תזוזות צבאיות אמריקניות במזה"ת מתואמות עם ההפצצה הישראלית בסוריה, המהפך במלחמה בתימן, ובצעדי טראמפ בירושלים

ראש ה-CIA מייק פומפיו Mike Pompeo, היה גלוי לב בשבת 2.12, כאשר בהרצאה שנשא בפני כנס של קצינים ואנשי ביטחון אמריקנים בכירים שהשתתפו בכינוס של 'קרן רונלד רייגן'  Ronald Reagan Presidential Foundation, חשף מה שראשי ארגוני ביון בדרך כלל אינם עושים, כי שלח 'פתק' אל הגנרל האיראני קסאם סוליימני, מפקד גדודי אל קודס האיראניים ומפקד חזיתות איראן בסוריה ובעיראק. 'שלחתי את הפתק.' אמר פומפיו. 'מאחר והוא (סוליימני) אותת שהכוחות תחת פיקודו יכולים לאיים על האינטרסים של ארצות הברית בעיראק.' I sent a note. I sent it because he had indicated that forces under his control might in fact threaten U.S. interests in Iraq.
בהגיבו לידיעות מאיראן, כי הגנרל סוליימני לא פתח אפילו את הפתק ולא קרא אותו, אמר פומפיו: ' אני חייב להיות ישר אתכם. זה שהוא סירב לפתוח את המכתב לא שבר את לבי.'   He refused to open the letter — didn't break my heart to be honest with you.
'מה שהעברנו לו במסר,' המשיך ראש ה-CIA, 'הוא שנראה בו ובאיראן אחראיים. ואנחנו רוצים שהוא ואיראן יבינו את זאת בצורה הברורה ביותר.' What we were communicating to him in that letter was that we will hold he and Iran accountable … and we wanted to make sure that he and the leadership of Iran understood that in a way that was crystal clear.
במילים אחרות, לפי פומפיו, ממשל הנשיא דונלד טראמפ החליט לשים גבול לפעולותיהם החופשיות והבלתי מופרעות-עד עכשיו של ההנהגה האיראנית הפועלת באמצעותו של הגנרל קסאם סוליימני בעיראק ובסוריה.
מאחר וצריך להניח כי אגרת אזהרה אמריקנית יוצאת דופן  אין לה שום משמעות אם היא לא מלווה במעשים-נקטה ארצות הברית בסוף השבוע ביחד עם בעלות בריתה ישראל וסעודיה, כמה צעדים ב-4 חזיתות: עיראק, סוריה, תימן והפלסטינים.
צריך רק לראות/לקוות כי פרץ פעולה פתאומי אמריקני זה לאחר כמה חודשים של שיתוק מוחלט של וושינגטון בנושאי המזרח התיכון לא יבוא לסיום פתאומי.
בעיראק-הגיעו כוחות אמריקנים גדולים לבסיס קייוואן Kaywan base-K1, הנמצא מערבית לקירקוק. הכוח האמריקני הזה התחלק לשניים: חלק אחד של הכוח המונה כמה מאות חיילים נשאר בבסיס, חלק שני נע ביום שישי 1.12, מזרחה לכיוון העיר טוזחורמאטו  Tuz Khurmatu הנמצאת במזרח עיראק. (ראו מפה מצורפת) והשתלטו על הבסיס האווירי סידיק Siddiq military airport  הנמצא כ-35 ק"מ מערבית מהעיר האסטרטגית הזו.
טוזחורמאטו נמצאת במרחק של 100 ק"מ מערבית מגבול עיראק איראן, ו-163 ק"מ מבגדאד.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי זו היא הפעם הראשונה ב-14 השנים האחרונות (מאז הפלישה האמריקנית לעיראק ב-2003,)  שהאמריקנים מציבים כוחות צבאיים קרוב כל כך לגבול איראן.
מדובר גם באיתות לראש ממשלת בגדאד חיידר אל עבדאי לעצור את השותפות האסטרטגית שלו עם איראן שבאה לידי ביטוי בכיבוש קירקוק ושדות הנפט שלה באמצע חודש אוקטובר השנה.
וושינגטון לא תרשה השתלטות איראנית, אותה מתכנון קסאם סוליימני על שדות הנפט של קירקוק.  
בסוריה- תקף חיל האוויר הישראלי בשבת לפנות בוקר 2.12, ליד העיר אל קיסווא  al- Kiswah, הנמצאת כ-14 ק"מ דרומית-מערבית לדמשק, וכ-50 ק"מ מרמת הגולן, מפגש סודי של מפקדי המליציות השיעיות הפרו-איראניות הפועלות בסוריה. מפקדי המליציות, הנמצאים תחת פיקודו של הגנרל קסאם סוליימני, התכנסו לישיבה במטה חטיבה מס' 91 הסורית. זו הייתה הפעם הראשונה שישראל תקפה ישירות מטרה של הגנרל קסאם סוליימני.
בתימן הודיע בשבת 2.12, מי שהיה נשיא תימן ובעל בריתם העיקרי של ההוטים והאיראנים במלחמה עלי עבדאללה סאלח Ali Abdullah Saleh, כי הוא מוכן לדבריו 'להפוך את הדף' turn the page, כלומר הוא נוטש את הברית עם איראן ועם ההוטים, וזאת בתנאי שכוחות הקואליציה-כלומר סעודיה ואיחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE יסירו את המצור הימי והאווירי שהטילו על תימן ויעצרו את ההתקפות שלהן. if the coalition lifted a blockade and halted its attacks.
כתוצאה מהודעה זו פרצו קרבות בין כוחותיו של עלי עבדאללה סאלח ובין ההוטים.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי מעברו הפתאומי של עלי עבדאללה סאלח, לו יש שנים רבות קשרים הדוקים עם סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית ה-CIA, איננו מקרי. מדובר במאמץ מרוכז מודיעיני אמריקני-סעודי להעביר את סאלח חזרה למחנה הערבי-מערבי, כדי למוטט את העמדות האיראניות בתימן ובחצי האי ערב.
בישראל וברשות הפלסטינית- העלה ממשל הנשיא טראמפ את בעיית ירושלים והעמיד אותה כתנאי להתקדמות במו"מ המדיני בין ישראל לפלסטינים.
לממשל טראמפ נמאסה העמדה הפלסטינית לפיה הם רוצים להשיג מטרותיהם המדיניות, מבלי לנהל מו"מ ישיר עם ישראל, תוך כדי שהם מנסים לנהל את המו"מ עם הממשל במקום מאשר עם ישראל.
ממשל טראמפ הוא לא היחיד שעמדה פלסטינית זו כבר איננה מקובלת עליו. גם נשיא מצרים פאתח אל-סיסי המנסה לשווא להביא לפיוס בין רמאללה לעזה, ויורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמאן,  אינם מוכנים יותר לקבל מדיניות כזו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.
זו הסיבה מדוע ממשל טראמפ איים לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון, באם הפלסטינים לא יתחילו במשא ומתן ישיר עם ישראל-בתיווך הממשל, ומדוע הוא מאיים עכשיו, כי ביום ד' הקרוב 6.12, הוא יודיע, או על החלטתו להעביר את השגרירות האמריקנית מל-אביב לירושלים, או לחילופין להעניק הכרה אמריקנית בירושלים כבירת מדינת ישראל.
אם אבו מאזן וההנהגה הפלסטינית ירצו לעכב או לדחות צעדים אלה של טראמפ, כל מה שעליהם יהיה לעשות הוא להרים טלפונים לבית הלבן בוושינגטון, ולארמון המלוכה בריאד, ולהודיע כי הם מקבלים את היוזמות המדיניות האמריקניות-סעודיות-מצריות ומוכנים לשתף אתם פעולה.
בינתיים משתמשים הפלסטינים בכל הטרמינולוגיה הישנה שלהם שכבר פשטה את הרגל, כי אם לא יקבלו את עמדותיהם, וממשל טראמפ יממש את איומיו, המזרח התיכון יעלה באש וגל הטרור הפלסטיני יתחדש.
ביום ה' 7.12, נדע האם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וממשלו ממשיכים בתנופה המדינית-צבאית-מודיעינית החדשה בה החלו במזרח התיכון, או שהפלסטינים הצליחו לעצור אותה.

Print Friendly, PDF & Email

8 תגובות עבור “תזוזות צבאיות אמריקניות במזה"ת מתואמות עם ההפצצה הישראלית בסוריה, המהפך במלחמה בתימן, ובצעדי טראמפ בירושלים

 • דצמ 3, 2017 @ 13:38 at 13:38
  Permalink

  האמריקאים לא עובדים בשליפה
  כל צעד מתכננים חודשים
  לפעמים הענק זז לאט
  אבל לא כדאי לזלזל בחבטה שלו

 • דצמ 3, 2017 @ 13:43 at 13:43
  Permalink

  מדוע אין אף מילה בכתבה על המעצמה הגרעינית השניה בגודלה בעולם – הרוסים,
  שתומכים באיראנים, הסורים ואירגוני המחבלים…
  כי יש לפוטין והרוסים מטרות דומות באיזור לאלה של האמריקנים…?:
  כסף רב ממכירות נשק ותחמושת, נפט, גז-טבעי, שליטה על מדינות ואיזורים…


  רוסיה עם שותפותיה כבר בפנים,
  ארה'ב עם שותפותיה כבר בפנים,
  גם סין ומדינות נוספות שלחו לאיזור חיילים… –
  רק חסר הגפרור שיידליק את האש… ויהיה ל-כ-ל ה-ע-ו-ל-ם "חמים ונעים"…!

  חלון ההזדמנויות ל-מ-נ-י-ע-ת האסונות הגדולים –
  כנראה ניסגר עקב אי-פעילות של רוב התושבים שהתנהגו כמו שלושת-הקופים…!!  יוסף אגמון
  ———–

  • דצמ 5, 2017 @ 16:46 at 16:46
   Permalink

   ליוסף אגמון! כל מילה סלע. אבל… לא פוטין ולא טראמפ', לא מוכנים ולא מסוגלים ליבא ארונות קבורה הביתה. לכן הם מחפשים מי שיעשה את העבודה בשבילם. איראן וחיזבאללה יעשו את העבודה בשביל רוסיה, ואנחנו בשביל ארה"ב.
   ברור שביבי לא רוצה במלחמה הזאת. אבל בין פינוי התנחלויות (שתי מדינות) למלחמה באיראן, הוא יבחר במלחמה באיראן.

 • דצמ 3, 2017 @ 17:52 at 17:52
  Permalink

  לא רואים קו עקבי של הממשל. פעם הוא בעד ופעם הוא נגד. פעם הוא בעד הכורדים ובהמשך הופך דף ובוגד בהם. וכך הלאה… לא יציב לא אמין. אפשר לסמוך על בן ברית כזה? הרוסים מנגד נחושים ואמינים. החליטו במי הם תומכים והולכים בקו הזה מבלי למצמץ ובלי להסס. אם זה ימשך כך ברור איך יראה המזה"ת בעתיד.

  • דצמ 4, 2017 @ 18:59 at 18:59
   Permalink

   בקרוב תראה איך הרוסים גם לא עקביים. לא אתפלא אם הם יזנחו את האירנים כאשר טראמפ יציע להם ממתק בצורת הכרה בכיבוש רוסי אחר. הכל עניין של תן וקח וטראמפ זה לא אובמה המתרפס!

 • דצמ 3, 2017 @ 20:07 at 20:07
  Permalink

  צריכים הרבה תפילות…

 • דצמ 4, 2017 @ 9:24 at 9:24
  Permalink

  מה שאנו חוזים בו כעת אינו אלא יישום ההבנות הרוסיות-אמריקניות עוד מלפני מס' שנים – סוריה לרוסים ועיראק לאמריקנים. האיראנים ניסו לקחת מזה ומזה, הקיזו דם, וכעת מעשי ידם טובעים במצולות. מבחינת הרוסים, ישראל מול איראן על אדמת סוריה היא לא יותר משוט חיובי שמדי פעם טוב להצליף בו. ישראל חייבת לשנות פאזה ולחשוב על ברית רוסית-ישראלית-עלאווית, ואולי אף כורדית, כנגד הכוחות החזקים במזרח התיכון – השיעים והסונים. (ובמילה סונים אני מתכוון יותר לטורקים מאשר לסעודים). בעתות כאלה יש להזהר מאוד מהתגובה האיראנית, אשר בוא תבוא כשתבין שנכנסה למלכודת. גם להם, לאיראנים, יש שוט מתוח בדמות החיזבאללה, ולא יהססו להשתמש בו כדי ליצור מערבולות אשר יצדיקו המשך התבססותם באזור.

 • דצמ 4, 2017 @ 17:35 at 17:35
  Permalink

  ראש ממשלת בגדאד??

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות