד להיכבש על ידם נועדו להצית את להבות העימות הפוליטי בתוך ישראל, מאשר לשנות את המצב הצבאי בגולן הסורי.
מה שהתרחש ביום ו' הוא, שקבוצה קטנה של מסיתים דרוזים שהכוונו על ידי סוכנים סוריים ושל חיזבאללה, הביאה את הדרגים המדיניים והצבאיים, הגבוהים ביותר בישראל, לפרסם הצהרה המחייבת את ישראל להיכנס למלחמה עם סוריה, רק כדי להרגיע תסיסה פנימית של מיעוט הדרוזי-חשוב ככל שיהיה.במילים אחרות, ההחלטה שהתקבלה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו בלונדון, ושר הביטחון אביגדור ליברמן בתל-אביב העדיפה את השקט הפוליטי הפנימי בתוך ישראל, על פני השיקולים הצבאיים והביטחוניים של ישראל כלפי איראן וחיזבאללה בסוריה.
גם אם נתניהו וליברמן נבהלו פוליטית מהאפשרות כי  כל העדה הדרוזית בישראל תצטרף למהומות מדוע הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט הצטרף למהלך המבוהל הזה והסכים להוציא בשם צה"ל הודעה המחייבת את הצבא להגן על עיירה בה שולטים קצינים סוריים, אירניים ושל חיזבאללה?.
על רב אלוף אייזנקוט היה לסרב להוציא התחייבות כזו ולומר לדרג המדיני שאם הוא רוצה לנקוט בקו כזה, על ראש הממשלה או שר הביטחון לפרסם הודעה כזו, ולא להתחבא מאחורי גבו.
אף אחד בצמרת המדינית והצבאית הישראלית לא דאג ביום שישי לנחישותו של צה"ל.
והערה אחרונה: המצב בחדר חשף את העמדת הפנים של הצמרת הישראלית גם המדינית וגם הצבאית  אשר חוזרת כל הזמן ואומרת כי היא לא תאפשר לאיראן ולחיזבאללה להתבסס לאורך גבולות סוריה עם ישראל.
שהותם של קצינים איראנים ושל חיזבאללה במרחק של 4 ק"מ איננה נחשבת שהות ליד גבול ישראל?
קבוצות קצינים כאלה ישנן בגזרת קונטרה לא רק בחדר. מצב דומה לזה קיים גם בחאן ארנבה.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “שערוריית חדר- צה"ל מתחייב להגן על קצינים סוריים, איראניים ושל חיזבאללה ששולטים בחדר?

 • נוב 3, 2017 @ 22:54 at 22:54
  Permalink

  צודקי !!!! מה זה החרטא הזה???

 • נוב 4, 2017 @ 1:28 at 1:28
  Permalink

  לא בטוח . . .
  יכול להיות שהשיקול כבד המשקל ביותר הוא האינטרס שלנו לשמור על יחסים טובים עם כל הדרוזים כולל אלו שברמת הגולן
  ורק מפני שאינטרס זה גובר על שאר השיקולים החשובים שצויינו ,
  רק בגלל זה התקבל ההחלטה כמתואר בכתבה

 • נוב 4, 2017 @ 16:42 at 16:42
  Permalink

  nמקרה זה מצטרף לשתי תופעות שיחד מוכיחות כי השלטון בישראלל רקוב מהיסוד ושקולים כספיים כלכליים מושחתים מניעים את הקבלת ההחלטות.

  מול החמאס מדינת ישראל מפציצה חולות דיונות מחסנים ריקים שזה מפציץ עיירות עניות של מדינת ישראל נתיבות שדרות, ונמנע מלפגוע במרכז העצבים של החמאס שכונת האמידים שכונת רימל. ומדוע? פשוט מאוד . כמה מליארדים שהמקורבים לשלטון מגלגלים מתחת לרדאר והשולחן של מס הכנסה בעסקאות מוסוות ,בתחום המזון , כימיקלים , דשנים, חלקם משמשים ליצור רקטות הקאסם .

  תופעה עזת חוצפה היא גיוס חילים משכונות לחילות קרביים תושבי אותן אזורים שחיו עשורי שנים בשולי הערים המרכזיות , ועם התפשטות הערים ועקירת הפרדסים שתמיד שמשו חיץ וחסם בינם לאזורים המבוססים , הפכו השכונות קרקע לעתים אחרונה לבניה בערים בפרוייקטים המתקראים פינוי בינו, מאות משפחות מתושביה הוותקים של המדינה משנות 60-50 שלא שוייכו להם הדירות ונותרו תלויים בחברות המשכנות ונמניעה מהם אפשרות הגירה לאזורים מבוססים כיום מגורשים מבתים בדירות עמידר חברה מושחתת על החיילים הקרביים חייל מגן על התנחלות והוריו מגורשים בסדר דין מקוצר מדירות הללו. אם בוחנים יחסה זה של המדינה לתושבים הללו ומשווים לקיבוצים רואים בעליל בקיבוצים הועברו זכיות של שיוך דירות גם לא לבעלי הדירות אלא לירושי המתים בקיבוצים כאילו הדירות היו רכוש פרטי ושולם עליו היוון הטלי השבחה

  ועכשיו הדאגה של האליטה הישראלית לקצונה האירנית לראשי החמאס ולדרוזים שבישוב זבה היו עויינים ובצעו פיגועים בחיילי צה"ל וגרמו להרוגים לחיילי צה"ל .

 • נוב 4, 2017 @ 19:39 at 19:39
  Permalink

  אני לא מבין, למה לעמוד לצידם, הרי הם עמדו ועדיין עומדים לצידינו.
  אין נוכל לעזור להם אם לא בשעות קשות אלה.

  אתם יותר מדי קטין מלהבין את התמונה הכוללת

 • נוב 5, 2017 @ 0:06 at 0:06
  Permalink

  הדרוזים הישראלים חייבים לדעת שהם חייבים לשמור על חוקי מדינה. ובקשר לאחיהם בסוריה, חייבים להעביר מסר שאם רוצים לקבל חסות מאתנו, חייבים לא לפעול נגדינו.
  לצערינו ממשלתנו, קצינינו ושטרינו לא מסוגלים להגיד להם את זה ואלה מרשים לעצמם להתפרע. זוכרים להם פקיין ומה עשו לפצועים מסוריה וגם פשעים אחרים שהם חושבים שמותר להם.

Comments are closed.