שר ההגנה האיראני מוסטפה נאג'ר הגיע למוסקבה, לסכם רכישת חטיבת טילי נ"מ S-300.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים ובמוסקבה של תיקדבקה: שר ההגנה האיראני מוסטפה נאג'ר, מגיע ביום ב' 16.2 למוסקבה, כאורח מיניסטריון ההגנה הרוסי, וקונצרן ייצור הטילים הענק הרוסי, 'אלמאז אנטיי' Almaz Antey, המייצר את טילי נ"ט המתקדמים S-300.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי הרוסים והאיראנים הסכימו ביניהם כי בביקור זה יידונו הפרטים להשלמת עסקה למכירתה של חטיבת טילי נ"מ מתקדמים אלה, והצבתם מסביב למתקנים הגרעיניים האיראניים.
המקורות האיראנים של תיקדבקה מוסרים כי תוכנית ביקורו של שר ההגנה האיראני ברוסיה כוללת ביקורים בכמה מפעלים ואתרי ניסוי מרכזיים של הטיל. המקורות שלנו מציינים כי טילי ה-S-300 , מיוצרים ומורכבים בעשרות מפעלים ברחבי רוסיה.
בקבוצה אחת של מפעלים מייצרים את הטילים. בקבוצה אחרת מייצרים את מערכות המכ"ם של סוללות הטילים, ובקבוצה שלישית של מפעלים מרכיבים את סוללות הטילים.
המקורות שלנו בוושינגטון ובירושלים מציינים, כי ראש ממשלת רוסיה ולדימר פוטין, גם בעת כהונתו כנשיא, הבטיח כמה פעמים אישית לאמריקנים ולישראליים, כי הוא לא יאפשר מכירת מערכות טילים מתקדמות אלה לאיראן.
מומחים צבאיים מעריכים, כי אם אכן איראן תקבל מערכות טילי נ"מ אלה, הדבר יהפוך את האפשרות של התקפת מטוסי וטילים על מתקני הגרעין האיראנים לקשה ביותר. כמה מקורות צבאיים אחרים טוענים כי אף 'בלתי אפשרית'.
הערכה בוושינגטון היא, כי הצעד הרוסי נועד ללחוץ על ממשל הנשיא באראיק אובמה לבוא לקראת מוסקבה, ולקבוע את העמדה האמריקנית הסופית בנושא הצבת מערכות ההגנה נגד טילים בצ'כיה ובפולין.

Print Friendly, PDF & Email