תיקדבקה: איראן בצעה 4 ניסויים בשיגור טילים גרעיניים. 3 מהם הצליחו

המקורות המודיעיניים והאיראניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית כי איראן בצעה עד עכשיו 4 ניסויים בטילים היכולים לשאת נשק גרעיני. שלושה ניסויים בוצעו בתקופה של חמישה חודשים בין חודש אוקטובר 2010, לחודש פברואר 2011, ואילו הניסוי הרביעי והאחרון בוצע השבוע ביום ג' 28.6 , במסגרת התרגיל הצבאי האיראני 'הנביא הגדול מס' 6'. במילים אחרות, איראן ממשיכה לשדרג את הטילים שלה המסוגלים לשאת ראש נשק גרעיני, כדי להבטיח פגיעה מדויקת במטרות.
הניסוי האחרון שנערך השבוע הוא שהביא את שר החוץ הבריטי וילייאם הייג לומר ביום ד' 29.6.11 בהודעה לפרלמנט הבריטי, כי איראן ביצעה ניסויי שיגור חשאיים בטילים המסוגלים לשאת ראשי חץ גרעיניים. הייג החליט לנקוט בצעד יוצא דופן זה בכוונה תחילה כדי לשבור את השתיקה וההתעלמות האמריקנית והישראלית המכוונת מהמתרחש בתוכנית הגרעינית האיראנית, שתיקה המאפשרת לאיראן להתקדם עתה בתוכנית הגרעינית הצבאית שלה במהירות וללא כל הפרעה.
המקורות הצבאיים ובמוסקבה של תיקדבקה מוסרים בלעדית כי הצעד של הייג נועד גם לשבור את מה שמכונה בקרב חוגים מודיעיניים מערביים 'קשר השתיקה הרוסי' שהצליח ראש ממשלת רוסיה ולדמיר פוטין להטיל על ניסוי הטילים הגרעיניים האיראניים.
בתחילת אוקטובר 2010 ידע  כבר המודיעין הרוסי כי האיראניים עומדים להתחיל לבצע שיגורים ניסיוניים של טילים גרעיניים והוא דיווח על כך לפוטין.
ראש הממשלה הרוסי החליט לנקוט שלושה צעדים. הוא העביר את המידע הזה לנשיא ארצות הברית באראק אובמה, ולראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, לא לפני שהוא קבל את הסכמתם לכך כי הם יישמרו מידע זה בסוד.
במקביל פנה ולדמיר פוטין בצינורות מודיעין אל הצמרת האיראנית ודרש מהם תמורת הימנעות מנקיטת פעולה בינלאומית נגד השיגורים לא לפרסם בפומבי את דבר השיגורים ולשמור אותם בסוד. האיראנים נענו בחיוב לבקשה הרוסית.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים כי באמצעות צעדים אלה הצליח ולדמיר פוטין לא רק לפרוס מסך שתיקה על השיגורים האיראניים, אלא לשתק כל פעילות, אפילו של מחאה, או פנייה למועצת הביטחון מצד ארצות הברית, האירופאים וישראל. מעודדים משתיקה זו ביצעו האיראנים שיגור נוסף של טיל גרעיני ביום שלישי 28.6.
מיד לאחר שיגור זה הוחלט בהתייעצות בין ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, ושר החוץ הבריטי הייג לפעול.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי לאחר השיגורים האלה יש בידי איראן שני סוגים של טילים המסוגלים לשאת ראשי חץ גרעיניים. 'שיאהב 3 קאדאר' SHAHAB-3 kadar, והסאג'יל Sejjil. שני סוגים הטילים מונעים בדלק מוצק והטווח המרבי שלהם הוא 2,510 ק''מ.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי בסדרת הניסויים הראשונה שהחלה באוקטובר 2010 שיגרו האיראנים 3 טילים גרעיניים. שני טילי , סאג'יל Sejjil, וטיל 'שיאהב 3 קאדאר'. שני שיגורים, אחד של הסאג'יל, ואחד של 'שיאהב 3 קאדאר' היו מוצלחים. ניסוי אחד של הסאג'יל נכשל. ביום שלישי השבוע בצעו האיראנים שיגור נוסף מוצלח של טיל 'שיאהב 3 קאדאר'
ביום ד' 29.6 דיווחו המקורות של תיקדבקה: שר החוץ הבריטי הייג: איראן בצעה ניסויים חשאיים בטילים המסוגלים לשאת ראשי חץ גרעיניים:
שר החוץ הבריטי וילייאם הייג אמר ביום ד' 29.6.11 בהודעה לפרלמנט הבריטי, כי איראן ביצעה ניסויי שיגור חשאיים בטילים המסוגלים לשאת ראשי חץ גרעיניים. להלן דבריו המדויקים של הייג: 'כמו כן בצעה איראן ניסויים חשאיים בטילים ובמשגרי טילים, כולל בטילים המסוגלים לשאת ראשי חץ גרעיניים, דבר הנוגד את החלטת האו''ם 1929'. ציטוט המקור: Iran has also been carrying out covert ballistic missile tests and rocket launches, including testing missiles capable of delivering a nuclear payload in contravention of UN resolution 1929.
המקורות הצבאיים, המודיעיניים והאיראניים של תיקדבקה היו המקור היחיד בעולם המערבי אשר  דיווח בשנה האחרונה, למרות הכחשות אמריקניות וישראליות, כי לאיראן יש טילים מבצעיים המסוגלים לשאת ראשי חץ גרעיניים.
רק ביום ג' 28.6 דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה כי איראן הודיעה ביום ג', כי בחודש הבא (יולי), היא תשלח באמצעות הטיל קאוושגאר Kavoshgar-5 לחלל קוף. ההודעה האיראנית אומרת כי חמישה קופים, מתוכם ייבחר הקוף שישוגר לחלל, כבר סיימו את אימוניהם.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה ציינו, כי אם אכן שיגור זה יבוצע, פירוש הדבר יהיה כי איראן הצליחה לפתח בשנתיים האחרונות מאז שיגור הלוויין האיראני אומיד Omid בפברואר 2009, שמשקלו היה 27 ק''ג, טיל המסוגל לשאת ולהכניס לחלל משקל payload capacity של 330 ק''ג. במילים אחרות, איראן פיתחה טילים המסוגלים לשאת ראשי חץ גרעיניים לכל נקודה שהיא על פני כדור הארץ. סוף ציטוט.
המקורות  שלנו מציינים, כי הדברים של שר החוץ הבריטי בפרלמנט באים על רקע הידיעות אותן אנו מדווחים בימים האחרונים על ריכוז של כוחות ימיים, אוויריים, ומרינס, אמריקנים גדולים מאוד בים התיכון, במפרצי עדן ועומן, בכניסה למפרץ הפרסי, ובים הערבי. כוחות אלה מסוגלים לפעול תוך קבלת התראה של 12 שעות, נגד מטרות באיראן, סוריה, ולוב. אפשר וצריך להניח כי שר החוץ הבריטי לא היה אומר דברים בנושא הגרעיני האיראני מבלי שדבריו תואמו קודם לכן עם וושינגטון.
עוד מוסיפים המקורות שלנו כי בחודש האחרון התבטאו כמה פעמים נסיכים בכירים בבית המלוכה הסעודי, כי אם לאיראן תהייה יכולת גרעינית, היא לא תהייה המדינה היחידה במפרץ הפרסי לה יהיו פצצות גרעין, וטילים המסוגלים לשגר אותם.

 

Print Friendly, PDF & Email