תדהמה במטות הבחירות של המפלגות. בין 35 ל-40 אחוז מבעלי זכות הבחירה אינם מתכוננים להצביע. הסקרים האמיתיים מראים: ירידה לבנימין נתניהו. מפולת לציפי ליבני. עלייה לאהוד ברק. הישג לאביגדור ליברמן.

המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי מסקרי האמת הסודיים שעורכות המפלגות השונות עבור עצמן, עולה כי כמעט 40 אחוז מבעלי זכות הבחירה אומרים שנכון לעכשיו, אין להם בעד מי להצביע וקרוב לוודאי שהם לא יצביעו בבחירות הכלליות שתתקיימנה ב-10 בפברואר. בגלל עובדה זו מראים סקרים אלה כי הערכות ומשאלי דעת הקהל הקודמים שנערכו אינם נכונים.
המקורות של תיקדבקה שעיינו וניתחו בימים האחרונים את הסקרים הסודיים של המפלגות, מדווחים על התמונה הבאה המצטיירת במטות המפלגות.
'הליכוד': בעוד כל משאלי דעת הקהל הגלויים מראים כי 'הליכוד' זוכה בלמעלה מ-32 מושבים בכנסת, הסקרים שמגיעים בימים האחרונים לשולחנו של מנהיג המפלגה בנימין נתניהו, מראים כי אם היו הבחירות נערכות היום, 'הליכוד' היה זוכה רק בין 25 ל-28 מושבים בכנסת.
'קדימה': כאן יש הפרש גדול בין הסקרים החיצוניים לפנימיים. בעוד הסקרים החיצוניים מראים כי 'קדימה' הייתה מקבלת כ-24 מושבים בכנסת, הסקרים שבידי שרת החוץ ומנהיגת המפלגה ציפי ליבני, ובידי ראש מטה הבחירות של המפלגה יו"ר הכנסת דליה איציק, מראים כי כיום 'קדימה' איננה מקבלת יותר מאשר בין 13 ל-15 מנדטים.
'העבודה': כאן יש מהפך בדעת הקהל. בעוד שבסקרים קודמים ה'עבודה' קיבלה כ-10 ואף פחות מנדטים ופרשנים פוליטיים דיברו על 'התרסקות המפלגה', מראים הסקרים החדשים המוגשים לשר הביטחון ומנהיג המפלגה אהוד ברק, כי היום 'העבודה' הייתה מקבלת בין 15 ל-17 מנדטים.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי רוב האסטרטגים במטות הבחירות ועורכי המשאלים סבורים, כי אהוד ברק מצליח להסתמן כמועמד של 'אין ברירה'. במילים אחרות, מאחר והחלקים גדולים בציבור הבוחרים אינם רוצים להצביע עבור בנימין נתניהו, או עבור ציפי ליבני, הם עומדים להצביע עבור אהוד ברק .
בכל הסקרים הפנימיים של 3 המפלגות הגדולות, אפשר לראות כי המרוויחות הגדולות מהמצב הן המפלגות הבינוניות. קיימת 'בריחה' חזקה של מצביעים מהמפלגות הגדולות לבינוניות. לדוגמא: אם תמשך מגמת הירידה ב'קדימה', יכולה מפלגת 'ישראל ביתנו' בראשותו של אביגדור ליברמן, לצאת מהבחירות המפלגה השלישית בגודלה בישראל לפני 'העבודה'.
לפי הסקרים הפנימיים של 'ישראל ביתנו', אם הבחירות היו נערכות היום המפלגה הייתה זוכה ב-12 עד 14 מנדטים. הסקרים מראים גם על הישגים יפים למפלגה החדשה 'הבית הלאומי' היכולה לזכות בין 10-8 מנדטים. שינוי משמעותי יכול לחול גם אצל המפלגות הערביות. המקורות שלנו מדווחים, כי אם תקום רשימה מאוחדת של בל"ד עם הפלג הדרומי של התנועה האיסלמית, יש סיכוי כי בפעם הראשונה בבחירות לכנסת ישיג הגוש הערבי 12 מושבים בכנסת.

Print Friendly, PDF & Email