שתי נושאות מטוסים אמריקניות מול איראן. תגבורת של 15,000 חייל אמריקניים לכווית

נשיא ארצות הברית באראק אובמה מבצע בימים ובשעות האחרונות שורה של מגעים עם מנהיגים במזרח התיכון במטרה לתאם את צעדיה הבאים של ארה''ב מול איראן. בוושינגטון הולכת וגוברת הדעה כי מתקרב עימות צבאי בין ארה''ב ואיראן.
מקורות בוושינגטון אשרו ביום שישי 13.1, כי ארה''ב מתגברת את כוחותיה במפרץ במקרה של התנגשות צבאית עם איראן. בכווית הוצבו באחרונה עוד 15,000 חייל אמריקנים  ויחידת מסוקי קרב. מעתה ארה''ב תחזיק במפרץ ובים הערבי מול איראן שתי נושאות מטוסים וכוחות התקיפה שלהן,- 'סטנניס' USS Stennis, ו'קרל וינסון' USS Carl Vinson.
ביום ו' 13.1 נכשל באנקרה ניסיון אחרון טורקי לנסות לחדש את המגעים בין טהרן למערב בנושא הגרעין במטרה למנוע התנקשות צבאית כזו.
'יש לנו דרכים שונות לעשות דברים'  We might have different ways of doing things, אמר  יושב ראש הפרלמנט האיראני עלי לאריג'ני לפני שיצא את אנקרה חזרה לטהרן, לאחר ששהה בה יומיים. המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי לאריג'ני איים באנקרה כי איראן מוכנה לכל צעד צבאי נגדה, והיא שוקלת להכריז על עצמה כמעצמה גרעינית, בתגובה ללחץ הצבאי והכלכלי עליה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי ההסכמה האיראנית מיום ה' 12.1, לדון עם נציגי הוועדה לאנרגיה גרעינית בווינה ה-IAEA ב-28 לינואר על האשמות כי היא הייתה מעורבת בתוכנית חשאית לבניית נשק גרעיני, הייתה איתות איראני נוסף לקראת חשיפתו של הנשק הגרעיני האיראני, או עריכת ניסוי גילוי ראשון בו במשך 2012.
כבר ב-25.11.11, בגיליון מס' 528  של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW דיווחו המקורות האיראנים שלנו, כי איראן תודיע בזמן הקרוב על היותה מדינה גרעינית ועל הצלחתה לפתח את הנשק הגרעיני הראשון שלה.
סביב הנושא הזה מתנהלים עדיין דיונים קדחתניים בכל הדרגים של המשטר האיראני.  אולם האייטוללה עלי ח'אמנאי, המנהיג האיראני העליון, הגיע כבר למסקנה סופית כי הוא ינקוט בצעד דרסטי זה ויכריז על הצטיידות איראן בנשק הגרעיני, כדי להעמיד את העולם בפני עובדה קיימת עוד  בטרם תתבצע המתקפה הצבאית המערבית, ואולי גם הישראלית, על איראן ועל סוריה.
ביום חמישי 12.1, טלפן הנשיא אובמה  אל ראש הממשלה בנימין נתניהו והם שוחחו על התיאומים האמריקנים-ישראליים לגבי איראן. ביום שישי 13.1, כתבו כמעט כל עיתוני ארה''ב כי  עומד להתרחש עימות צבאי בין ארצות הברית ואיראן. 'הניו יורק טיימס' כתב במאמר ראשי תחת הכותרת 'מתיחות מסוכנת עם איראן' Dangerous Tension With Iran, 'כי  מתגברת הצפייה בקרב פקידים (אמריקנים) רבים, מומחים ופרשנים, לאיזה שהוא עימות צבאי' (בין ארה''ב-לאיראן). ציטוט המקור: Many officials, experts and commentators increasingly expect some kind of military confrontation.
המקורות שלנו מוסרים, כי השיחה  בין הנשיא אובמה ובין ראש הממשלה נתניהו הייתה חלק מההיערכות  אמריקנית לקראת התנגשות כזו. שיחות דומות כאלה ניהל אובמה השבוע בימים ג' וד'  11.1-10, עם שרי החוץ של סעודיה וקטאר, סעוד אל פייסל, ושייח' חמאד אל-תאני שהגיעו לוושינגטון. על השיחות הוטל איפול מוחלט. ביום שישי בבוקר 13.1, הגיע לביקור פתאומי בריאד ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון.
ביום ה' אמר היועץ לביטחון לאומי הרוסי ניקולאי פטרושב Nikolai Patrushev, הנחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לראש ממשלת רוסיה ולדמיר פוטין, 'כי אנו מקבלים מידע כי כמה מחברות נאט''ו ומדינות המפרץ הפרסי הפועלים לפי 'סצנריו לובי' מתכוונות לעבור ממעורבות לא ישירה בסוריה, למעורבות צבאית גלויה'. We are receiving information that Nato members and some Persian Gulf states, working under the ‘Libyan scenario’, intend to move from indirect intervention in Syria to direct military intervention. הוא הוסיף ואמר, כי ארה''ב וטורקיה מכינות תוכנית לאכיפת אזור אסור לטיסה no fly zone מעל לסוריה. שגריר רוסיה בנאט''ו דימטרי רוגוזין Dmitry Rogozin אמר כמה פעמים בחודשים האחרונים, כי פעולה צבאית מערבית בסוריה, תהייה קרש קפיצה לפעולה צבאית מערבית נגד איראן.
סימן אחר למעורבות צבאית מערבית-ערבית בסוריה, הייתה פליטת הפה של הרמטכ''ל רב אלוף בני גנץ', אשר ביום שלישי 10.1 אמר כי ישראל נערכת לקלוט פליטים עלוואיים אשר יגיעו מסוריה עם התמוטטותו של משטר אסד. בדיקה של דברי הרמטכ''ל, שחזר בו אחר כך מדבריו, מעלה שהוא אמר כי ישראל תקים בתוך סוריה אזורי חיץ שם יקלטו הפליטים שיימלטו מסוריה בעת התמוטטות משטר אסד. במקביל, גם בטורקיה התחדשו הדיבורים על הקמת אזורי חיץ טורקיים כאלה בתוך צפון סוריה.  
גורם מרכזי אחר במתיחות הצבאית המתגברת מסביב לאיראן היה חיסולו ביום ד' 11.1 על ידי מתנקשים  של סגן ראש מתקן העשרת האורניום בנטאנז פרופ' מוסטפה אחמדי-רושאן.  מנהיג איראן עצמו האייטוללה עלי חמנאי האשים ביום ה' את ארצות הברית ואת ישראל בביצוע החיסול. מקורות איראנים מסרו פרטים על תוכנית חשאית של סוכנות הביון המרכזית האמריקנית ה-CIA, ושל המוסד הישראלי, הנושאת את שם הצופן 'חלונות אדומים' שבמסגרתה מכשירים שני ארגוני הביון האלה איראנים לבצע את פעולות החיסול והחבלה בתוך איראן.  


 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות