קונטרה נפלה בידי צבא סוריה. דמשק הודיעה לישראל כי לפי הסכמי 1974 מותר לכלי הטייס שלה לטוס לאורך גבול רמת הגולן

התפרקות והתפוררות מוחלטת של כוחות המורדים הסורים, ביום ה' 19.7, באזור קונטרה הגובל  עם רמת הגולן. לאחר שהמורדים נוכחו לדעת כי ישראל וצה"ל לא יגישו להם כל עזרה החליטו המורדים להיכנע. לפי ההסכם שחתמו ביום ה' לפנות בוקר עם קצינים של הצבא הסורי, המורדים לא יגלו שום התנגדות נוספת לכוחות הצבא הסורי ויעבירו לידיהם את כל המוצבים, כולל העיר קונטרה. מורדים שלא ירצו להיות חלק מהסכם זה יפונו עם בני משפחותיהם צפונה לאזור אידליב.
כל זה מתרחש כאשר תדהמה בימים האחרונים בקרב הדרגים המדיניים והצבאיים בישראל, לאחר שסוריה העבירה שדר לישראל לפיה למטוסים שלה, כולל למסוקי הקרב וכטמב"ים שלה, מותר לפי הסכמי הפסקת האש מ-1974, להיכנס לאזור החיץ ולטוס עד או לאורך גבול סוריה-ישראל. הסורים מזהירים בשדר, שהעתקים ממנו העבירו למוסקבה, כי כל ניסיון ישראל להפיל את כלי הטייס שלה הטסים באזור החיץ, ייחשב כהפרה של ההסכמים אליהם הגיעו השבוע בהלסינקי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין. המקורות של תיקדבקה מדווחים מאז יום ג' 17.7, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נתן את הסכמתו להבנות אמריקניות-רוסיות אלה לגבי דרום סוריה.
המסר הסורי הועבר לקצינים ישראליים על ידי מפקד כוחות יונד"וף UNDOF הגנרל הגנאי פרנסיס וויב-סאנזירי  Major General Francis Vib-Sanziri, שמעתה לפי ההבנות שהושגו בין טראמפ לפוטין, יהיה אחראי על ביצוע של הסכם האמריקני-רוסי באזור החיץ.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: לפי המסר הסורי, לא יוכלו יותר מטוסי חיל האוויר וסוללות הנ"מ הישראליות להפיל כלי טייס הנכנסים לאזור החיץ כפי שעשו עד עכשיו. המקרה האחרון של יירוט מל"ט סורי מעל אזור החיץ התבצע בשבוע שעבר ביום שישי 13.7.
גרוע מזה: מאחר ואין אפשרות לברר איזה כטמב"ים נכנסים למרחב האווירי של אזור חיץ, כלומר האם מדובר בכלי טייס איראנים או של חיזבאללה, לפי העמדה הסורית, ישראל לא תוכל להפיל גם אותם.
אפשרות נוספת: כפי שהסורים מספקים מדי צבא סוריים לחיילי חיזבאללה וחיילי המליציות השיעיות הפרו-איראניות, כך הם יוכלו לצבוע את כלי הטייס של  איראן ושל חיזבאללה שייכנסו לאזור החיץ בצבעים של הצבא הסורי.
עוד מדווחים המקורות שלנו, כי עוד לא עברו ארבעה ימים מאז ההבנות בין טראמפ ופוטין בהלסינקי לגבי המתרחש בדרום סוריה, וסוריה כבר מפרה את ההסכם.
לפי ההסכם היו הסורים צריכים השבוע לפנות את כוחותיהם מאזור החיץ. כוחות סוריים כאלה היו מובלעת בית ג'ינן Beit Jinn שמול מוצבי צה"ל בחרמון. בין הכוחות האלה נמצאו חיילים רבים של חיזבאללה. הסורים אמנם פינו את הכוחות ביום ב' 16.7, כמה שעות לפני מפגש טראמפ-פוטין מהמובלעת, אולם חלק מהחיילים נשארו באזור כשהם לבושים אזרחית ומחופשים לחקלאים מקומיים.

Print Friendly, PDF & Email

11 תגובות עבור “קונטרה נפלה בידי צבא סוריה. דמשק הודיעה לישראל כי לפי הסכמי 1974 מותר לכלי הטייס שלה לטוס לאורך גבול רמת הגולן

 • יול 19, 2018 @ 10:26 at 10:26
  Permalink

  טוב ישראל לא בדיוק חסרת אונים חלילה מול צבא אסד..

 • יול 19, 2018 @ 12:15 at 12:15
  Permalink

  תדהמה בחוגים ישראלים –צבאיים ומדיניים !!?? זה מצחיק איך שנתניהו עובד על הציבור בישראל !! יש לו "חבר" בשם פוטין …"ואח"בשם טראמפ אז הכל הוא סידר אתם בקריצה ..קשקוש בלבוש !!פוטין מחייך אליו ולא שם קצוץ עליו ועל ישראל וטראמפ עוד יתברר כמשענת קנה רצוץ -נתניהו רק עוסק ביחסי ציבור והעם הלא אינטלגנטי פה קונה הכל…..

 • יול 19, 2018 @ 18:39 at 18:39
  Permalink

  "גרוע מזה"
  מה פתאום!!!!!!!!
  אין יותר טוב מזה!!!!!!!!!!!!ו
  "וסוריה כבר מפרה את ההסכם"!!!!!!!!!!
  מה זה חדש???????????.
  מתי לא היה הפוך???????
  " נמצאו חיילים רבים של חיזבאללה. "
  יכול להיות בצפון עוד כמה זמן יום כיפור 2 כמו בדרום.
  אחרי כל ההזהרות של דבקה………….
  עתיד ורוד…………
  קשרו הידים של צהל ,חמודללאה האירנים יכולים לבא בהמונהם ……………בשקט.
  שכחנו בנתיים הדרום…….מי יודע מה הקומבינה שעשו …………………

 • יול 19, 2018 @ 20:17 at 20:17
  Permalink

  מצויין עכשיו אם תייהיה הפרת הסכם מצד סוריה(אירן וחיזבאלה בתחפושת) נוכל להגיב לה כדין מדינה בעט מלחמה ולכבוש את אזור החיצ ולהרחיב אותו סטייל דרום לבנון . תמכנו מספיק בתושבים שם בשביל להקים צד"ל 2

 • יול 20, 2018 @ 1:19 at 1:19
  Permalink

  כולם שיכורים בקבינט ובצה״ל???!!!!!
  כנראה שכן.
  החליטו לצרף את אסד למסיבה….

 • יול 20, 2018 @ 9:17 at 9:17
  Permalink

  אז נתניהו, "מר ביטחון", מתגלה שוב כחדל אישים עם אפס הישגים מדיניים בעלי משמעות ומשקל לבטחון מדינת ישראל. פוטין "לא שם XXX" על מר ביטחון וזה לא חדש. וטראמפ איננו אלא משענת קנה רצוץ כפי שהיה צפוי ממדיניות הבדלנות שהצהיר עליה כבר בבחירות. העיקר "רק הליכוד יכול" … לא להשיג דבר לביצור בטחונה של מדינת ישראל, לא טקטית ולא אסטרטגית. העיקר שהיה המופע ההזוי והריק של פתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים. ימנים הם חבורה של קשקשני צמרת ואוהבי מחוות מנופחות וריקות ממשמעות.

 • יול 20, 2018 @ 12:01 at 12:01
  Permalink

  חברים די עם ההיסטריה רבתי – התכנית פשוטה מאוד והחלה ממזמן עוד בימי אובאמה.
  נתחיל עם זה: הכל קשור בגז שיום אחד נמצא בכמויות אדירות מול חופי ישראל.
  הוא מהווה איום ישיר על כלכלת רוסיה החיה מאספקת גז לאירופה וגם כך במצב כלכלי אנוש.
  ישראל זכתה בפיס בקיצור.
  בשכל כנראה הכניסה את הרוסים שותפים ואת האמריקאים גם מן הסתם ועכשיו יוצרת ברית אסטרטגית מזרח תיכונית התיכלול גם את מצרים – ירדן – (צבאות אמריקאים נשק אמריקאי) וכנראה גם קפריסין -יוון – סוריה החדשה.
  הרוסים התמקמו בלטקיה ל 99 שנה חכירה.
  אסדות גז מתחילות להיות מוקמות ולהזכירכם מול מצרים נמצאו מאגרי גז גדולים פי כמה.
  רבותיי זה הנפט של המאה ה21 וישראל זכתה.
  במבט מלמעלה והכל ברור. ישראל בדרכה להפוך לנסיכות גז וגם חמאס גם לא יעשה מה שהוא רוצה בדיוק אחרת הוא יחטוף מהילדים הגדולים על כך שהוא הורס להם את הפירמוט .

  כנסו לרגיעה הכל טוב
  הולכים לפרמט פה את כל האזור ולחלקו מחדש
  לא אתפלא אם כחלק מהתכנית חלק גדול מצפון סיני יעבור אלינו ואנו נשחרר גדה ועוד.

 • יול 20, 2018 @ 14:16 at 14:16
  Permalink

  מספיק לישראל לתפוס מתחזה אחד ולהכריז שכל מי שנמצא בסביבה הם חיזבאללה ואירנים מתחזים וכי ההסכמים הופרו בהונאה. לבטל ההסכמים ולתקוף כל אדם במדים ואם יתחזו לאזרחים, כל אדם עם כלי נשק. אם לא נעשה זאת מייד אנו צפויים לחיזבאללה ואירנים בגבול הצפוני שיחנקו את המדינה. יארגנו מצבור טילים גם שם ואין מה לעשות חייבים לקטוע מהלך זה באיבו.

 • יול 20, 2018 @ 19:34 at 19:34
  Permalink

  צהל חייב לתקוף ולמשמיד את האיום בגזרה הסורית והלבנונית עד היסוד!!!! מה בטוח הוא שהאיראנים הסורים והחיזבאללה מתכננים לנו לנו את כיפור 2 בהפתעה מוגמרת!!!. נכון המלחמה תהיה קשה מאוד. אבל כל שבוע עיקוב וילה לנו בעוד ועוד קורבנות מיותרים מצידנו.

 • יול 20, 2018 @ 20:31 at 20:31
  Permalink

  ביבי מכר אותנו!!!

 • יול 21, 2018 @ 13:50 at 13:50
  Permalink

  ההפרש בין האיומים לביצוע הוא אצל ביבי וליברמן, כל כך גדול, עד שפשוט אין טעם להאזין להם. יש לבחון רק את מעשיהם.
  ביבי יודע שרק מלחמה תפיל אותו ולא שום תיק במשטרה. לכן הוא מוכן לספוג כל השפלה ע"מ להחזיק בשלטון. אפילו ניצחון עפיפון על המטוס. אפילו כניסת צבא אסד, חזבללה, ומשמרות המהפכה, לרצועת הפרדת הכוחות. אפילו הודעת צבא סוריה שבהתאם להסכמי 1974, מותר לסוריה לטוס עד גבול ישראל.
  אם פוטין יציע הסכם שלום עם סוריה תמורת החזרת הגולן, יגיד ביבי שעדיף גולן בלי שלום, ויעשה את ההיפך, כמו דיין ז"ל ב1977. ואחרי זה כבר לא תהיה בעיה לפנות את כל המתנחלים ולהקים שתי מדינות.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות