ששת סעיפי ההסכם הסודי בין פואד סניורה וחסן נסראללה המתיר לחיזבאללה להמשיך ולהחזיק נשק וטילים בדרום לבנון.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים ובביירות של תיקדבקה: ביום ד` 16.8 בבוקר, אישרה ממשלת לבנון בראשותו של פואד סניורה את ההבנות החשאיות שלה עם חסן נסראללה לגבי פריסת הכוחות הצבאיים הלבנוניים ופריסת הכוחות הצבאיים של חיזבאללה בדרום לאורך גבול לבנון עם ישראל ועם סוריה. המקורות שלנו בביירות מוסרים כי ההסכם מבוסס על מה שממשלת ישראל וצה"ל מסרבים להודות בזה ולדווח על כך לדעת הקהל הישראלית, המקורות של תיקדבקה ביירות מדווחים בלעדית כי במרכז ההסכם שהושג בתיווכו של יו`ר הפרלמנט וראש אמ"ל בתיווכו של נבי ברי שש נקודות עיקריות:
1. צבא לבנון יתפרס לאורך קו הגבול עם ישראל והוא שיחזיק במוצבים שחיזבאללה הקים. רובם אינם הרוסים.
2. הכוחות הצבאיים של חיזבאללה, כולל משגרי הטילים והרקטות, יתרכזו ב-50 מתוך 180 העיירות והכפרים הקיימים בדרום לבנון. צבא לבנון לא ייכנס לעיירות ולכפרים אלה.
3. צבא לבנון יעזור לחיזבאללה להעביר את כלי הנשק כולל את הטילים שנשארו מפוזרים ברחבי הדרום לכפרים שיהיו בשליטת חיזבאללה.
4. אנשי חיזבאללה לא ילבשו מדים צבאיים ולא יציגו לראווה בפומבי את כלי הנשק שלהם.
5. כדי להסתיר את משמעותו האמיתית של ההסכם וכדי למנוע אי הבנות בין צבא לבנון לחיזבאללה, העיקרון עליו ההסכם יהיה מושתת הוא כי בכל מקום בו לא תהייה נוכחות של צבא לבנון תהייה נוכחות צבאית של חיזבאללה. במילים אחרות, אם צבא לבנון יחזיק במוצבים שלאורך גבול ישראל לבנון, חיזבאללה יחזיק בכפרים שלאורך הגבול ביניהם לדוגמא, מראון א-ראש, ועייט-א-שייבא.
6. צבא לבנו יפרוס 7500 חיילים בכל 9 המעברים הרשמיים שבין סוריה ללבנון, אבל אף חייל או איש ביטחון לבנונים לא יתפרס בעשרות המעברים הלא רשמיים המפוזרים לאורך הגבול. במעברים אלה יחזיקו אנשי חיזבאללה.

Print Friendly, PDF & Email