תדהמה במערב: נשיאה הראשון של אפגניסטן חמיד קרזאי, נפגש עם ראשי הטאליבן במטרה להקים ממשל בקבול. שובם של ארגוני הטרור רשת חאקאני, ולשקאר א-טייבה

בעוד הביקורת על נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן על הדרך בה הוא טיפל בנסיגה האמריקנית  מאפגניסטן, רק מתעצמת בתוך ארצות הברית, במערב אירופה, ובנאט"ו, מתארגן הטאליבן להקים ממשל חדש באפגניסטן, בו תהייה נציגות לארגוני טרור ולאל קעידה.  
ביום ד' 18.8, נערכה בקבול פגישה בין משלחת של הטאליבן בראשותו של חבר הנהגת הארגון  אנאס חאקאני Anas Haqqani , שהוא גם ראש רשת הטרור הגדולה 'רשת חאקאני'  the Haqqani Network, אליה מסונף גם ארגון הטרור המוסלמי 'לאשקר א-טייבה', ובין מי שהיה נשיא אפגניסטן בין השנים 2014-2001 חמיד קרזאי Hamid Karzai, לדון בכינון ממשל חדש בקבול.
חמיד קרזאי שמונה על ידי האמריקנים להיות נשיא אפגניסטן, והיה ידידם האישי של כמה נשיאים אמריקנים, הפך במשך השנים להיות אחד ממותחי הביקורת החריפים ביותר של המדיניות האמריקנית באפגניסטן.
רשת חאקאני ולשקאר א-טייבה אחראיות לכמה מפעולות הטרור הגדולות ביותר, ביניהן ההתקפה במומבאי שבהודו בה, נרצחו 207 איש, ביניהם 6 ישראליים ושני יהודיים בעלי אזרחות אמריקנית. האגף המבצעי של שני ארגונים אלה מורכב בחלקו מאנשי טרור של אל קעידה.
הפגישה הזו מצביעה לא רק על אופי הממשל החדש שהטאליבן אלא גם על מי שייקח בו חלק. שיתופם של רשת חאקאני ולשקאר א-טייבה במו"מ פותח את הדרך בה ארגון אל קעידה יחזור להיות גורם משפיע בקבול.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים לראשונה (כפי שהם עשו לפני 21 שנה כאשר הם היו היחידים בעולם שדיווחו כי אל קעידה עומד לתקוף את מגדלי התיאומים בניו יורק באמצעות מטוסי נוסעים חטופים), על המעמד והמערך החדש של אל קעידה בתוך משטר הטאליבן באפגניסטן.
בראש ארגון אל קעידה באפגניסטן ובפקיסטן עומד עכשיו שאהאב אל מואג'יר  Shahab al-Muhajir המשתף פעולה עם רשת חאקאני. אל קעידה פרש לאחרונה רשתות טרור חשאיות בערים רבות באפגניסטן, כולל בבירה קבול.
המקורות שלנו מדווחים, כי הקשרים בין אל קעידה  ורשת חאקאני הם הדוקים ביותר והם כוללים גם נישואי תערובת בין אנשי ארגוני הטרור.
ביום ג' 17.8 נכנס לאפגניסטן מפקיסטן, אחד מאנשי הכוח המרכזיים של תנועת הטאליבן  עבדול גאני בארדר  Abdul Ghani Baradar.
ב-2012 הנהגת הטאליבן הטיל עליו את התפקיד לרצוח את מי שהיה אז נשיא אפגניסטן חמיד קרזאי.
עכשיו לאחר 9 שנים שני האישים האלה רוצים לשכוח את העבר, ולכונן בקבול משטר מוסלמי חדש.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות