תמיכה סעודית מלאה, כולל כספית, בחמס.

מיוחד ובלעדי למקורות תיקדבקה במפרץ: מאחורי הכסות של הטלת כמעט איפול מלא בכלי התקשרות הסעודית על ביקור משלחת החמס בערב הסעודית בראשותו של חלאד משעל, הבטיח בית המלוכה הסעודי כי אם החמס ירכיב את הממשלה הפלסטינית אין לפלסטינים מה לדאוג. `לא יחסר להם כסף!` כמו כן קוראים הסעודים לכל הפלסטינים, `כולל הארגונים החמושים, להתייצב מאחורי החמס ללא התחכמויות או תנאים.` זו היא קריאה מפורשת של הסעודים נגד עמדת יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן והפת"ח.
כלפי חוץ מעמידים הסעודים פנים, בייחוד באמצעי התקשורת שלהם כאילו משלחת החמס איננה מבקרת בסעודיה. אולם כל זאת כלפי דעת הקהל המערבית, הערבית, והישראלית. במציאות ביקור המשלחת מקבל כיסוי נרחב באתרים הרבים של האחים המולסמים הסעודיים, אותם הציבור הסעודי קורא ושואב את המידע שלו.
המקורות שלנו מוסרים כי ביום שני 13.3, פורסם באתרים אלה פסק הלכה של 51 אנשי הדת, הרוח, והאקדמיה, הבולטים ביותר בערב הסעודית, אשר פרסמו חמש נקודות של התמיכה הסעודית בחמס. בראש רשימת החתומים על כתב ההלכה הסופר ואיש הרוח הסעודי הידוע איבריהם ג`ראללה מריאד, וד"ר אחמד זהרני הרקטור של הפקולטה לנושאי דת באוניברסיטת אל מדינה. שני אנשי ממסד סעודי אלה, וגם יתר החותמים, לא היו מפרסמים דברים כאלה אם לא היו מקבלים על כך אישור מחוגי חצר המלוכה.
להלן חמש הנקודות של כתב ההלכה הסעודי.
1. על כל הפלסטינים להתייצב מאחורי החמס בלי שום תנאים או התחכמויות.
2. יש להכשיל כל ניסיון של האויבים הציוניים לבודד את ממשל החמס או לכופף אותו.
3. על כל הארגונים החמושים הפלסטינים להתגייס לתמיכה בממשלת החמס.
4. העם הפלסטיני אינו צריך לדאוג לגבי עתידו ועליו לשתף פעולה עם ממשלת החמס.
5. אם הפלסטינים ינהגו כך לא יחסר לרשות הפלסטינית כסף.
כבר ב- 26 בפברואר כתב תיקדבקה כי המלך עבדאללה הבטיח תמיכה כספית סעודית לחמס (הקישו כאן לקריאת הידיעה המקורית.) אולם גם ממשל ג`ורג בוש וממשלת אהוד אולמרט התעלמו מהבטחה סעודית זו, אשר למעשה תאפשר לחמס לנהל את המערכת השלטונות של הרשות הפלסטינית בצורה חלקה.
עוד מוסרים המקורות שלנו כי ביום שלישי 14.3, לפני צאתם למכה לעלייה לרגל למקומות הקדושים לאיסלם, הסדירו השלטונות הסעודים פגישה בין ראשי הארגון של הוועידה המוסלמית ה-0IC, המאגד בתוכו את כל 57 המדיניות המוסלמיות ומשלחת החמס, במטרה להדגיש את ההסכמה הרחבה שישנה בעולם המוסלמי לעליית החמס לשלטון.
כן דווח מריאד כי ביום ראשון 12.3, ערך השייח` נסאר אל עומרNasser al-Omar , הנחשב כאחד מאנשי הדת הקיצוניים ביותר בסעודיה, קבלת פנים מפוארת למשלחת החמס במעונו שבבירה הסעודית. בין המשתתפים היו כמה אישים סעודיים שהיו כלואים בעבר בבתי סוהר סעודיים על תמיכה בארגון אל קעידה.

Print Friendly, PDF & Email