תושבי ישראל נדרשים לא לצאת מהבתים בתוקף צו. צפי לגידול דרמטי במספר החולים ובמספר המונשמים. כל יום כ-300 חולים חדשים

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יעקב ליצמן, ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הודיעו, ביום ה' בלילה 19.3, על הפיכת ההמלצות לציבור כיצד לנהוג בעת מגפת הקורנה לצווים שחובה למלא אותם. הצו העיקרי הוא ההוראה לתושבי ישראל להישאר בבתיהם ולא לצאת מהם, בשלב הראשון לתקופה של שבוע ימים. ביחד עם הוראה זו פורסמה גם רשימה באזיה תנאים ולאיזה מטרות יהיה מותר לאנשים לצאת מבתיהם, כמו הליכה לעבודה וקניית מצרכי מזון ורפואה.
הצעד הזה ננקט לאחר שמספר חולי הקורנה הגיע ביום ה' בליל ל-677 חולים, כאשר הצפי הוא הגדלת מספר החולים בקצב של לפחות כ-300 חולים נוספים בכל יום.
ראש הממשלה בנתניהו אמר, כי הממשלה תאשר את הפיכתן של חלק מהנחיות משרד הבריאות לתקנות לשעת חירום.  לדבריו בשלב זה, התקנות יהיו בתוקף לשבוע. בהגבלות הללו אתם אזרחי ישראל נדרשים להישאר בבית. עכשיו זאת כבר לא בקשה, זו לא המלצה אלא הנחיה מחייבת שתיאכף על ידי גורמי האכיפה, הדגיש נתניהו.
מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר, כי אנחנו נוקטים היום צעדים קשים. אנחנו מצמצמים מאוד את תנועת האנשים מחוץ למרחב הביתי, ואומרים לציבור שהפעם, לא בהמלצה אלא ממש בהנחייה, אל תצאו מהבית. תצאו רק לדברים שאתם חייבים לצאת אליהם, אם זה לעבודה שמותרת בתקנות, הצטיידות בדברים חיוניים או טיפול רפואי.
בר סימן טוב הודה כי זהו רק תחילתו של המאבק במגפה. 'אנו אומרים לכם ביושר שזה כנראה יהיה ארוך. לא יודעים עד כמה, אבל נערכים בהחלט לתרחישים ארוכים'. 
ביום ה' בלילה אסר בג"צ על משטרת ישראל להשתמש באמצעי העיקוב הדיגיטליים אחר החשודים במחלה באם וועדת המשנה של וועדת החוץ והביטחון של הכנסת לא תתכנס ותאשר אותם.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות