תחת מעטה שקרים בוטים של ירושלים העבירה ארצות הברית ביום ב` 12.6 לאבו מאזן, 1000 רובי M16 ו-3 מיליון כדורים.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: כמעט ולא זכורים זעם ותדהמה כזו של צמרת צה"ל וראשי מערכת הביטחון על ראש ממשלה ושר ביטחון במדינת ישראל, כאשר התברר לרובם כי אהוד אולמרט ועמיר פרץ לא אמרו להם את האמת, אם להשתמש בלשון עדינה, בפרשת העברת הנשק לידי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. עם כל אנשי הביטחון הבכירים, אתם ראש הממשלה אהוד אולמרט דיבר על הנושא ערב צאתו לאירופה, הוא אמר בפירוש כי לאבו מאזן יימסרו 200 רובים וכמות מסוימת של כדורים. לכמה אנשים אתם ראש הממשלה אולמרט דיבר אישית הוא אמר בפסקנות `אפילו לא רובה אחד יותר`.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מביאים כאן בלעדית את הפרטים המדויקים על העברת הנשק לידי הפלסטינים.
1. כמויות הנשק שהועברו ונמסרו לידיו של אבו מאזן הן: 1000 רובי M16, ו-3 מיליון כדורים.
2. זה הוא משלוח נשק אמריקני שהגיע לפני כ-10 ימים לירדן. מדובר בנשק חדיש ובתחמושת חדשה.
3. בירדן הוטבעו על הרובים סימני זיהוי של הצבא הירדני, כדי לטשטש את העובדה כי מדובר בנשק אמריקני.
4. הנשק והתחמושת הגיעו ביום ב` 12.6 בלילה בחצות, ב-4 משאיות צבאיות ירדניות שנמחקו מהן סימני הזיהוי אל גשר אלנבי. הגשר שסגור בשעת לילה כזו נפתח במיוחד כדי לאפשר את העברת הנשק.
5. כאשר המשאיות עברו את הגשר קיבל כוח מיוחד של צה"ל שהיה מלווה במסוקים את אבטחת השיירה.
6. השיירה הירדנית-ישראלית המאובטחת נעה צפונה דרך המנזרים של יריחו עד שהתחברה לכביש 449. משם נעה השיירה מערבה עד שהגיעה לכפר הנוצרי טיבה הנמצא מזרחית לעופרה וצפונית-מזרחית לרמאללה. בטיבה עברה אבטחת השיירה לידי כוח 17 הפלסטיני.
7. רק ביום שלישי 13.6, שעה שראש הממשלה אהוד אולמרט סיים את ביקורו בלונדון, התברר לחלק גדול מראשי צה"ל ומערכת הביטחון היקפו האמיתי של משלוח הנשק האמריקני ליו"ר הרשות הפלסטינית.
במוצאי שבת 17.6 דרש החמס חקירה בקנוניה האמריקנית-ישראלית-ירדנית נגדו. אבו מאזן מיהר להכחיש כי הוא בכלל קבל משלוח נשק כזה.
גם מבצע חשאי להעברת נשק צריך לדעת איך לבצע. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי מאחר והנשק עדיין מונח ארוז במחסנים, אבו מאזן לא יוכל לחלקו ולהשתמש בו מאחר ואם יעשה זאת הוא יוצג בדעת הקהל הפלסטינית כשקרן וכמשתף פעולה עם ארצות הברית וישראל. במילים אחרות אהוד אולמרט תחת הלחץ של וושינגטון רק חיזק את עמדת החמס מול אבו מאזן ולא להיפך. זה מה שקורה שמנהלים מדיניות המבוססת על חצאי אמיתות ושקרים.

Print Friendly, PDF & Email