שר הביטחון אהוד ברק הורה להעביר, במכוניות משוריינות ישראליות אזרחיות, 100.000.000 ש"ח מבנקים בגדה המערבית לרצועת עזה, לשם תשלום משכורות לעובדי הרשות.

תיקדבקה:גורמי צבא: כפי החמס מעביר למאגרי החירום שלו את הדלק הנשלח מישראל, ואחר כך הוא טוען כי אין מספיק דלק ברצועה כדי להפעיל את תחנת הכוח ובתי החולים, כך הוא יעביר לידיו את רוב הכסף.
שר הביטחון הורה להעביר את הכסף לאחר פנייה אליו של ראש ממשלת פלסטין סאלם פאייד, ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר. נגיד בנק ישראל היה מודאג מהביקורת שנמתחה על ישראל בבנק העולמי, על שמדיניותה הביאה לידי סגירת הבנקים בעזה, לאחר שאלה הודיעו כי ביכולתם לשלם מזומנים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מאגרי הדלק של החמס אליהם הדלק הישראלי מגיע, מיועדים לשימוש כוחותיו למקרה שצה"ל ייכנס לרצועה. במילים אחרות שר הביטחון אהוד ברק מספק לחמס את הדלק שיאפשר לכוחותיו להלחם בצה"ל.
עוד מוסיפים המקורות שלנו כי העברת הדלק הישראלי לרצועה, מאפשרת לחמס להבריח לרצועה דרך 'מנהרות ההברחה', שכבר מזמן הפכו לאוטוסטראדת הברחות פתוחה וגלויה, ללא כל התערבות ישראלית או מצרית, לא פחות מלמעלה מ-1 מיליון ליטר דלק, בעיקר דיזל, כל שבוע. דבר זה מאפשר לחמס למכור את הדלקים המוברחים לאוכלוסיה במחירים גבוהים ולשלל לכיסו את ההפרשים, כך שאין לו ולאנשיו בעיה של מזומנים. קצינים בצה"ל אומרים, כי החמס יוצר בכוונה את בעיית המזומנים ברצועה משום שהוא בטוח כי בסופו של דבר מערכת הביטחון הישראלית לא תעמוד בלחץ ותספק אותם.
המקורות שלנו מציינים כי אם אפילו שר הביטחון חשב כי צריך להעביר את הכסף לרצועה, לא היה יכול להיות עיתוי יותר אומלל, מאשר להודיע על העברת הכסף ביום ד' 10.12, בד בד עם התכנסות ראש הממשלה אהוד אולמרט, שר הביטחון אהוד ברק, שרת החוץ ציפי ליבני, ראשי צה"ל, וראשי זרועות המודיעין, לדון באם להמשיך את 'הרגיעה' ברצועת עזה, כיצד להגיב על התקפות החמס, ומצב היחסים בין הרצועה והגדה המערבית.
העברת הכספים תוך כדי הדיון משדרת לחמס כי אין לו מה לדאוג מתוצאותיו של הדיון, מאחר ושר הביטחון כבר החליט בעצם הפעולה שלו, כי לא תינקט שום פעולה נגד החמס. גורמים צבאיים בכירים אמרו, כי בפעולת העברת הכספים שר הביטחון טרפד את הדיון, וקבע מראש את תוצאותיו.
גורמים אלה הוסיפו ואמרו, כי לא רק ששר הביטחון ברק, מתעלם בכוונה מהעובדה כי החמס הוא העומד מאחורי הירי הנמשך של למעלה מ-200 טילי קסאם, מהם 33 טילי 'גראד' על מטרות בישראל תוך פחות מחודש, עתה הוא גם יאפשר לחמס, להופיע כמי שהשיג מישראל את תשלום כספי המשכורות של המנגנון הממשלתי ברצועה המשרת אותו.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי ברק פעל בדרך זו בעיקר כדי לטרפד ולרוקן מהתוכן את עמדתה של שר החוץ ציפי ליבני, שדרשה מההתכנסות הביטחונית לאשר תגובה צבאית על כל ירי של טילים ומרגמות על שטח ישראל.

Print Friendly, PDF & Email