תדהמה ודאגה בצה"ל ובצבא האמריקני: האיראנים פיתחו ראשי חץ חדשים ומתפצלים. ראש חץ אחד נושא 1400 פצצות המיועדות למטרות שונות.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: תדהמה ודאגה עמוקה ביותר בצה"ל, בצבא בארצות הברית, ובצבאות אירופה, מתוצאות ניתוח המידע המודיעיני הראשוני ומהיכולת המרשימה והמתקדמת שהאיראנים הפגינו, ביום ה` (2.11), כאשר הצליחו לשגר מאתר ניסויים במדבר המרוחק כשעתיים נסיעה מטהרן, עשרות רבות של טילי קרקע-קרקע בו זמנית. זה הוא המספר הגדול ביותר של טילי קרקע-קרקע ששוגרו אי פעם באיזה שהוא תרגיל צבאי ברחבי העולם. השיגור האיראני שהוכן בקפידה רבה הצליח מעל כל המשוער. כל הטילים שוגרו בצורה חלקה. אין עדיין מידע האם כל הטילים פגעו במטרות שנקבעו להם, ומידת דיוק הפגיעה. מומחה טילים אמריקני המכיר את זירת הטילים המזרח תיכונית אומר למקורות הצבאיים של תיקדבקה: האיראנים הפגינו טכנולוגיות שיגור חדשות שבמערב לא היה ידוע כי הם נמצאות ברשותם. בתרגיל נראו בבירור ראשי חץ חדשים לטילים שאינם מוכרים במערב. אולם ההישג הגדול ביותר של האיראנים הוא בשיגור טיל שיאהב 3 בעל ראש חץ מתפצל המסוגל לשאת 1400 פצצות שכל אחת מהן מיועדת למטרה שונה. יכולת כזאת, אומר המומחה האמריקני, יכולה להתגבר בקלות על כל מערכות ההגנה נגד טילים הקיימות כיום בארצות הברית, ישראל, או מדינות אירופה.
המקורות והמומחים הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הנקודה המכרעת לגבי יכולותיו של הטיל שיהאב 3 בעל ראש החץ המתפצל, עליו דיווחנו בלעדית עוד ביום ג` 31.10, היא באיזה שלב של מעופו מתבצעת התפצלות ראש החץ הראשי שלו. בידי האמריקנים וישראל, אין מידע מודיעני על נקודה זו.
אם ההתפצלות מתבצעת קרוב לפגיעה במטרה, מערכת החץ עדיין יכולה לנסות ולפגוע בטיל טרם התפצלותו. אם ההתפצלות מתבצעת כאשר הטיל נמצא רחוק מהמטרה אליה שוגר, אין לא לאמריקנים ולא לישראלים תשובה לראשי החץ של הטיל האיראני.
מומחי טילים אמריקנים וישראלים אומרים לתיקדבקה כי התצורות של ראשי החץ החדשים של הטילים האיראנים שנראו בתימרון, מצביע על כך כי כי האיראנים קבלו באחרונה טכנולוגיות מתקדמות מאוד של ראשי חץ לטילים. ההנחה היא כי טכנולוגיות אלה סופקו להם על ידי סין.
עוד מוסרים המקורות האיראנים שלנו, כי השיגור המסיבי של הטילים האיראני, נועד יותר לאוזניים ועיניים אירופאיות, מאשר לידיעתם של האמריקנים ושל ישראל. מפקד משמרות המהפכה האיראניים, הגנרל רחמים ספאווי, לא הסתיר ביום ה` 2.11, אחר שיגור הטילים, כי הם נועדו להוכיח כי לאיראן יש יכולת להגיב על כל מכה צבאית שתונחת עליה בפגיעה במטרות רחוקות מחוץ למזרח התיכון. איראן מנסה לאיים על מדינות אירופה, שאם הן לא תמנעה, על ידי הפעלת לחץ על וושינגטון, התקפה אמריקנית או ישראלית על מתקני הגרעין שלה, אירופה תהייה ראשונה שתיפגע מהתגובה האיראנית, רק לאחר מכן ישראל, והכוחות האמריקנים במזרח התיכון ובמפרץ הפרסי.
בתרגיל האיראנים שיגרו נוסף לטילי השיאהב 3, גם טילי שיאהב 2, זולפקאר Zolfaqar 73, פת"ח Fateh 110, סקאד B, וטילי זילזאל 2 Zelzal.

Print Friendly, PDF & Email