בספירת תוצאות האמת בנימין נתניהו מוביל. גנץ מקום שני. גדל הפער שבין גוש הימין לגוש המרכז-שמאל ל-10 מושבים

עם התחלת קבלת תוצאות האמת של ספירת הקולות בבחירות לכנסת ה-21, ביום רביעי לפנות בוקר 10.4, מוביל בראש ראש הממשלה ומנהיג 'הליכוד' בנימין נתניהו, כאשר 'הליכוד'  מקבל 37 משובים בכנסת. מפלגת 'כחול לבן' בראשות בני גנץ מקבלת 36 מושבים.
מפלגת ש"ס זוכה ל-8 מנדטים ויהדות התורה ל-7 מנדטים. מפלגות העבודה, חד"ש-תע"ל וישראל ביתנו זכו ל-6 מנדטים כל אחת. איחוד מפלגות הימין ומרצ זוכות ל-5 מנדטים ומפלגת כולנו זוכה ל-4 מנדטים.

קודם לכן דיווחנו:
לפי התוצאות, עד עכשיו, של הבחירות לכנסת ה-21, ולמרות נאום הניצחון  שראש מפלגת 'כחול לבן' בני גנץ נשא ביום ג' 9.4 בלילה בגני התערוכה, ובו אמר 'כי אהיה ראש ממשלה של כולם',  מי שירכיב את הממשלה הבאה בישראל יהיה ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו.
הכמעט תיקו בין שתי המפלגות הגדולות 'הליכוד' ו'כחול לבן',  אשר תחזקנה מעכשיו כ-70 אחוז ממספר המושבים בכנסת, הוא שינוי פוליטי גדול, חשוב וללא תקדים בישראל. אולם העובדה המרכזית היא, בינתיים, שלגוש הימין יש יתרון  של בין 6 ל-8 מושבים בכנסת על פני גוש המרכז-שמאל.

במובנים רבים מדובר כאן על הישג פוליטי יוצא דופן של בני גנץ ושאר מנהיגי 'כחול לבן' שבתקופה קצרה הצליח להקים מפלגה גדולה עבור הצביעו למעלה מ-1 מיליון ישראליים.
אולם מנגד צריך לראות את ההישג הגדול של בנימין נתניהו, שהחל את מערכת הבחירות כאשר שלושה תיקים פליליים תלויים ראשו, ולמרות זאת הצליח להגדיל את כוחות של 'הליכוד' גם בזירה הפוליטית הישראלית וגם לכנסת בצורה משמעותית.

באם בני גנץ רוצה להקים ממשלה, הוא יצטרך לנסות ולהטות לצידו מספר ראשי מפלגות ימנית כמו, 'כולנו' של משה כחלון, 'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן, ולפחות מפלגה דתית-חרדית אחת.

תוצאות הבחירות מראות, כי גנץ נכשל בהעברת מצביעי 'הימין הרך' אל מפלגתו, ודווקא אלה חזרו 'לליכוד' והצביעו בסופו של דבר עבורו. את הקולות משך גנץ מהשמאל כאשר הוא כמעט מצליח לחסל את מפלגת 'העבודה'. לכן הסיכוי למשוך את המפלגות הימניות לקואליציה שלו, בשלב זה קלוש ביותר.

אם אכן תחזית זו נכונה, לפני בנימין נתניהו עומדת משימה קשה מאוד והיא: להקים ממשלה ימנית-דתית במהירות האפשרית וגם להתכונן לשימוע בתיקי השוחד בהם הוא נאשם-שימוע יתקיים בעוד שלושה חודשים-בתחילת חודש יולי.
תופעה פוליטית שתעזור לנתניהו, הם ההישגים של המפלגות הדתיות 'איחוד הימין', ש"ס, ויהדות התורה, ונכונותן לתמוך בנתניהו.

אפשר וצריך להניח כי המו"מ הקואליציוני של נתניהו לא יהיה קל. אולם בסופו של דבר גם משה כחלון אשר רוצה להמשיך ולהיות שר אוצר, ואביגדור ליברמן, ראש ישראל ביתנו' אשר רוצה מאוד לחזור להיות שר הביטחון, יביאו להקמתה של ממשלת נתניהו הבאה.

קודם לכן דיווחנו:
התוצאות של המדגמים הראשונים של תוצאות הבחירות לכנסת ה-21 סותרים.
מדגם אחד נותן יתרון גדול של חמישה מושבים בכנסת למפלגת 'כחול לבן'. משאל אחר קובע כי ההבדל בין שתי המפלגות הוא של מושב אחד בלבד כאשר 'כחול לבן מקבלת 37 מושבים ואילו 'הליכוד'  מקבל 36 מושבים. שניים מתוך שלושה המדגמים קובעים כי לגוש הימין יש יתרון גדול לעומת גוש המרכז-שמאל. לפי המדגמים לגוש הימין יש 64 מושבים, ואילו לגוש השמאל יש רק 56 מושבים.
מפלגת הימין החדש של נפתלי בנט ואילת שקד, מפלגת גשר, ומפלגת זהות בינתיים בשלב זה  אינם עוברים את אחוז החסימה.

מפלגת העבודה ספגה מכה קשה  כאשר קיבלה רק 7 מושבים בכנסת.
מנהיג מפלגת 'כחול לבן' בני גנץ מיהר לפרסם הודעת ניצחון שקבעה כי נשיא המדינה ראובן ריבלין צריך להטיל עליו את תפקיד הרכבת הממשלה.   
זמן קצר לאחר מכן פרסם גם ראש הממשלה ומנהיג 'הליכוד' בנימין נתניהו הודעה בה גם הוא טען לניצחון. נתניהו אמר כי הניצחון של גוש הימין ברור וכי כבר החל בדיוניים עם ראשי המפלגות במטרה להקים ממשלה חדשה.      

Print Friendly, PDF & Email